Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Striženje krempljov in kopanje?

Go down 
+38
Puppy
Klarchy*
Emchika
m4jz0r
choo
moja-zverrrina
zverina
Nina
Eclipse
Dejan
Cookie
Timea
anna and anna
Juni
Jerrry
Tahun
sonja256
podganca
Lee
Cath
Avalon
Scaredy Rat
Olivija
taii aiko
Nes
bolha
Blue
amyZ
Norka
miska
binko
elanor
_panter_
mamaF
Sonii
Eva
Fiamma
AtLanT!da
42 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AvtorSporočilo
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 8:18 pm

Prosim, dovolj z off-topicom!
O tem kako naložit sliko smo tudi že marsikje govorili, očitno bo treba odpret posebno temo o tem. Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 9:22 pm

Najboljše da narediš FAQ v temi O forumu.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimePon Mar 08, 2010 4:53 pm

Nes je napisal/a:
Najboljše da narediš FAQ v temi O forumu.
Evo, v zvezi z lepljenjem slik v forum je narejena nova tema:
https://podgane.slovenianforum.com/o-forumu-f1/kako-objaviti-slike-na-forumu-t412.htm#8662
Tja lahko dodajate vprašanja in nasvete o teh zadevah Smile
Nazaj na vrh Go down
Eclipse

Eclipse


Število prispevkov : 17
Join date : 21/03/2010
Kraj : Mb,Sg

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimePon Apr 05, 2010 1:13 pm

jas mam pa vprašanje, kak navadit podganco na vodo oz. kopanje?
Nazaj na vrh Go down
Nina

Nina


Število prispevkov : 93
Join date : 21/01/2010
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimePon Apr 05, 2010 4:53 pm

Eclipse je napisal/a:
jas mam pa vprašanje, kak navadit podganco na vodo oz. kopanje?

Predvsem postopoma Laughing

Evo, en lušten video na to temo tukaj...

Drugače pa, če podganica res zelo rabi čiščenja, pa malo z šamponom za male mucke in pod pipo, potem pa z brisačko zbrisat ... ostalo bo pa že sama.
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimeNed Maj 09, 2010 3:14 pm

Danes sem svojega tamauga očistila z posebnim šamponom, ki je namenjen za male glodavce. Tale šampon je super, ker se ne izpere potem pa še živalca lepo diši. Še Mišu je všeč njegov nov vonj. Je pa res, da je šampon drag! Kupila sem ga pa v City parku, če koga zanima.
Nazaj na vrh Go down
moja-zverrrina

moja-zverrrina


Število prispevkov : 20
Join date : 21/07/2010

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimeTor Jul 27, 2010 7:04 pm

o super, ko sem jaz šla v trgovino za živalce so mi rekli da nimajo šampona za glodavce ali kaj takšnega...koliko je pa bil? Razz
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimeTor Jul 27, 2010 8:09 pm

Bil je okoli 5€. Ampak res podganca po tem ful lepo diši, tak nežen dišeč vonj ima (kot, da bi jo naparfumil). Laughing
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimeTor Jul 27, 2010 8:28 pm

Ooo, kej takega bi pa tud jaz rabla.. kako se pa reče temu šamponu?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
moja-zverrrina

moja-zverrrina


Število prispevkov : 20
Join date : 21/07/2010

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimeSre Jul 28, 2010 11:47 am

no kul, bom šla tut jaz kupit Cool
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimeSre Jul 28, 2010 11:56 am

Am, tale šampon se imenuje Quick&Clean Instant Shampoo (za glodalce in kunce). Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimeSre Jul 28, 2010 12:12 pm

lahko izpišeš sestavine?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimeSre Jul 28, 2010 12:56 pm

Ne najdem jih. Embarassed
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimePon Dec 13, 2010 9:57 pm

No, jaz mojih sicer ne kopam (sem jih probala na vodo navajat, pa smo zdaj, ko je mraz, to malo opustili.. spomladi naprej Very Happy), jih samo nasprejam s tistim S.O.X. sprejem, ko začnejo smrdet. Po tistem kar nekaj časa ni problemov z vonjem, pa tudi dlako imajo bolj mehko.

Sicer pa, kar se krempljev tiče... Pred nekaj dnevi sem pri Booju opazila, da ima take male krastice po telesu vsake toliko. Glede na to, da sicer nima nobenih težav s kožo in ima res lepo dlako sumim, da je zaradi preostrih krempljev in se včasih uspe opraskat do krvi... Tudi kremplje ima malo daljše, ampak se nič ne vihajo al pa kaj. Pri ta malih dveh nisem opazila nič ranic, imata pa tudi malo ostrejše kremplje. Striči jih nočem (seveda jih bom, če se bodo krivit začeli al pa kaj), ker niso niti 5 sekund pri miru in po mojem ne bi bili preveč navdušeni. Me pa zanima, če ima kdo za podganice doma praskalnik? Zadnjič sem videla enega za dihurje v Tukanu, pa mi je bil res všeč, ampak stane dobrih 40€ :S V glavnem, če ima kdo tak ali drugačen praskalnik za mačke, dihurje ipd. in ga uporablja za podgane - a se splača to nabavit?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimeTor Dec 14, 2010 1:42 pm

Jaz pa moje2 kar zagrabim in jima lepo postrižem krempeljčke,saj se lepo vidi do kam je prekrvavljeno tako da jima še nikoli nisem zastrigla =)
če ima tisti refleks kot mlada mačka potem res ni problema..bol je fora pri mojem Buju ker ga nima in potem lahko vleče tačko ampak se je tud on že navadu:D

Glede praskalnika pa ne vem..Da ga nebi zgrizli a?razen če kar "šmirgelpapir" nalepiš na poličke?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimeTor Dec 14, 2010 8:55 pm

Pa ne bi bil brusni papir pregrob za podplate? :S
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimeSre Dec 15, 2010 7:15 am

Vzami bolj nežnega in kar z njim pobrusi, če ti bodo pustili.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimeSre Dec 15, 2010 2:37 pm

Hvala za predlog, bom probala Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
m4jz0r

m4jz0r


Število prispevkov : 24
Join date : 05/07/2011
Age : 31
Kraj : Domžale

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimeTor Jul 05, 2011 12:55 pm

Jaz jo okopam samo z vodo. V banjo natočim nekaj vode, toliko da ji seže do trebuščka, ji pustim da malce leta okoli, ji še sama dam mal vodice po hrbtu... Potem pa jo počešem (to je super, ker ji potem minimalno odpada dlaka, ko jo "vlačim" po rokah, bolj mehek kožušček ima, manj smrdi, manj umazan kožuh), kremplje si pa sama brusi... Sicer nisem čisto prepričana kako, sem pa jo parkrat ujela ko si je grizla kremplje Very Happy Kakršna gospodarica, takšna podganca Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Emchika

Emchika


Število prispevkov : 44
Join date : 06/11/2011
Age : 25

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimeČet Nov 10, 2011 2:23 pm

jaz ju okopam redko, oz. ko res smrdita. Šampon imam pa za hrčke in morske prašičke. Pa še lepo diši po jasminu im še nečemu. Preprosto ju podržim pod curkom vode, potem pa našamponiram. Nakoncu pa še sperem in posušim. Da bi jima strigla krempeljčke, to pa ne. Sem jih enkrat postrigla Coco, pa se je ful upirala. Ampak je nisem nič zastrigla ali kaj takega. Bom pa mogla počasi malo skrajšat krempeljčke, ker najraje šibata pod majco k meni, in potem sem vsa popraskana.



Aja. Pa zanima me kako bi ju lahko navadila na vodo, da bi jo mogoče celo vzljubili, ker nista navdušeni nadnjo. Vedno se upirata umivanju.
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimeČet Nov 10, 2011 3:10 pm

Nes: Tale šampon quick&Clean nima napisanih sestavin... Po slovensko pa go piše samo tole (citiram): nedražeč šampon, ki ne potrebuje izpiranja. Za nežno odstranjevanje umazanije. Raztapljanje maščob in odstranjevanje neprijetnih vonjav z malih glodalcev ali kuncev. Pušča prijeten vonj. /.../ Mnogo ljubljencev ima občutljivo kožo. Za občutek ugodja se izogibajte pršenju vsakršnih nehovalnih sredstev v očesih, smrčrk, uheljca in usta.
če ti kaj pomaga seveda Wink
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimeČet Nov 10, 2011 3:12 pm

Zgleda pa takole: Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Imedquickclean
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimeČet Nov 10, 2011 3:13 pm

Emchika, tut pri meni je tako, da sem vsa popraskana. Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 576226
Pa smo mel v šoli športno, pa me učiteljica vpraša, če me je maček popraskal, ker sem bila ful popraskana, pa ji odgovorim, da ne, podgance Bobi pa Pepi. Pa me sam uno ful čudno pogleda Laughing
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimeČet Nov 10, 2011 3:20 pm

Puppy: Men se to tut dogaja Razz sploh poleti, ko mam majco na ručke al pa na morju, ko sem mela zgoraj sam kopalke.. Razz Na začetku šolskega leta sem prišla vsa pokrampana v šolo.. xD Sicer pa jim jaz kremplje strižem kar z navadnjim ščipalcem Smile
Nazaj na vrh Go down
Emchika

Emchika


Število prispevkov : 44
Join date : 06/11/2011
Age : 25

Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitimeČet Nov 10, 2011 3:31 pm

Hahhha mene so pa sam sošolci mal tko gledal zarad prask, drgač pa poznajo moje miške k sm jih že prnesla v šolo veselje
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? - Page 5 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Striženje krempljov in kopanje?
Nazaj na vrh 
Stran 5 od 6Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Nega-
Pojdi na: