Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kri v urinu

Go down 
+11
Tahun
Juni
Nes
Eva
halibel
zverina
LadyCy
Lee
Sonii
Kalisto
podgANA
15 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
podgANA

podgANA


Število prispevkov : 92
Join date : 11/08/2009
Age : 41
Kraj : Ljubljana

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimePon Maj 03, 2010 10:18 am

Včeraj sem opazila, da Pepe lula krvavo. Zjutraj je biu še zelo živahen, potem pa vedno bolj miren, zvečer pa sploh ni vedel kako bi ležal, ker je imeu očitne bolečine. Čeprau je normalno jedeu in piu.
Danes sem ga peljala k vetu in so ga obdržali notri. Pregledali mu bodo urin in rentgensko slikali. Lahko je kakšno vnetje, bakterije ali celo ledvični kamni.
Upam,da se bo dobro izteklo.
Nazaj na vrh Go down
Kalisto

Kalisto


Število prispevkov : 176
Join date : 05/04/2010

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimePon Maj 03, 2010 10:00 pm

Kako je s podgančkom?
Nazaj na vrh Go down
podgANA

podgANA


Število prispevkov : 92
Join date : 11/08/2009
Age : 41
Kraj : Ljubljana

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimeTor Maj 04, 2010 4:05 pm

Pepe je že doma, je tako veseu, kot da mu nič ni Very Happy
Ima vnetje sečil (cistitis), dobiva antibiotike in še nekaj. Se mi je kar oddahnilo, da ni nič hujšega.
Nazaj na vrh Go down
podgANA

podgANA


Število prispevkov : 92
Join date : 11/08/2009
Age : 41
Kraj : Ljubljana

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimeSre Maj 12, 2010 5:46 pm

Kriza je samo, ker mora 2x na dan,14dni jemati antibiotike in analgetike in vsakič sproti si moram zmisliti kam mu bom vmešala ta zdravila. Na začetku je šlo z jogurtom, sedaj pa je očitno pogruntau, da je notri nekaj bljak in ga še povoha ne. Dam mu v kakšne kašice, sok, polento-to obožuje,...
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimeČet Maj 13, 2010 12:51 pm

podgANA je napisal/a:
Kriza je samo, ker mora 2x na dan,14dni jemati antibiotike in analgetike in vsakič sproti si moram zmisliti kam mu bom vmešala ta zdravila. Na začetku je šlo z jogurtom, sedaj pa je očitno pogruntau, da je notri nekaj bljak in ga še povoha ne. Dam mu v kakšne kašice, sok, polento-to obožuje,...

se bo revežu vsa hrana zamerila ;P
Nazaj na vrh Go down
podgANA

podgANA


Število prispevkov : 92
Join date : 11/08/2009
Age : 41
Kraj : Ljubljana

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimePet Maj 21, 2010 2:36 pm

Pepe ma spet kri v urinu. Naredili so UZ in ugotovili, da ima polip v mehurju. Kakšen pa je ta polip, pa nevejo. bi ga bilo potrebno odpreti. Vendar se verjetno za operacijo ne bom odločila, ker je preveč tvegano. Zamenjali so antibiotike in bomo probali z njimi. No
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimePet Maj 21, 2010 2:39 pm

Sad upam da bojo antibiotiki pomagal...

poročej če bo kaj bolje Smile

držim pesti!
Nazaj na vrh Go down
LadyCy

LadyCy


Število prispevkov : 209
Join date : 04/04/2010
Age : 31
Kraj : Ptuj

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimeČet Jun 24, 2010 6:22 am

kako je podganica.? se je vse uredilo.?
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimeČet Jun 24, 2010 10:09 am

Je s podganico boljše?
Nazaj na vrh Go down
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 8:45 pm

Živijo

Zdaj sem pri moji podgani-Halibel videla da ji iz spolovila teče kri. Ampak ne kot lulanje, prav kot bi imela menstruacijo (vendar ima že leto in pol).
Jo bom poskusila jutri zjutraj peljat h veterinarju. Mi je pa čudno ker je še vedno enako živahna in je normalno, nič ni bolj počasna ali brez energije..
A mi lahko kdo kaj svetuje kaj bi lahko bilo????
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 9:14 pm

Ziher je nekaj zelo narobe, ker podgane nimajo menstruacije oz. se ne vidi, kakorkoli že.

Verjetno kakšna infekcija ali kaj podobnega, vsekakor pa čimprej k veterinarju!
Nazaj na vrh Go down
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 9:22 pm

OK, hvala, jutri zjutraj jo peljem, čeprav se tukajšnji veterinarji ne spoznajo na podgane.. Upam, da mi bo znal pomagat.
Nazaj na vrh Go down
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimeČet Dec 02, 2010 11:12 am

No toliko o veterinarjih na Goriškem.. Danes zjutraj sem ga klicala, če lahko pridem. In je rekel, da kaj mislim da je, sem pač povedala da ima nekje najbrz neko vnetje. In je rekel, da mi bo dal antibiotike, ki naj jih jemlje 1x na dan, če po 3 dneh ne bo boljše, naj jo pripeljem pokazat, če pa se bo poznalo na boljše naj ji dajam 14 dni antibiotike. Tako da mi je prijateljica šla iskat zdravilo.

Zdaj me pa zanima ali ji res dajam samo 0,15ml? Namreč meni se zdi nekam malo to.. Mi prosim lahko kdo svetuje?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimeČet Dec 02, 2010 11:55 am

Joj, za dozo ti težko rečem, ni pa ravno malo (to preračunajo po teži).

Najbolje je, da pokličeš na vet. fakulteto (tisto njihovo ambulantoza eksote), jim poveš kaj si dobila in težo podganice, pa vprašaj če je to primerna količina za njo.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimeČet Dec 02, 2010 12:00 pm

Moji so dobivali antibiotike po 0,05 in 0,2ml, tako da meni se to zdi kar prav. Smile Saj boš videla, ko na šprici odmeriš, ne izgleda več tako malo.
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimeČet Dec 02, 2010 3:15 pm

Mici ima sedaj tri antibiotike in dobiva enega 0,2, enega 0,1 in enega 0,03... tako da se mi zdi to normalna količina.... Katerega ti je pa dal?
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimeČet Dec 02, 2010 5:13 pm

ja to je čisto prava doza Smile
Nazaj na vrh Go down
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimeČet Dec 02, 2010 6:35 pm

hmmm... Nevem točno kaj piše na vrečici, nekaj takega kot Euroxil. Dobro sepravi ji dajem 0,15ml 1x na dan.
Hvala
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimeČet Dec 02, 2010 7:51 pm

Enroxyl bo to, najbrž. To so moji dobili, ko so kihali, Boo pa tudi po kastraciji. Kar se količine tiče, je blo pa pri nas tako, da je bilo odvisno od telesne teže... se pravi Boo, ki je imel 400g, je dobil 0,04ml antibiotika, ta mali dve sta imeli pa 200g in sta dobili 0,02ml najprej na 12 ur, potem pa enkrat na dan.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimeČet Dec 02, 2010 8:39 pm

Micka dobiva tega 0,03 enkrat na dan.
Pa sej boš vidla, če se ji bo stanje slabšalo, pokliči še enkrat, če bo bolje bo pa že prav Smile
Nazaj na vrh Go down
fate

fate


Število prispevkov : 223
Join date : 11/04/2010
Age : 26
Kraj : ljubljana

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimePet Dec 03, 2010 4:02 pm

Meni so za Fate dali isto dozo antibiotiko, zato se mi zdi da je to normalno. Meni se je tudi zdelo da je zelo malo.
Nazaj na vrh Go down
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimeNed Dec 05, 2010 11:21 am

Danes ko sem šla pogledat podganco sem videla da ji teče kri iz smrčka.. Ko sem jo bolj temeljito pogledala, pa swem videla, da ji iz spolovila ne teče več kri. Sedaj ima krvav smrček, tako da bova jutri šle h vetu...
Nazaj na vrh Go down
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimePon Jan 10, 2011 10:29 am

OK, slabe novice.

Pred enim tednom se je Halibel spet poslabšalo. Spet sem ji začela dajat zdravila ampek očitno ji ni blo pomoči. V soboto je bila še normalna, včeraj ko sem prišla domov pa se je vlekla, kot da ne čuti nog. Sem že videla da je konec, zato sem jo dala v transporter ker sem mislila da ne bo preživela noči, ampak zjutraj je bila še živa, zato sem jo peljala h vetu, da jo je uspaval. sad jok jok jok

Najhujše pa je, ker zdaj Enkeli ne ve kaj se dogaja. O.O Skače po kletki gor in dol, skozi me gleda in jo išče.
Seveda sem Halibel pripeljala domov, da se je Enkeli lahko poslovila. In ko sem Halibel vzela iz kletke, se je Enkeli čisto zmešalo, grize in ne pusti da jo primem. Tako mi je hudo, da ne vem kaj bi s sabo..

Vet je rekel, da je možno leptospiroza, zato sem Enkeli dala v drugo, razkužena kletko, taveliko pa sem razkužila in jo bom jutri ko se fajn posuši spert dala v uporabo. Vet je tudi reklel, da je možno da je tamala že okužena, kaj se lahko kaj naredi, da če še ni, da niti ne bo??

Nazaj na vrh Go down
millyvanilly




Število prispevkov : 90
Join date : 03/12/2010
Age : 37

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimePon Jan 10, 2011 4:10 pm

Moje sožalje jok sad.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitimePon Jan 10, 2011 5:09 pm

Tule je nekaj splošni h reči, samo ne vem, koliko je kaj uporabno.
http://www.zzv-ce.si/unlimitpages.asp?id=267
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sponsored content





Kri v urinu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kri v urinu   Kri v urinu Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kri v urinu
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kri v urinu, antibiotiki

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: