Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 podgane+druge zivali

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
sreda_




Število prispevkov : 151
Join date : 29/01/2009

podgane+druge zivali Empty
ObjavljaNaslov sporočila: podgane+druge zivali   podgane+druge zivali Icon_minitimeNed Okt 10, 2010 11:34 am

zkaj moja podganca tak sovrazi kunca? lol
cez resetke ga napada.. ce pa je zunaj pa tak v njega skoci pa mu sploh neda mir:D
recimo macko pa pusti pri miru(in obratno) Very Happy
zj pa je ze res taki izobcenec Very Happy podgane ga ne marajo.. macka ga klofta ce prevec v njo sili (vedno ko jo vidi za njo laufa) Very Happy
torej.. zakaj se podgane tak obnasajo?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

podgane+druge zivali Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgane+druge zivali   podgane+druge zivali Icon_minitimeNed Okt 10, 2010 6:00 pm

Zakaj mačko pri miru pustijo ni težko uganit Wink Ampak zakaj pa kunca ne marajo, pa ne vem. Pri mojih je bilo tako, da Boo pujse ni maral in jo je enkrat celo ugriznil, Nutella jo je enkrat česala in umivala pol jo je pa kar v nogo začela grizt, Cookie jo je mela pa čisto rada in jo je zmerej samo umivala in se crkljala pri njej. Sem pa mela občutek, da se je pujsa podgan bala, najbrž zarad Booja...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
jona33

jona33


Število prispevkov : 2
Join date : 21/01/2012

podgane+druge zivali Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgane+druge zivali   podgane+druge zivali Icon_minitimeSob Jan 28, 2012 4:05 pm

mene pa zanima kako se razumejo podgane in morski prašički??
pred enim tednom sem si kupila morskega prašička.. že nekaj časa pa imam dve podgani.. veselje
Nazaj na vrh Go down
magijamarko




Število prispevkov : 67
Join date : 01/04/2011

podgane+druge zivali Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgane+druge zivali   podgane+druge zivali Icon_minitimeSob Jan 28, 2012 6:39 pm

Kolikor jaz vem..podgane vse kar je manjse kot one..smatrajo kot plen.. Če so v tropu..so še bolj pogumne..
Sam podgan ne bi pustil v bližini mačke/psa..česarkoli kar bi lahko podgano zamenjalo za plen..ali pa z nerodnostoj poškodovalo..Ravno tako ne bi ničesar dal v družbo podgan..ko je m.prašiček enkrat "kaput" bo prepozno..
Sem bral na enem forumu,da je imel tip ptička..cebrico.. In je le ta v nekem trenutku(njega ni bilo doma) zamenjal podganjo kletko s svojo.. To make a long story short..našel je še samo kljun in nekaj perja.. 3podgane so temeljito pospravile..
Ne vem.,jaz se ne bi igral..
Lp
Marko
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

podgane+druge zivali Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgane+druge zivali   podgane+druge zivali Icon_minitimeSob Jan 28, 2012 7:41 pm

smo nekaj na to temo že tukaj govorili:
https://podgane.slovenianforum.com/t409-podgane-in-morski-prasicki?highlight=morski+pra%C5%A1i%C4%8Dek
in
https://podgane.slovenianforum.com/t884-podgana-vs-morski-prasicek?highlight=morski+pra%C5%A1i%C4%8De

Na kratko: podgane niso krvoločne zveri ki bodo pojedle vse kar mimo pride... Ampak velja za združevanje morskega prašička in podgane podobno kot za združevanje dveh podgan - počasi in potrpežljivo. Načeloma bi se mogli ujet, ker so oboji družabne živali. Moja pujsa je bila na stara leta sama in posledično precej osamljena (prej je imela druge morske pujse za družbo, pa so poginli) in ko sem dobila podgane je tudi ona postala bolj živahna. Sicer se z Boojem ni preveč razumela (samo je bil on že od nekdaj bolj teritorialen, ona pa tudi, pa še stara je bila in žal nisem dolgo imela pujse in podganic istočasno tako da se niso mogli dobro spoznat in ujet...), ampak s Cookie se pa je. Tako da je precej odvisno od karakterja podgane in pujsa, če se bojo razumeli ali ne.
Pa še nasvet - pujsi so ravno tolko družabni kot podgane, tako da ti svetujem, da si nabavi še enga pujsa za družbo. So ful ljubki, ko se "pogovarjajo" med sabo, spuščajo ljubke pujsaste zvoke in sploh.. Smile moji so se vedno, ko sem eno vzela iz kletke, začeli "pogovarjat" in klicat drug drugega.. skratka, za pujse velja isto kot za podgane - več ko jih je, boljše je Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sponsored content





podgane+druge zivali Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgane+druge zivali   podgane+druge zivali Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
podgane+druge zivali
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Mučenje živali
» JAZ IN LEXI
» Opisi živali
» Slo-exo 2013 in eksotične živali
» Katere živali bi imeli?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: