Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Samo ena podganica?

Go down 
+28
elanor
BabyBusted
Puppy
Alive
VforV
analog
sharp
amarillo
Tasha.W
Astrid
Eva
NORČKK
Tahun
choo
talupu
marusaw
zverina
AtLanT!da
Juni
Dejan
mamaF
Fiamma
Sonii
ruby.
Nes
sonja256
Nina
Slunko
32 posters
Pojdi na stran : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AvtorSporočilo
Slunko




Število prispevkov : 26
Join date : 26/03/2010

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimePet Mar 26, 2010 10:44 pm

Lp

Trenutno se odločam za nakup podganice (samičke)/ji gradim kletko (preurejam staro omaro po navodilih bolj izkušenih lastnikov) in bolj ko berem razne forume, bolj se mi zdi "nujno" imeti vsaj dve, pa vendar me rahlo skrbi kako se bi lahko posvečal obema/ju nosil s seboj na sprehode (imam še psa in mačko Smile, zatorej še nisem popolnoma odločen, če bi kupil eno ali dve... Kletka bi bila dovolj velika za obe (ko bo dokončana seveda), tako da to ne bi bil problem, težava je le v tem, kako bi lahko pozornost razdelil med obe (in še psa - mačka je pa tako ali tako bolj samotar), ju učil trikov, poizkusil navajati na WC in tako dalje...
Nekaj lastnikov sicer pravi da imajo samo eno podganico in da se ima prav fino, pa vendar bi rad slišal (prebral) še kaj več od vas - izkušenih lastnikov...
Osebno bi dosti raje imel le eno in se ji nameravam tudi veliko posvečati (če bi bilo le mogoče, bi jo imel čim več časa pri sebi, če me le ne bi polulala vsakih 15minut Smile...

Torej nazaj k mojemu originalnemu vprašanju... je lahko tudi ena podgana srečna in se nasploh dobro počuti brez družbe njene vrste?


PS;
Ker vem da so nekateri uporabniki forumov glede tega občutljivi se že naprej opravičujem če sem temo, identično tej kje spregledal, ali pa če sem tole napisal na napačnem delu foruma. Sam sicer forume uporabljam zelo redko (prav zaradi takih ali drugačnih slabih izkušenj Smile in mam dosti raje "face to face" pogovore...

Vnaprej se zahvaljujem za vse odgovore!

Slunko
Nazaj na vrh Go down
Nina

Nina


Število prispevkov : 93
Join date : 21/01/2010
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 12:34 am

Pozdravljen Slunko,

o tej temi je kar nekaj napisanega in kakor sem jaz se podučila je tako, da podganam družba zelo prija - tudi v primeru, če se lastnik veliko ukvarja s podganico, to ni enako kot podganja družba.
Res je, da nekateri imajo samo po eno in v tem primeru se podganica tudi bolj naveže na lastnika - kar najbrž pomeni, da ga tudi bolj pogreša ko ga ni. In vsi hodimo na počitnice, prespimo kje, zbolimo, hodimo delat, smo preutrujeni se igrat ravno takrat ko podganica si to najbolj želi ... vendar so to zelo družabna bitja, ki rabijo pozornost!

Z ukvarjanjem je pa tako - če imaš dve ne boš imel dosti več dela, kvečjemu manj, saj družbo že ima, tako da je tisti čas, ki ga preživiš v njuni družbi samo še plus in jima v večje veselje Basketball

Naj pa še kakšen bolj izkušen forumaš/forumašica kaj napiše na to temo. Jaz sem bolj novopečena Embarassed

Evo, še en lušten video na to temo: https://www.youtube.com/watch?v=cDy3bMRuobE Wink


Nazadnje urejal/a Nina Sob Mar 27, 2010 7:51 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
sonja256

sonja256


Število prispevkov : 83
Join date : 09/09/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 7:30 am

Kot da bi gledala moja dva Smile Vsekakor priporočam par
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 8:03 am

Dve punčki Smile
Ni lepšega kot gledat podgance, kako se igrajo med sabo in se čistijo.
In potem se uležta druga na drugo, si umivata ušeska in pri tem škripata z zobmi. Je zelo I love you

Vsi pozabljajo, da se ponoči nihče ne bo ukvarjal s podganico (vsaj ne celo noč), tako da je po mojem mnenju že zato dobro, da sta 2.
Pa niti ne pojesta kaj dosti več hrane.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
ruby.




Število prispevkov : 57
Join date : 26/03/2010
Age : 27
Kraj : Okolica NM

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 8:06 am

A bi podganca zdržala kakšen teden sama(dokler se človeka ne navadi, udomači) in ji potem priskrbiš družbo?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 8:11 am

ruby. je napisal/a:
A bi podganca zdržala kakšen teden sama(dokler se človeka ne navadi, udomači) in ji potem priskrbiš družbo?

Načeloma ja, samo moraš najti podganico iste starosti, da je manj problemov.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Slunko




Število prispevkov : 26
Join date : 26/03/2010

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 10:23 am

Hm... ok vsi ste samo potrdili moja prejšnja prepričanja... Zgleda da bosta res dve... Samo ne predstavljam si kako bom lahko hkrati pazil na obe2, ko bosta tekali po sobi, kaj šele na kakšnih sprehodih Very Happy Vsako v en žep Razz

Ok hvala.

(ps;ima kdo morda samo eno?)
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 10:27 am

Jaz imam samo eno pa mi je žou no. Mislm zdele je stara že 2 leti in ji nebi kupila mlade družbe ker se nebi štekale, naslednič pa definitivno vzamem 2.
Nazaj na vrh Go down
Nina

Nina


Število prispevkov : 93
Join date : 21/01/2010
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 10:31 am

Saj ni treba da vzameš obe na sprehod, enkrat eno in enkrat drugo. Pomoje da bi šlo, jaz nimam teh problemov ker sva itak dva Embarassed
Pa tudi obe, če se mata radi, bi šlo v kapuco vzet Wink
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 10:32 am

V kapuco gredo tudi 3, preverjeno. se še organizirajo tako da so vse na tebi nič bat. Laughing
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 10:35 am

Slunko je napisal/a:
Samo ne predstavljam si kako bom lahko hkrati pazil na obe

Hmm, mogoče je to odvisno od samega karakterja, ampak moja dva sta vedno skupaj Smile Redko, da bi vsak zase raziskoval.
In pa še to običajno prideta k meni, takoj ko sta zunaj kletke.
Najrajši prideta na kavč pod dekico z mano poročila gledat Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 10:38 am

Nes je napisal/a:
Slunko je napisal/a:
Samo ne predstavljam si kako bom lahko hkrati pazil na obe

Hmm, mogoče je to odvisno od samega karakterja, ampak moja dva sta vedno skupaj Smile Redko, da bi vsak zase raziskoval.
In pa še to običajno prideta k meni, takoj ko sta zunaj kletke.
Najrajši prideta na kavč pod dekico z mano poročila gledat :)

Iks isto. In ko odide za sabo pusti luknje..v mojem pregrinjalu. Pa zakaj samo moja uničuje to. Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 10:41 am

Sonii je napisal/a:


Iks isto. In ko odide za sabo pusti luknje..v mojem pregrinjalu. Pa zakaj samo moja uničuje to. Rolling Eyes

Ahahaha, ja Smile imam uničena vsa pregrinjala, 2 dekici in vse tri zimske pižame!
pa enkrat se je Tik spravil na en mesec stare kavbojke (ki sem jih še mela na seb :S)
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 11:53 am

Potem vsaj nisem edina.
Ja isto pr men, trenerko je treba grist ko jo ima gazda oblečeno! Halo O.o
Nazaj na vrh Go down
ruby.




Število prispevkov : 57
Join date : 26/03/2010
Age : 27
Kraj : Okolica NM

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 11:54 am

Jaz sem se odločila. 2 podganice ali pa nič.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 12:03 pm

ruby. je napisal/a:
Jaz sem se odločila. 2 podganice ali pa nič.
cheers cheers wave
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
ruby.




Število prispevkov : 57
Join date : 26/03/2010
Age : 27
Kraj : Okolica NM

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 12:04 pm

Raj nimam podgance same, bolje da jo nimam. Morajo biti vsaj dve.
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 6:58 pm

Tudi če je samo ena ji ni hudega verjemi, seveda je pa bolje če sta 2 se strinjam.
Nazaj na vrh Go down
Slunko




Število prispevkov : 26
Join date : 26/03/2010

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 9:07 pm

Okej, pol pa dve punčke Smile

Njuno novo domovanje pa tudi že lepo napreduje... Danes sem že cel dan za žago Razz

A mogoče kdo ve za kakšen naraščaj, ki bi bil v kratkem ready za oddajo?
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 9:25 pm

Timea ima svojo temo, bodo podganice za oddajo konec marca, začetek aprila tam nekje.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 9:28 pm

Sonii je napisal/a:
Timea ima svojo temo, bodo podganice za oddajo konec marca, začetek aprila tam nekje.
Podganice so samo 3, tako da mislim, da so vse že oddane.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 9:32 pm

Fiamma je napisal/a:
Sonii je napisal/a:
Timea ima svojo temo, bodo podganice za oddajo konec marca, začetek aprila tam nekje.
Podganice so samo 3, tako da mislim, da so vse že oddane.

Upsi Embarassed
Nazaj na vrh Go down
Slunko




Število prispevkov : 26
Join date : 26/03/2010

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 7:43 pm

Še eno vprašanje bom kr na tole temo nalepu, da ne bom na novo prostora na forumu zasedal Smile

Skoraj povsod piše da so punčke bolj žive kot fantki(ki naj bi bili bolj leni), ampak a to pomeni, da mi bo podganica nežnejšega spola konstantno tekala po sobi in ne bo hotela biti pri meni (naprimer v miru na rami)?
Nazaj na vrh Go down
Nina

Nina


Število prispevkov : 93
Join date : 21/01/2010
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 8:14 pm

Sploh tamejhne ti bodo letale naokoli bounce Ampak ne skrbi, tudi stiskale se bodo rade ... vendar je dosti spet odvisno od karakterja. Se pa v vsakem primeru umirijo s starostjo.
Nazaj na vrh Go down
Slunko




Število prispevkov : 26
Join date : 26/03/2010

Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 8:24 pm

Vedno bolj me ima, da bi rajši vzel fantka (no... dva fantka), pa se po raznih forumih ogromno ljudi pritožuje da preveč markirajo in smrdijo... Nekako se mi zdi da tako grozno že ne more biti, ampak ja... je rahlo odbijajoče za nekoga, ki še ni imel podganic... Pa če mi moj kuža ne smrdi, pa se tudi kdaj polulal kam kjer se ne bi smel... Razz
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Samo ena podganica? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Samo ena podganica?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 5Pojdi na stran : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» samo debela/še vedno breja ?
» Podganica išče nov dom
» mirna podganica
» Kako podganco čimhitreje privadit nase?
» Husky podganica

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Nakup podgane-
Pojdi na: