Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Samo ena podganica?

Go down 
+28
elanor
BabyBusted
Puppy
Alive
VforV
analog
sharp
amarillo
Tasha.W
Astrid
Eva
NORČKK
Tahun
choo
talupu
marusaw
zverina
AtLanT!da
Juni
Dejan
mamaF
Fiamma
Sonii
ruby.
Nes
sonja256
Nina
Slunko
32 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AvtorSporočilo
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 5 Icon_minitimeSre Sep 18, 2013 10:03 am

Pa še nekaj zanimivega branja na temo podgan, ki živijo same.
http://ratfanclub.org/single.html
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Samo ena podganica? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 5 Icon_minitimeSre Sep 18, 2013 10:10 am

Obvezno dve podgani, svetujem da kar takoj, ker boš imel težave z združevanjem, še zlasti, če gre za samčke.
Glede dumbotov smo že nekaj pisali tule: https://podgane.slovenianforum.com/t1228-definicija-dumbo-podgane
Mimogrede, so poročanja, da so dumboti bolj mirni in da samičke ne vibrirajo z ušesi, ko se gonijo. Oboje je mit, ker jst imam vse skupaj 8 dumbo punc in so ravno tako živahne (dve sta v bistvu pravi ekstrem) in prav tako vibrirajo z uhlji, ko se gonijo (:


Nazadnje urejal/a Sh. Sre Sep 18, 2013 11:06 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 5 Icon_minitimeSre Sep 18, 2013 10:11 am

Pa še to - kako tisti bogi revi v šoli ni nič manjkalo, če se pa nihče zares ni z njo ukvarjal? Kaj pa je imela, da ji ni nič manjkalo? Kdo ji je pa družbo delal ponoči ali bolje rečeno od 16h do 8h, ko ni bilo nikogar v šoli? Najbrž je živela v terariju na žagovini, popravi me, če se motim (in upam, da se in da je imela vsaj ustrezne bivalne pogoje v obliki večnadstropne kletke s poličkami, igračami, na rešetke, brez premajhnega kovinskega kolesa in brez stelje iz iglavcev...). Ja, pikice dobim, ko mi kdo začne razlagat o srečnih podganah brez družbe. So izredno inteligentna bitja, ki podganjo družbo definitivno potrebujejo. Predstavljaj si, da tebe nekam zaprejo in si 16 ur na dan sam, preostali čas ti pa družbo pride delat pes. Saj je zabaven, ampak mislim, da težko nadomesti družbo človeka, ne?
Posebej me pa zmoti to, da izkušeni lastniki podgan zelo dobronamerno ves čas razlagamo in poskušamo ljudem vbit v glavo, da podgane morajo imet družbo, pa to počnemo čimbolj po ovinkih, da ja ne bi koga užalili in zraven ves čas upamo, da bomo vseeno mogoče pa uspeli prepričat bodoče lastnike, da si premislijo... in kolikokrat sem potem nazaj slišala, da "prijatelj al pa prijatelj od prijatla ima pa podgano, ki živi sama, pa na žagovini, pa ni bilo nikoli nobenih problemov pa to je superfajn". Najbrž res, če niso še nikoli videli podgane s podganjo družbo, ki je RES srečna.
Ok, dost sem težila. Sej niti ne vem, zakaj...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Ewok.

Ewok.


Število prispevkov : 9
Join date : 18/09/2013
Age : 29

Samo ena podganica? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 5 Icon_minitimeSre Sep 18, 2013 10:48 am

Ni se potrebno razburjati, zaenkrat bom imel eno podgano, ki bo itak mela vedno mojo in družbo psičke. Če bom pa vidal, da ni srečna pa še magari eno nabavim. Ampak zaenkrat bo ena.

Naši šolski podgani je bilo čist okej, smo vet. tehniki tako, da mislim da smo za naše živalice tam dobro poskrbeli. Sploh pa smo si lahko živali domov jemali, tako da jih večinoma časa sploh tam ni bilo. Smile

In če te zaprejo za 16 ur nekam in ti preostalih 8 ur dela družbo pes, 8 ur tako spiš. Torej si 8 ur sam in 8 ur z psom, kar se ne sliši slabo in je moje življenje (skoraj). Kmalu z novim članom. Smile

Saj razumem, zakaj se razburjaš. Neizkušen lastnik podgane sem in te verjetno skrbi, da ji ne bo okej. Tudi mene kdaj ujezi, če kak lastnik psa ne zna pravilno poskrbeti zanj, ampak brez skrbi, so nas v šoli tudi učili, kako poskrbeti za glodavce. In, kar se tiče živali nasploh, znam poskrbeti za njih tako, kot je treba. Smile
Nazaj na vrh Go down
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Samo ena podganica? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 5 Icon_minitimeSre Sep 18, 2013 11:46 am

Okej, jst ne bom napadala, se mi pa zdi, da so vedno primerni nasveti za kakšnega novega lastnika (:
Svetujem, da si prebereš (če si že nisi) tale forum po dolgem in počez, prav tako pa tuje povezave, predvsem tele (čeprav ne izključujem vsega ostalega, kar je na internetu):
http://www.nfrs.org/
http://ratfanclub.org/helpinfo.html
Tale spletna stran je men super, kar se tiče zdravja: http://ratguide.com/
Kot verjetno že veš, žagovina odpade (jst bi ti svetovala laneno slamo od Bunny-ja Bed O'Linum, ker mi ustreza cenovno, dovolj dolgo zadržuje neprijetne vonjave, pa še skoraj nič ni prašna, je pa ful alternativ, posip iz koruznih storžev, Carefresh, konopljina slama, Vetbed - ki je sicer tak tepih, ki je ful vpojen in ga daš prat v stroj - itd.), prav tako odpadejo terariji in kletke za hrčke - podgana rabi plezat, tule maš rat cage calculator: http://www.rattycorner.com/odds/calc.shtml , svetujem, da (če še nisi) vzameš nekaj z majhnim razmikom med rešetkami, ker bo mlada podgana ali pa bolj majhna samička zlezla ven.
Prepovedana hrana so predvsem surove stročnice (arašidi, grah, fižol), surov krompir in pa sokovi iz citrusov (zadnje velja za samčke), prav tako moraš vedet, da ogromno sadnih koščic (npr. iz jabolka), pa tudi baje oreščki kot so mandlji vsebujejo cianid, ki zate sicer ni nevaren, za podgano pa je. Prav tako večina že pripravljene hrane za podgane sploh ni primerna (ravno danes sem fantu pobirala arašide iz Rat Nature hrane).
Bi pa res svetovala, da podgani kupiš še enega kompanjona - podgane se vedno bolje in varneje počutijo v skupinah. Ob menjavi okolja, ob bolezni, ne glede na to, koliko se lahko ti igraš in ukvarjaš s svojo podgano, bo vedno boljše, če ima zraven družbo, s katero bo skupaj spala (strašno rade se namreč stisnejo skupaj, tudi če jim je vroče), se igrala in umivala. Bo pa težavno, če si boš premislil in uvajal novo podgano - vsi, tako samčki in samičke so strašno teritorialni.
Jst sem svojega prvega podgančka domov privlekla v osnovni šoli - takrat še nisem vedela nič, tako da je mali spal na žagovini, jedel neprimerno hrano in je bil sam. Sem imela pač srečo, da je bil res zdrav in je živel 2 leti in pol (kar ne pomeni, da sta nepravilna stelja in prehrana sprejemljivi!) Že res, vzela sem ga povsod s sabo, ampak je bil pa vseeno osamljen, ko me ni bilo. Pa kar povej vsem tem lastnikom samotarskih podgan, da jim njihovi ljubljenčki ne morejo povedat, kako se počutijo.
Nočem pametovat ali ti solit pameti, se mi pa zdi, da vsak nasvet pride prav (:
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 5 Icon_minitimeSre Sep 18, 2013 1:48 pm

Nočem napadat (čeprav vem, da je tako izpadlo, ker me vsako zagovarjanje tega, da je imet samotarsko podgano ok, pač razjezi...), tako da ne vzet osebno tega, kar pišem. Ampak v primerno oskrbo podgane pač paše tudi podganja družba. Je pa žalostno, da na veterinarski šoli "učijo" (z zgledom namreč), da je podgana, ki je sama, srečna.
Jaz sem tudi sama precej impulzivno kupila svojega prvega podgankota. Bil je iz trgovine, slabo socializiran, prestrašen, grizel je... obup, skratka. Zaradi agresivnosti je bil kastriran, pa je bilo potem to odpravljeno, ampak ljudi vseeno ni imel lih najraje in se mu je videlo, da ni vse ok. Ko sem privlekla domov še 2 samički za družbo, se mu je zmešalo (v dobrem smislu) in je praktično čez noč postal čisto druga podgana.
To kar hočem rečt, je, da ne bosta 2 podgani nate nič manj navezani, kot ena sama. Bosta pa definitivno bolj srečni, hkrati je pa tudi bolj zabavno imet in opazovat več podgan, kako se igrajo, umivajo druga drugo, spijo skupaj... No, kar beri po forumu še naprej, upam, da te bo prepričalo, da je prav imet najmanj 2 podgani. Zdaj pa premikam tale pogovor v ustrezno temo.
group hug 
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Samo ena podganica? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 5 Icon_minitimeSre Sep 18, 2013 3:02 pm

Tudi jaz sem 100% za 2 podgani. Danes sem se s sošolko pogovarjala, ki je tudi imela dve podganici. Ko je prva pri 4 letih poginila, je druga bila tako osamljena, depresivna, niti jesti ni več hotela, tako da je po 1 mesecu tudi ona šla čez mavrico. Mislim da je dovolj velik pokazatelj, da je to, da imajo podgane družbo, zelo pomembno.

Oprosti, ampak osebno se mi družba psa ne zdi ravno družba. Razen če ne bosta skupaj na istem ležišču, za kar dvomim da bosta. Res ne moreš primerjati pasje družbe s podganjo. In še to, kaj če se jo bo pes bal (npr. moj pes se mojih podganc tako boji, da se ju izogiba že na daleč) ali pa če se bo podganica bala psa?
Čisto prav dam Sh. in choo.

Tukaj je še ena fotka mojih podgankotov. Tukaj se res vidi kako uživajo skupaj. Mislim, da tega ne more namestiti pes..

Samo ena podganica? - Page 5 14122011543

group hug
Nazaj na vrh Go down
meta.cehovin




Število prispevkov : 37
Join date : 12/02/2014
Age : 30

Samo ena podganica? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 5 Icon_minitimeČet Feb 27, 2014 9:25 pm

Jaz imam samo eno podgano (sedaj bo kmalu drugi teden) in naslednji teden vzamem še eno ker vidim, da se moja dolgočasi in me boli srce, ker če je vsaj malo resnice v tem, da je nesrečna potem sem tudi jaz nesrečna. Tako, da te dva tedna sta najdaljša v mojem življenju.
Me pa v tem trenutku zanima kako predstavim novo poganico Či Či (obe sta še mladička, Čič' bo imela sedaj 4-5 tednov, nova bo pa imela po-moje tudi 1 mesec kmalu). Ju enostavno dam v kletko skupaj ali najprej v drugo kletko zraven Čič'?
Ker berem, da ju moram najprej spoznati skozi rešetke in ju lahko dam tudi v banjo, na primer, kjer je nevtralen teritorij. In mogoče že prvi dan v kletko skupaj, če je vse v redu? Ker res nočem, da pride do prepira ponoči in kletka, ki jo imam je tako majhna, da ne bi rada ene podgane imela v njej cel teden. Naj poudarim, da je Čič' grozno nežna duša, grize zelo nežno in redko (in samo, ko se boji).
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 5 Icon_minitimeČet Feb 27, 2014 9:35 pm

Glede na to, da sta tako mladi, se bosta skoraj sigurno takoj ujeli. Najprej ju vseeno predstavi nekje zunaj kletke, da vidiš, če gre res vse ok, ampak bosta po mojem lahko že takoj potem skupaj v isti kletki. Samo dobro jo očisti prej.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
meta.cehovin




Število prispevkov : 37
Join date : 12/02/2014
Age : 30

Samo ena podganica? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 5 Icon_minitimeČet Feb 27, 2014 9:39 pm

Hvala za hiter odgovor. Torej banja bo kar primerna glede na to, da je Čič' strahopetka in jo edino tam lahko ujamem brez, da so spravim pod stres.
Glede kletke pa moram reči, da bolj čista ne more bit.
 wave 
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 5 Icon_minitimeČet Feb 27, 2014 10:00 pm

Mislila sem očistit zato, da se znebiš vonja po podganci, da ne bo imela občutka, da nova podgana vdira na njen teritorij, ampak bo kletka "nov teritorij" za obe podgani Wink
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
meta.cehovin




Število prispevkov : 37
Join date : 12/02/2014
Age : 30

Samo ena podganica? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 5 Icon_minitimePet Feb 28, 2014 1:21 am

Hvala
Nazaj na vrh Go down
meta.cehovin




Število prispevkov : 37
Join date : 12/02/2014
Age : 30

Samo ena podganica? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 5 Icon_minitimeSre Apr 02, 2014 8:14 am

Poročilo:
Samo ena podganica? - Page 5 2014-03-22-154105
Moja Kiki in Čiči sta se super ujeli... LP
Nazaj na vrh Go down
Kuku

Kuku


Število prispevkov : 59
Join date : 14/10/2013

Samo ena podganica? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 5 Icon_minitimeSre Apr 02, 2014 12:31 pm

Suuuuuper:)SmileSmile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 5 Icon_minitimeSre Apr 02, 2014 1:11 pm

group hug 
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sponsored content





Samo ena podganica? - Page 5 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 5 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Samo ena podganica?
Nazaj na vrh 
Stran 5 od 5Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» samo debela/še vedno breja ?
» Podganica Ellie
» Presuha podganica
» Pobegla podganica
» Podganica išče nov dom

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Nakup podgane-
Pojdi na: