Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Odgovorno parjenje&skrb za mladičke

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Odgovorno parjenje&skrb za mladičke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Odgovorno parjenje&skrb za mladičke   Odgovorno parjenje&skrb za mladičke Icon_minitimeČet Jul 01, 2010 8:55 pm

Heila!
Ker ima moja LeeLoo super karakter in je (zaenkrat) zdrava sem razmišljala o tem, da bi jo parila. Ampak mi je brezveze kar nekaj na hitro ampak bi se prej rada res pozanimala... Logično, da je nebi parila zdaj, ker je še premlada(dobila sem jo 16.4. in takrat je bila stara okoli dva meseca, torej je zdaj stara 4-5mesecev...) nekako sem razmišljala o septembru, novembru, decembru.. Vem, da ima slabost, ker je majhna in lahka(ima 220g in je dolga(brez repa, ko normalno stoji in ni stegnjena) 15 cm, mogoče kak cm minusa/plusa)... Ampak bi zato poiskala malo večjega samca.. Približno vem kako skrbeti za mladiče in vse ampak me zanima, če je smiselno pariti glede na to, da je ''trgovinska'' podgana in ne poznam njene zgodovine, pa čeprav je zdrava in, če je smiselno pariti kljub velikemu navalu podganjih legel? =)
Lp, Tjaša
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Odgovorno parjenje&skrb za mladičke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odgovorno parjenje&skrb za mladičke   Odgovorno parjenje&skrb za mladičke Icon_minitimeČet Jul 01, 2010 10:31 pm

Hja, odvisno.

Jaz osebno bi rekla, da nima smisla; super karakter ne garantira potencialnih genetskih težav in pri 4 mesecih še ne moreš vedeti, ali take težave obstajajo. Kot si sama rekla, zadnje čase itak vsi parijo, tako da 'za potrebe trga' to ni ravno potrebno. Sicer se mi zdi super, da se želiš lotiti odgovornega parjenja, ampak potem skoraj raje razmišljaj o tem, da bi si nabavila pasemske podgane kje v tujini (je tudi meni že prišlo na misel ...) in se tega lotila točno tako, kot je treba - malo podlage genetike, pa rediti res podgane ki so tako po karakterju kot tudi po zdravju, postavi, barvi ... najprimernejše - pač, da greš v pasme Smile

Če ti je pa samo do tega, da bi imela LeeLoo mladičke, pa so ti kolegice rekle da če jo boš parila, da bi vzele kakega, ..., potem pa tudi če ne gledaš, da je samec malo večji ali karkoli.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Odgovorno parjenje&skrb za mladičke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odgovorno parjenje&skrb za mladičke   Odgovorno parjenje&skrb za mladičke Icon_minitimePet Jul 02, 2010 2:36 pm

Če je podgana majhna, ti predlagam, da izbereš tudi manjšega samca, če se že za to odločiš. Ker če izbereš večjega samca, se zna zgodit, da bodo tudi mladiči večji ob porodu in lahko pride do težav. Poleg tega majhne podgane imajo ponavadi manj mladičev. Tako je bilo z Rokovo Snežko: je majčkena podgana, sploh v primerjavi z ostalima dvema od Roka in je skotila le 7 mladičov, 2 od teh pa je pojedla (ne vemo, če sta se skotila živa ali mrtva ali sta kasneje poginila).
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Odgovorno parjenje&skrb za mladičke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odgovorno parjenje&skrb za mladičke   Odgovorno parjenje&skrb za mladičke Icon_minitimePet Jul 02, 2010 8:12 pm

Jaz bi rekla ne, ker je podganica drobižek.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sponsored content





Odgovorno parjenje&skrb za mladičke Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odgovorno parjenje&skrb za mladičke   Odgovorno parjenje&skrb za mladičke Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Odgovorno parjenje&skrb za mladičke
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Odgovorno parjenje
» skrb za podgano
» iščem samčka za parjenje
» Iščem samčka za parjenje:)
» podarim 4 mladičke

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razmnoževanje-
Pojdi na: