Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Tumor na spolovilu

Go down 
+10
zverina
Sonii
Nes
Tahun
Kalisto
talupu
Fiamma
Juni
Eva
mashikaa
14 posters
Pojdi na stran : 1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimeSre Apr 14, 2010 9:44 pm

Pri Naniki sem danes opazila, da ji iz spolovila ven gleda nekaj rožnato-rdečega. Kot nekakšna bulica ampak izgleda kot, da ji ven gleda kakšen organ. Ima zelo nabreklo in ves čas si liže. Čez nekaj časa sem šla spet pogledat in ni imela več(kot, da bi pojedla to ali pa si zlizala) imela pa je luknjo in ko se je napenjala se je še vedno videlo malo rdeče in imela je izcedek iz spolovila.Pa ful smrdi. Ko jo primem in jo pregledujem je agresivna oz. nemirna in ko jo položim nazaj v kletko si zopet začne lizati. Ko sem šla tretjič preverit kakšno ma ji je zopet prišlo to ven iz spolovila. Nevem kaj bi to lahko bilo.Veliko je za en tiktak bombonček..malo manjše. Sem slikala ampak ne morem naložiti slikce..ker mi telefon nekaj zafrkava. Bom probala jutri naložit. Jutri bom poskusila iti k veterinarju..potem pa vam sporočim.


Nazadnje urejal/a mashikaa Tor Maj 04, 2010 12:35 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 9:41 am

Tukej so še slikce...

Tumor na spolovilu Fotografija0235.th

Tumor na spolovilu Fotografija0237.th

Upam, da se dobro vidi... V živo zgleda prav grozno!In še večje..
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 12:57 pm

Tole pa grozn zgleda Shocked
Mogoče kkšno vnetje, to meni edino pade na pamet... Najbolš do veterinarja, pa upam da ni nč hujšega Neutral
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 3:42 pm

No danes sem si vzela čas in smo šle vse štiri k veterinarju..Sem bila pri fantu in sem jih imela s sabo pa so potem mogle it še tamalidve zraven. Ko sem prišla k veterinarju sem še enkrat pogledala Nani, da vidim, če ji je zopet zlezlo ven in sem bila čisto šokirana. Bilo je še večje kot prej..kot tu na sliki in ćisto rdeče pa zraven je malo krvavela..Bilo je grozno!
Veterinar jo je pregledal in rekel, da ima tumor in da je več možnosti. Lahko ji ga izreže oz. izžge ampak, da je ponavadi pri tumorjih tako, da se po štirinajstih dneh spet vrne..Ker jo to moti in jo peče, ker ima vneto bi bilo najbolje odstranit ali pa jo uspavat, da nebi več trpela. Rekla sem, da naj jo proba rešit! Opozoril me je, da bi lahko poginila od anestizije..Vseeno je to bolje, kot če nebi nič naredili zato sem šla na dolg sprehod in se vrnila čez dve uri.
Kimmy in Didi sta bile zraven, da bi imela družbo po operaciji. Ko sem prišla nazaj so mi sporočili dobro novico. PReživela je poseg in ko sem jo šla pogledat sta se Didi in Kimmy stiskali k njej in jo objemali! Res lep prizor! Zdaj obstaja nevarnost, da nebo mogla lulat, ker je bil tumor blizu sečil..Moram opazovati, ker če nebo mogla lulat bo kriza! ČE se ji bo tumor spet pojavil jo bom najverjetneje dala evtanizirat(uspavat), da nebo več trpela.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 5:34 pm

Po eni strani ful bedno in žalostno, ker je tumor in ker jo bo mogoče treba uspavati, po drugi strani sem pa vesela zanjo, da je dobro prestala operacijo. Držim pesti, da se bo čim bolje izteklo - da se tumor ne ponovi in da bo lahko normalno lulala.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 6:17 pm

Držim pesti, da bo vse v redu! Wink
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 6:54 pm

Držim pesti da bo čimprej okrevala pa da se ne pojavi več! Wink
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 7:25 pm

Jooj, da bi bilo le vse u redu... Sad
Nazaj na vrh Go down
Kalisto

Kalisto


Število prispevkov : 176
Join date : 05/04/2010

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 8:06 pm

Tudi jaz držim pesti, vesela sem da je prestala operacijo, želim ji čim boljšega okrevanja in pa da se tumor seveda ne bi ponovil! Smile

Drži se!
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 8:23 pm

Hvala! Sej enkrat se bom tkoaltko mogla poslovit od nje..Zdej je bilo to opozorilo, da morm cent usak trenutk z njo paizkoristt usako minuto k ji je še ostala! Dolgoročno to nebo pomagal je reku veterinar ampak mal se ji je pa useen polepšal še zadnje dni življenja.
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 9:47 pm

boga..držim pesti!
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimePet Apr 16, 2010 6:20 am

boga mala Sad
Tudi jaz upam, da bo operacija pomagala dolgoročno.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimeSob Apr 17, 2010 4:11 pm

Bogaa. =/
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimeSre Apr 21, 2010 10:04 am

Nani izgleda odlično. Je še dosti aktivna, apetit ma odličen in tudi pije normalno. Didi in Kimmy ji ne dasta nič miru. Ves čas silta vanjo in jo crkljata, bockata, grizeta, umivata... Res se majo fajn. Jst pa tud poskušam izkoristit vsak trenutek z njo. Res izgleda dosti bolje, kot pa takrat, ko je imela tumorček. Upam, da bo še dolgo z nami. Nevem kako bi tamalidve prenesli. Sploh Didi k je čist preveč navezana nanjo. Sta k rit pa srajca! Didi prou ne more brez nje!
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimeNed Maj 02, 2010 11:53 am

Odločila sem se, da Nani uspavam. Tumor se ni vrnil oz. se nič ne vidi, vendar ima zopet smrdeč izcedek iz nožnice in jo zelo boli. Ko sem prišla zdaj iz Francije,kjer sem bila en teden sem jo želela umiti, vendar je takoj, ko sva prestopile prag kopalnice začela močno cvilit in tudi, ko sem jo dla pod vodo ji ni pasalo, čeprav se ponavadi ne pritožuje. Ko jo obrnem na hrbet tako, da mi kaže trebušček in želim pogledati spolovilo deluje malo prestrašeno in cvili. Izgleda, da jo res boli in najbolje bo, da je rešim bolečin, čeprav mi je neznansko hudo. Doma se že poslavljamo od nje in ati načrtuje pogreb:(
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimeNed Maj 02, 2010 12:02 pm

mashikaa je napisal/a:
Odločila sem se, da Nani uspavam. Tumor se ni vrnil oz. se nič ne vidi, vendar ima zopet smrdeč izcedek iz nožnice in jo zelo boli. Ko sem prišla zdaj iz Francije,kjer sem bila en teden sem jo želela umiti, vendar je takoj, ko sva prestopile prag kopalnice začela močno cvilit in tudi, ko sem jo dla pod vodo ji ni pasalo, čeprav se ponavadi ne pritožuje. Ko jo obrnem na hrbet tako, da mi kaže trebušček in želim pogledati spolovilo deluje malo prestrašeno in cvili. Izgleda, da jo res boli in najbolje bo, da je rešim bolečin, čeprav mi je neznansko hudo. Doma se že poslavljamo od nje in ati načrtuje pogreb:(


Boga! Sad Drži se Mashikaa! Itak bo tako najboljše zanjo, čeprav je tebi in tvoji družini zelo hudo!
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimeNed Maj 02, 2010 12:20 pm

Zdaj gledam na internetu o kremiranju živali. Podjetje Cremona je baje fajna, sam k nevem kok bi me prišlo za kremiranje pa za žaro. Piše sam za psa pa za mačko...za male živali pa nč..
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimeNed Maj 02, 2010 1:51 pm

Sad Sad boga...

drži se!
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimeNed Maj 02, 2010 4:51 pm

Ok ravnokar so mi odpisali iz tega podjetja Cremona pogrebne službe za hišne ljubljenčke pa so rekli, da bi pršlo use skupej okol 150-160 evrov Sad Toj ful drago..tok keša pa res nimam..
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimeNed Maj 02, 2010 5:15 pm

mashikaa je napisal/a:
Ok ravnokar so mi odpisali iz tega podjetja Cremona pogrebne službe za hišne ljubljenčke pa so rekli, da bi pršlo use skupej okol 150-160 evrov Sad Toj ful drago..tok keša pa res nimam..


Je kar precej.
A z protibolečinskimi zdravili pa ne bi poskusila ali že ne primejo več? Sad
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
podgANA

podgANA


Število prispevkov : 92
Join date : 11/08/2009
Age : 41
Kraj : Ljubljana

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimeNed Maj 02, 2010 5:39 pm

Če imate doma vrt, jo daj v škatlico in jo globoko pokoplji.
Čeprav se to "ne sme".
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimeNed Maj 02, 2010 8:54 pm

Zakaj se pa ne sme? Ja sej fotr je reku, da jo bomo pokopal na vrtu pa še reku je, da je to bolš kukr pa upepelitev ker pol telo gre na drugo stran pa se lohk na nov rodi..lol
Nazaj na vrh Go down
podgANA

podgANA


Število prispevkov : 92
Join date : 11/08/2009
Age : 41
Kraj : Ljubljana

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimePon Maj 03, 2010 10:07 am

Da jih ne izkopljejo druge živali in prenašanje različnih okužb...
Če je na domačem vrtu in precej globoko, je čisto uredu.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimePon Maj 03, 2010 2:37 pm

Vrt je čisto v redu, mi smo še vse naše živali pokopali kar na vrtu. Pa lahko zasadiš gor kak grah ali kar najraje je ...

Sicer pa sožalje mashikaa :/ Bi pa jaz tudi najprej poskusila še s protibolečinskimi tabletami.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitimeTor Avg 10, 2010 12:50 pm

Danes sem dobila svoje miši nazaj s 'počitnic', bila čisto vesela, edino smrdele so grozno, zato jih je bilo treba vse okopati. Ko sem brisala Kivi, sem opazila, da ji iz spolovila gleda prav takšno rozasto tkivo, le malo manjše. Premišljujem, če ni bil tudi to razlog, da je tako grozno lulala vsepovsod (da ji je tumor pritiskal na mehur).
Ko jim do konca počistiva, jo bova peljala k veterinarju. Poročam potem naprej.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Tumor na spolovilu Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tumor na spolovilu   Tumor na spolovilu Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Tumor na spolovilu
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 3Pojdi na stran : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Tumor pri podgani
» je mogoče tumor ???
» velik tumor?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: