Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Tajson&Silwester:predstavitev

Go down 
+10
ruby.
Blue
Sonii
Lee
Juni
zverina
talupu
Nes
Dejan
Tajson
14 posters
Pojdi na stran : 1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimePon Jun 14, 2010 3:25 pm

Oi!!

Moje ime je Nina, sem iz Ljubljane (Šiška). V prostem času rada rišem, se ukvarjam z mojima podganama in malo tudi z muckom:). Obiskujem 3 letnik strš-smer aranžerski tehnik.Zelo imam rada živali, še posebi podgane, divje velike mačke in velike papige (mali papagajčki mi niso preveč pri srcu saj so premajhni, zelo težko se jih nauči kaj posebnega, pa še cele dneve vreščijo).
No ja, kot že veste sta Tajson in Silwester umrla Sad....Pred kratkim sem dobila dva nova razvajenca. Prvega sem dobila od Skinny, ki sem ga poimenovala Jack.
Jack se je skotil 22.6.2010. Njegova barva dlake je:British Blue ; vzorca ima dva:Borkshier Essex
Drugega podgančka sem dobila od zverine
in ga poimenovala Danial Very Happy
Danial se je skotil dva dni kasneje od Jacka 24.6.2010 in je albina podgana Very Happy
Nove slikce:
Tajson&Silwester:predstavitev 57008790

Uploaded with ImageShack.us
Stare slikce:
Tajson&Silwester:predstavitev Img4576

Tajson&Silwester:predstavitev Img4522

Tajson&Silwester:predstavitev Img1715kd

Tajson&Silwester:predstavitev Tajson19310

Uploaded with ImageShack.us
Tajson&Silwester:predstavitev Buko

Uploaded with ImageShack.us
Tajson&Silwester:predstavitev Picture0291

Uploaded with ImageShack.us



no pa še nekaj slikc iz mojega prostega časa

Tajson&Silwester:predstavitev Ninajanuar09007

Tajson&Silwester:predstavitev Ninajanuar09036

Uploaded with ImageShack.us

http://img210.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img210/9915/ninajanuar09028.jpg
http://img404.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img404/2200/ninajanuar09036.jpg
http://img8.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img8/3142/ninajanuar09037.jpg
http://img812.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img812/4582/picture0426kopija3.jpg[code]

*slike pomanjšala mamaF


Nazadnje urejal/a Tajson Sre Avg 11, 2010 12:05 pm; skupaj popravljeno 6 krat
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimePon Jun 14, 2010 7:17 pm

Kar aro imate. Very Happy Zanima me kako se kaj taka papiga obnaša do ljudi; domačih in tujih?
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimePon Jun 14, 2010 7:50 pm

Ja aro imamo že 40let, star je pa 42let.Glede obnašanja je odvisno od tega če se ga bojiš. Se pravi če on začuti da se ga bojiš zelo rad nagaja n.p.r.: moja teta se ga zelo boji in ko je on na tleh v predsobi (tam se on med čevlji igra) in gre teta mimo začne on skakati, opletati s kljunom in seveda on se zraven reži.
Imeli smo že primer ko so ga ukradli(takrat mene še ni bilo na svetu, tako da je to zgodba moje babi): Bili so na morju v kampu in neka ženska je našga Bučkota ukradla. Prvi dan je bil miren in ji ni nič naredil saj je mislil da ga bo vrnila. A naslednji dan ker ga ni vrnila se je očitno razjezil in ji zapičil svoj ogromni oster kljun v roko in se spustil po njej(imela je prerezano roko). Takrat so ga nato neki nemški vojaki (ki so zraven moje babi in dedija kampirali ter so bili prijatelji) najdli in ga prinesli nazaj.
Drugače so te živali zaelo inteligentne in se zelo navežejo na skrbnika. Baje da ko skrbnik umre papiga naredi samomor.Te papige pa živijo do 200let.
On je do mene kot stric. Moj dedi ki je njegov skrbnik ga ima zelo rad in Bučko ga kliče ATA. Smile Dogodivščin z Bučkotom je zelo veliko in se mi jih ne da pisati, lahko ti pa še kaj več o njem povem na kakšnem srečanju Wink Smile .
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimePon Jun 14, 2010 7:54 pm

Ata ga kliče?
Ok, to je pa najbolj prisrčna stvar kar sem jo slišala v celem mesecu Smile
Ali pa prebrala, no.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimePon Jun 14, 2010 8:06 pm

No ti bom še ene pr prikupnih stvari napisala Wink Smile :
Ko je lačen in iz veje dol vidi babi ki pere solato reče : dej solato (to moraš v živo slišati ker se po tem odvališ od smeha)
Dubi v kletko cel surov jajc naredi luknco, malo poije in ko ima dosti luknco zamaši z makarončkom.
Vidi helikopter in reče :" avto ara haha" koker češ napol ara napol avto pa se mu zdi smešno in se smeji (hahaha).
ok zdele se nespomnem več kj je šekaj smešnega izjavil Smile ko se bom kaj spomnila ali celo še kj novega doživela z njim bom napisala Smile
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimePon Jun 14, 2010 8:28 pm

Dejan je napisal/a:
Kar aro imate. Very Happy Zanima me kako se kaj taka papiga obnaša do ljudi; domačih in tujih?
U!! Še nekaj sem ti pozabila napisat glede obnašanja do tujcev n.p.r.: moja kolegica ga je prvič spoznala in se ga ni nič bala in on se ji je takoj postil božati. Wink Wink
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimePon Jun 14, 2010 8:39 pm

Res zanimiva in prisrčna živalca. Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 5:33 am

Čisto preveč prisrčno Smile avto ara
Samo, zakaj bi se pa kdo sploh bal papige?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 5:52 am

Zaradi ogromnega, ostrega kljuna. Če te šausne maš hitro eno veliko luknjo :S. Pa mogoče se je tudi bojijo zaradi same njene velikosti in krempljev. Recimo jaz če hočem biti zraven njega ne smem imeti pircinga v ustnicah. Ker če on vidi uhane ali verižice te bo hotel rešit "iz verig" in začel grizti te verižice, uhane, zadrge. To počne zaradi tega ker ko je bil majhen je bil na ketni in potem misli da si tudi ti zaklenjen in te hoče osvoboditi.
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 7:09 am

Uaau..Tudi js bimela papigo. sunny
A to se je sama z leti naučila govorit?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 11:34 am

tole je pa naravnost neverjetno. 90 % človeške rase ni sposobne take empatije do sobitja. Bi se lahko marsikaj naučili od živali.

talupu, to je pa dobro vprašanje.
Kaj to sam spravi te besed skupaj ali ste ga učili?
Ker avto ara je primer, kako bi človeški otrok v zgodnjem razvoju govora opisal kako letalo. Če ni naučen, potem to pomeni, da je njegov IQ na stopnji človeka?

Ne vem, do zdaj sem mislila, da papige samo ponavljajo naučeno Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 12:10 pm

Nikoli ga nismo učili govoriti. Če je bil lačen je rekel daj solato ali kaj podobnega. Za to kar je pa takrat rekel smo bili pa tudi mi presenečeni (avto ara haha), namreč takrat smo se pelali na Savo in v istem trenutku je zagledal helikopter in izjavil avto ara haha.Tako da on se je sam naučil govoriti Wink .

p.s.: v časih ga vprašamo če je dobro tisto kar je in odgovori :"dobr je dobr" Wink


Nazadnje urejal/a Tajson&Silwester Tor Jun 15, 2010 12:16 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 12:12 pm

O hudo! Smile Ful pametna je. Ti vsaj družbo dela pa se stabo pogovarja, hehe. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 12:26 pm

Drugače je pa na splošno boljše, da za forum skopiraš kodo sličice s predogledom (embed thumbnail - forum). Meni osebno se zdi bolj uporabnikom prijazen format Smile In imaš za na forum sliko Bučka v takšni obliki:

Tajson&Silwester:predstavitev Buko.th
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 12:29 pm

To sem nekaj sprobavala in ne gre :S Čakaj bom probala še enkrat Smile
eh ne rata bom rajši pustila tako kot je


Nazadnje urejal/a Tajson&Silwester Tor Jun 15, 2010 12:54 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 12:43 pm

Prosim, ne citiraj prav vseh postov, na katere odgovarjaš. Zdajle sem ti pobrisala, za naprej pa prosim bodi malo bolj pozorna.

Sicer se pa sliši Bučko res super Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimeTor Jun 15, 2010 12:45 pm

ok
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimeSob Jul 03, 2010 5:37 pm

Danes, 3.7.2010 se je Silwestru zgodila huda nesreča.
Popoldne sem se odločila da bom šla za Bežigrad k teti na obisk. vzela sem sabo Silwestra, ga dala v transportno kletko, preverila ŠE ENKRAT, če ima dosti hrane in vode. Grem na avtobus se peljem nekaj postaj. Ustavimo se na semaforju in ravno v tistem momentu ko je šofer dal gas je Silwester 2x skočil in ker je bil sunek avtobusa tako močen ga je odneslo v njegov napajalnik....in se zasliši....pok in zraven 1x zacvilil......... Crying or Very sad
Tkrat sem hitro šla dol iz avtobusa, Silwestra dala ven, a takrat je bilo že prepozno....trznile so še zadnje moči živcev in mišic........ Crying or Very sad
Dala sem mu ljubčka, ga položila v transporter, ker sem bila v takem ŠOKU da nisem verjela da je mrtev! Šla sem takoj na nasleden avtobus in gledala in upala da ga je le rahla kap in da se bo zbudil in pokukala ven....nič.....Nato ugotovim da sem šla na napačen avtobus in spet šla dol iz njega....Silwestra spet vzamem ven z upanjem da sem prej narobe tipala srčni utrip....iščem...iščem v paniki....in kaj začutim?...začutila sem zlomljeno rebro....
Mislim da je umrl zato ker se mu je v tistem momentu rebro zlomilo in zapičilo skoz vse organe ki jih je bilo možno....
Zdaj ga ni več : ( Crying or Very sad Crying or Very sad
R.I.P. Silwester, zmeraj te bom imela rada ! Sad


P.s.: Se opravičujem za vse napake v temu besedilu, a zdele res nisem v raspoloženju za popravljanje in orejevanje.....
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimeSob Jul 03, 2010 5:52 pm

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad sožalje. Silwester R.I.P. Pa še toliko življenja je imel pred seboj. Crying or Very sad
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimeSob Jul 03, 2010 5:55 pm

Ojoj. Sad

Zato jaz Iksa raje nosim na rami / pod jopo, kakorkoli.
Je manj možnosti da se kaj takšnega zgodi =/
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimeSob Jul 03, 2010 5:56 pm

Sonii.. v rokavu ja na rami pa tut men ni glih ziher.. sej si vidla kko je blo pr Mihcu.. :S
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimeSob Jul 03, 2010 5:57 pm

Bogi Sad
Joj, še malo pa si ne bom več upala svojih spustiti iz kletke.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimeSob Jul 03, 2010 6:02 pm

Hvala =(
ponavadi če ga nesem v transporterju ne grem z avtobusom, temveč peš. Danes em se pa odločila iti z busom, da se mi nebi skuhal od vročine se mi pa tole zgodi...joj jao jao. Ne bom si odpustila teka res....
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimeSob Jul 03, 2010 6:04 pm

MetalGirl je napisal/a:
Sonii.. v rokavu ja na rami pa tut men ni glih ziher.. sej si vidla kko je blo pr Mihcu.. :S
Ja, ampak še nikoli nisem imela problemov z Iksom na rami.
pa je že kdo pritekel do mene in me objel in sem se že bala da je podgano speštal, pa se ona zna lepo naštimat in samo trapasto ven pogleda.
Je pa res da sem vedno manj sigurna glede tega ali bi jo še nosila toliko sabo ali ne =/
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitimeSob Jul 03, 2010 6:11 pm

Sej moja dva sem zmeraj nosila ali v jobci, ali pa na rami. Ker je pa zdajle taka vročina, da bi se mi v jopci skuhal, na rami bi pa dol skočil, ker se tako zvoka motorjev in avtobusov boji (za Silwstra to govorim, Tjson ne mara biti na rami, ker se boji ptičev-to je pa spet druga zgodba :/) in odločitev je bila...transporter in avtobus.....o jao res...ne bom tega pozabila in se bom še celo življenje tepla z tem po spominih.
Uglavnem Crying or Very sad zdej bom še nekaj časa tako sesuta od tega da nebom imela nobenga apetita...ker mi enostavno slabo rata ko pomislim na to in spet kar bred sabo vidim tisti flesh ko Silwestra zabije v napajalnik...pol pa solze.....
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Tajson&Silwester:predstavitev Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tajson&Silwester:predstavitev   Tajson&Silwester:predstavitev Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Tajson&Silwester:predstavitev
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 3Pojdi na stran : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» mamaF - predstavitev
» Dejan- predstavitev
» Lilu. predstavitev
» Juni - predstavitev
» predstavitev anna.

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: O članih in njihovih podgancah :: Člani se predstavljajo-
Pojdi na: