Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Svetovni dan laboratorijskih živali

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Svetovni dan laboratorijskih živali Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Svetovni dan laboratorijskih živali   Svetovni dan laboratorijskih živali Icon_minitimePet Apr 23, 2010 7:54 am

Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Svetovni dan laboratorijskih živali Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovni dan laboratorijskih živali   Svetovni dan laboratorijskih živali Icon_minitimePet Apr 23, 2010 9:32 am

Meni link ne dela.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Svetovni dan laboratorijskih živali Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovni dan laboratorijskih živali   Svetovni dan laboratorijskih živali Icon_minitimePet Apr 23, 2010 9:41 am

Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Svetovni dan laboratorijskih živali Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovni dan laboratorijskih živali   Svetovni dan laboratorijskih živali Icon_minitimePet Apr 23, 2010 10:21 am

Ne bom na široko pisala o mučenju živali, bi pa poudarila, da VSI veliki koncerni testirajo. In da oznaka ''ni testirano na živalih'' še ne pomeni tudi cruetly-free končnega izdelka.

Tudi prehrambena industrija se poslužuje tega. Podjete, ki izdeluje tudi Mars je testiralo, kako maščoba v njhovi čokolodi vpliva na žilne stene. In so žive miši razrezal, brez analgetikov in potem opzoval, kaj se jim z žilami dogaja po zaužiti čokoladi.
( Za tiste, ki ste ljubitelji čokoldanih tablic tega proizvajalca).

Lahko se malo razpišete, koliko gledate drobni tisk na etiketah, morda izpostavite kak izdelek, za katerega veste, da je testiran pa se vam zdi, da za to res ni potrebe (npr. čokoladice Mars), če imate kakšne povezave v zvezi s tem ... če še kdo drug misli, da so pri PETI sami bleferji Smile ...
Tudi lastniki psov, kaj vi menite o testiranju hrane na psih (mislim, da je bilo to podjete Hills, pač eno izmed teh komercialnih ''veterinarsko'' potrjenih znamk).
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Svetovni dan laboratorijskih živali Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovni dan laboratorijskih živali   Svetovni dan laboratorijskih živali Icon_minitimePet Apr 23, 2010 11:08 am

Moje mačke jejo Hills in ja, sem že slišala, da tudi oni testirajo na živalih.
Res dandanes ne moreš bit več prepričan, kdo testira in kdo ne...
Jaz bom mačke še naprej hranila s Hills, saj je hrana kvalitetna in jim ne povzroča težav, čim dobijo kakšno drugo hrano, pogosto bruhajo. Zato še vedno raje hranim mačke s Hillsom kot pa s kakšnim Friskasom, Whiskasom ali kakšno drugo nekvalitetno hrano, pri kateri vem, da bi mojim živalim dolgoročno škodila.
Sicer, žalostno, ampak res, so VSA zdravila testirana na živalih, saj ne morejo dat v prodajo zdravilo, ki laho ogrozi življenje ne vem kolikih ljudi in živali. Če gledaš tako, so to testiranja skoraj nujno potrebna, da živimo normalno, saj če nebi imeli raznih zdravil, bi dandanes se še vedno širilo ogromno bolezni, ki so bila nekoč smrtna ravno zaradi tega, ker zravil ni bilo.
Če bi se dalo res živet brez testiranja na živalih, bi seveda bilo super, ampak zaenkrat znanost še ni šla tako naprej, da bi vse teste izvajali na celičnih kulturah. Če se mene vpraša, bi jaz prepovedala testiranje na živalih in uvedla testiranje na kaznjencih, ki so recimo serijski morilci, pedofili, ... Pa prosim ne mi govorit o človekovih pravicah, ker zame taki ljudje nimajo pravic!
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Svetovni dan laboratorijskih živali Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovni dan laboratorijskih živali   Svetovni dan laboratorijskih živali Icon_minitimePet Apr 23, 2010 12:57 pm

Za zdravila ne rečem, to ima vsaj neko korist (če je način zbiranja relevanten).
In konkretno tudi za mačjo hrano je imel moj muc zmeraj Hillsove, dokler mu ni veterinarka predpisala neke druge. Ker je boljše, da greš zunaj pobrat golobje kupčke in jim to daš kot pa da bi od kakega Whiskasa živeli.

Ampak osebno ne vidim, kaj jim bodo izsledki določenih testiranj dokazali.
Uf, za pedofile se pa popolnoma strinjam. Namesto, da jih ponekod kurijo na stolih, bi lahko vsaj za dobor družbe neki naredil.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Svetovni dan laboratorijskih živali Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovni dan laboratorijskih živali   Svetovni dan laboratorijskih živali Icon_minitimePet Apr 23, 2010 2:45 pm

Jaz sem pa na youtubu vidla, (iz posnetka ki ga trenutno ne najdem), da testirajo tudi pri Skittelsih, Twix, M&M pa pri three muskethirs ( ne poznam).
Za mojga kužka pa mi kupujemo sam naravno hrano, ker druge ne mara.
Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Svetovni dan laboratorijskih živali Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Svetovni dan laboratorijskih živali   Svetovni dan laboratorijskih živali Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Svetovni dan laboratorijskih živali
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Seznam dovoljenih živali
» Opisi živali
» Mučenje živali
» Slo-exo 2013 in eksotične živali
» Katere živali bi imeli?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Ostalo :: Druge živali-
Pojdi na: