Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 MATURA (biologija ali kemija)

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

MATURA (biologija ali kemija) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: MATURA (biologija ali kemija)   MATURA (biologija ali kemija) Icon_minitimeSob Mar 20, 2010 9:55 am

Zivjo! Jaz sem trenutno sicer drugi letnik dramsko-gledaliske gimnazije, vendar nas program ima biologijo oz. kemijo samo dve leti, kar pomeni, da letos opravim s tem. Ker bi se pa probala naprej vpisat na veterinarsko fakulteto, bi mogla nrdit maturo al iz kemije al iz biologije. Te dve leti kemije je bilo, kot da je sploh ne bi imeli, ker e ena stara profesorca, ki je ne briga in je rekla d itak mi nebomo mel tega za maturo in nismo delali popolnoma nic. Samo nekaj teorije se piflali napamet in to je to, reakcij sploh kot da jih ni :S biologija isto, en tako dolgocasen profesor da tudi ce ga hoces poslusat, ga enostavno nemores. Je pa razlagu snov, vsaj neki Smile zdej sm pa zvedla, da se lahko zmenim z ravnateljem, da hodim k kem ali pa bio se dve leti na ure k splosni gimnaziji in pac kombiniram urnik in sem ocenjena prav tako. Moram se odlocit cimprej, in sem v veliki dilemi Smile je mogoce kdo izmed vas imel kemijo IN biologijo na maturi? Ali pa vsaj en predmet? Me zanima, katero je lazje Smile kemijo bi imela zdej se dve leti pri ODLICNI profesorici, ki ogromno zahteva, ma razlaga in nauci pa tko, da sam gledas Very Happy res zakon profesorca, se nihce ni padel na maturi pri njej. Vendar sm zgubila dve leti in se bojim da bi me to stalo in se nebi mogla uklopit vec notr. Za biologijo imamo pa dva brezvezna profesorja, ta nas je najboljs dolgocasen clovek in krneki predava in nic ne zahteva, un tadrug pa sam razlaga kako in kje seksa z zeno. Mi je pa biologija lazja in se pac da napiflat, samo nevem kako bo slo zarad profesorjev. Tko da, ce mi kdo lahko pomaga, oz mal pove kaj je lazje in tko, se priporocam k res ne vem kaj nej nrdim Smile
lp, Timea
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

MATURA (biologija ali kemija) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MATURA (biologija ali kemija)   MATURA (biologija ali kemija) Icon_minitimeSob Mar 20, 2010 3:51 pm

Jaz sem imel oba predmeta na maturi. Biologija semi je zdela lažja samo ej bilo pa vseeno dosti za predelat. Ko sem šel seštevat koliko strani nanesejo učbeniki iz vseh 4 let je bil seštevek okoli 1000 strani, kar ni malo. So pa zato vprašanja na maturi dokaj vredu, pač taka dost logična, enoumna. Glede na to da sem eno imeed svojih 3 raziskovalnih nalog zagovarjal tudi na državnem tekmovanju sem imel zato 20 točk (%) že v naprej priznanih. Pisal sem 3 s tem da sem dosegel 79% vseh točk. Domnevam da sem bil že dost blizu 4. Very Happy

Kemija se mi je zdela pa srednje težka. Na začetku so me nabolj matrale tiste težje računske naloge, ki smo jih imeli v 2 letniku, ko sem to obladal me je pa skrbelo kolk vem kaj o sintezah in reakcijah....piflarija torej. Glede na to, da pri kemiji nisem delov raziskovalnih nalog sem delov s sošolkami ene praktične vaje v laboratorju. Potem smo se en dan dobil in rešili delovni zvezek, ki se je navezoval na te vaje. Tega je profesorica ocenila in mislim, da sem dobil kar vseh 20 točk. Kemo sem na maturi pisal 3 ; kolk procentov se ne spomnim točno. jih je bilo pa manj kot pri biologiji pač tako ravno neka normalnega za oceno 3.

Ti imaš sedaj še dovolj časa da naštudiraš kemijo, sploh pa organsko del ki se itak začne šele v 3. letniku .
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

MATURA (biologija ali kemija) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MATURA (biologija ali kemija)   MATURA (biologija ali kemija) Icon_minitimeSob Mar 20, 2010 7:45 pm

jaz sem mela samo BIO, še danes me v sanjah preganjajo stop kodoni. Genetika mi je šla na živce Razz
Stvari je toooolk velik za predelat, pa vse so same podrobnosti. In v vpr. za obkroževat so bile pa še podrobnosti od podrobnosti Smile
Ostale naloge pa niso taki problem, še zdaj se spomneim, da sem imela prav na maturi cel razdelek o listnih ušeh in mravljah:D In je bilo vprašanje npr. zakaj drevo oblepijo s smolnatim trakom. (čist na izi in logično, sam ne vpraši rajš koliko ljudi je napisalo, da zato da se uši gor prilepijo)
lol!

Sicer nimam pojma, če so zdaj kaj spremenili sistem, ampak 20 % točk se je zbiralo interno (izvedl smo tiste vaje iz delovnega zvezka, in poročila oddal pa so nam tisto ocenli).

Osebno mislim, da bi biologija bolj koristila bodoči študentki veterine.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

MATURA (biologija ali kemija) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MATURA (biologija ali kemija)   MATURA (biologija ali kemija) Icon_minitimeSob Mar 20, 2010 8:57 pm

No, najlepsa hvala obema, sem pa glede bio gledala tudi maturitetne pole od enga leta in je lo prou u izi use, nc podrobno. Npr kaj proucuje zoologija in take zadeve Smile ma se vedno bolj ciljam na kemijo, zrt profesorjev Smile sej mi smo pr bio ful nrdili zdej u dveh letih, pac iste snovi kot splosna v stirih, ma manj podrobno in hitro, ma genetiko in to smo pa kr podrobno.. Ma znam samo zarat tega kr sm se ucila, od profesorja nism nic odnesla. Tko da zaenkrt ostajam pr kemiji, ma sm se vedno v dvomih xD
Nazaj na vrh Go down
Nina

Nina


Število prispevkov : 93
Join date : 21/01/2010
Kraj : Ljubljana

MATURA (biologija ali kemija) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MATURA (biologija ali kemija)   MATURA (biologija ali kemija) Icon_minitimeSob Mar 20, 2010 9:26 pm

Ojoj, iz kje so pa vm profesorje za biologijo povlekl ... sploh tist ta drug Shocked
Izberi tisto kar ti bo bolj koristilo pri nadaljnem študiju, ne oziraj se dosti na profesorje. Te pridejo in gredo, znanje pa ostaja Wink
Nazaj na vrh Go down
Muha

Muha


Število prispevkov : 49
Join date : 05/03/2010
Kraj : Celje

MATURA (biologija ali kemija) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MATURA (biologija ali kemija)   MATURA (biologija ali kemija) Icon_minitimeNed Mar 21, 2010 10:24 am

Tudi jaz sem imela kemijo na maturi, ti jo priporočam bolj kot biologijo. Sem nato šla dve leti študirat na kemijsko inženirstvo in je kemija vedno bila zanimiva. Biologija iz srednje šole ti za nadaljni študij sploh ne koristi - brat bo vsak čas doktoriral iz molekularne biologije in ti povem iz prve roke Laughing

Em, kar se pa tiče veterine, ti predlagam, da dobro preštudiraš o tej opciji. Študij je ZELO težek, če nisi kje pri "koritu" ne boš mela osnovnih pogojev, da se zaposliš v svoji stroki (poznam dva doktorja veterine, moža in ženo, ki se že deset let ukvarjata z izvozom in uvozom čokolade, ker v veterini nista dobila dela). Če pa ti uspe dobiti delo, poštudiraj, da najverjetneje ne boš dobila dela v ambulanti, ampak boš na terenu osemenjevala krave Very Happy Veterina v Sloveniji ni obetavna kar se tiče zaposlitve, zato če boš šla študirat, še malo premisli o tujini.
Nazaj na vrh Go down
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

MATURA (biologija ali kemija) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MATURA (biologija ali kemija)   MATURA (biologija ali kemija) Icon_minitimeNed Mar 21, 2010 12:15 pm

No, meni je tudi bolj ušeč izbira kemije, čeprav kot predmet mi je bolj všeč biologija Smile ma pri biologiji maš ogrooomno te piflarije iz štirih let, medtem ko pr kemiji če poštekaš za kaj se gre, ni več noben problem rešit..
Glede fakultete pa se zavedam, da je tko kot si ti rekla, in ne,ne poznam nobenga veterinarja in tko d bi pol se zaposlila, in tudi nevem če bi delala po terenu in u kšnih klavnicah in tko, bi prej šla delat kot prodajalka v trgovino z živalmi Smile vendar, problem je, ker me čisto nič drugega ne veseli. Že od majhnega si želim to postat in sploh nimam nobene ideje kaj bi drugače šla študirat :S + to, da sm ful lena in dvomim da bi se spravla skoz študij veterine, ma mogoče k bi me zanimalo bi se, zdej kar mam slabših ocen mam zradi kšne geografije in takih pizdarij, tko d mogoče bi kej ratalo iz tega Very Happy je pa tud problem k zelo malo folka sprejmejo, tko da je že tle vprašanje če bi bla sprejeta Smile no lahko d bom zdej v dveh letih našla še kaj k bi me veselilo, ma če do zdej v 17h letih nisem, nevem no.. Smile))
Nazaj na vrh Go down
Muha

Muha


Število prispevkov : 49
Join date : 05/03/2010
Kraj : Celje

MATURA (biologija ali kemija) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MATURA (biologija ali kemija)   MATURA (biologija ali kemija) Icon_minitimeNed Mar 21, 2010 1:23 pm

Sej še maš časa dovolj Smile Js sem rabla 21 let, pa še zdej nisem ziher če je to to ehehe Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





MATURA (biologija ali kemija) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MATURA (biologija ali kemija)   MATURA (biologija ali kemija) Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
MATURA (biologija ali kemija)
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Ostalo :: Zabava in prosti čas-
Pojdi na: