Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 help ?

Go down 
+2
choo
moja-zverrrina
6 posters
AvtorSporočilo
moja-zverrrina

moja-zverrrina


Število prispevkov : 20
Join date : 21/07/2010

help ?  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: help ?    help ?  Icon_minitimeSre Jul 21, 2010 2:04 pm

hej, imam manjši problem.
Letos sem za rojstni dan nepričakovano dobila podganco. (stara sem komaj 14). Nekako se mi zdi da neznam s podganami zato bi rada dobila kak manjši nasvet glede navajanja na človeka ipd. kot živali pa se mi dopadejo :)Zadnje čase je bolj malo zunaj (in vem da je to narobe) a mislim v kratkem preurediti mojo sobo v takšno brez lukenj, če veste kaj mislim...Mici je tžko prijeti in ponavadii gre iz kletke prostovoljno a ni dolgo zunaj ker mi non stop hoče pobegniti (noče biti dolgo naprimer na rami al v kapuci) danes sem ugotovila da naskrivaj dela luknjo v kletki( v spodnji plastičen del) nevem kaj naredim zamenjali smo že veliko kletk ker je iz prve ponoči pobegnila nato smo imeli nadomestno ( neko staro majhno kletko) zdaj pa smo ji končno našli kletko u kateri ima dovolj prostora Smile zdi se mi da vedno hoče pobegniti ,ali je to normalno in kaj naj naredim da mi bo bollj zaupala ker imam občutek da mi ne zaupa Sad zelo sem žalostna ker se mi zdi da neznam skrbeti za njo in če mi jo nebo uspelo vzgojiti jo bom na žalost mogla oddati ( mami tako pravi Sad(( ) prosim za kakršen koli nastvet glede tega kako dobiti zaupanje in glede kletke (kako naj zdaj zakrpam luknjo? ) in glede ČESARKOLI, vse mi bi pršlo prav Smile

hvala že v naprej Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

help ?  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: help ?    help ?  Icon_minitimeSre Jul 21, 2010 2:17 pm

Glede vzgoje in navajanja na človeka preberi malo okrog po forumu, je že veliko uporabnega napisano Smile Koliko je pa stara podgana? Glede luknje v kletki pa ne vem, zaenkrat nimam takih problemov.. probej zalepit s čem, al pa kakšno desko čez dat al pa neki :S
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

help ?  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: help ?    help ?  Icon_minitimeSre Jul 21, 2010 3:22 pm

Samo pomisli... dolgčas ji je... Ti se z njo ukvarjaš še manj kot bi se, če bi bila socializirana. Čim več ukvarjanja z njo... pa čeprav pobegne.... samo čas si vzemi,... prej ali slej bo sama prišla h tebi, ko jo boš poklicala. Po drugi strani pa... rabi družbo, vrstnico!!! Vsepovsod po forumu boš našla nasvet: potrpežljivost!!! In res je... Če lahko sama shajam z 20imi podganami ( no trenutno le še 19imi) pa sem začetnica pri glodalcih (res pa je da sem imela še marsikatero drugo žival, pa tudi mlade...), boš tudi ti ukrotila eno samo.... Škoda le ker ni samček, so res precej bolj čohljavi Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

help ?  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: help ?    help ?  Icon_minitimeSre Jul 21, 2010 4:37 pm

Luknjo koplje zato, ker ji je dolgčas. Tako škodljivo početje se najlažje prepreči tako, da ji kupiš še eno podganico za družbo. To zna pomagati tudi pri vzgoji - glede na to, da je tvoja podgana verjetno iz trgovine, si lahko prepričana, da se z njo še nikoli ni nihče ukvarjal, zato imaš pa z njo take probleme.

Kaj lahko storiš:
*kupi ji podganico za družbo. S tem se bo popravilo ogromno problemov (kopanje luknje, uničevanje stvari, poskusi pobega - vse, kar zdaj dela zaradi dolgčasa), pa tudi sicer se priporoča, da ima podgana družbo, ker je tako srečnejša Smile dve podgani pa nista prav nič večje breme kot ena sama.
*ukvarjaj se z njo vsak dan toliko, kot se lahko. Če se bojiš, da bi ti pobegnila, je najlažje, da se usedeš na stol, kjer ne bo imela kam pobegniti. Najlažje je da jo imaš pri sebi medtem, ko si na računalniku; podganica ne bo mogla pobegniti s stola, lahko se bo navadila nate, pa še tebi je ne bo treba ves čas paziti. Če te je strah, da se bo polulala ali pokakala, se obleci v kaj starega, česar ni škoda, in daj na stol brisačo (jaz imam to ves čas, je najlažje).
*Vsakič, ko daš roko v kletko, imej kak priboljšek zanjo. Poskusi tako, da najprej daš v kletko roko s priboljškom in pustiš, da ga podgana poje, nato pa umakni roko in je NE poskušaj prijemati. Čez čas se bo podganica navadila, da roka pomeni nekaj dobrega, potem pa jo bo tudi prijeti lažje.

Pa ne pričakuj, da bo to kar čez noč; potrebovala boš vsaj kak teden ali dva, da se bo podganica navadila na take stvari. Ampak se zelo splača! Smile
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

help ?  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: help ?    help ?  Icon_minitimeSre Jul 21, 2010 6:57 pm

Moja sta tudi bila 2, pa je Lumpa vseeno naredila luknje v vse 4 vogale. Ne vem zakaj jo je una plastika tako vlekla, saj je imela za grizt en kup drugih pripomočkov.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

help ?  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: help ?    help ?  Icon_minitimeSre Jul 21, 2010 9:03 pm

In družbo ji poišči na forumu, ker se vsi ukvarjajo z mladiči svojih podgan in bo že socializirana. Če pa misliš skozi imeti samo eno, je pa tako boljše, da je nimaš in jo oddaš komu.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sponsored content





help ?  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: help ?    help ?  Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
help ?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: