Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 ZOO trgovine - vaše izkušnje

Go down 
+35
Miška Miš
Fluffs
Puppy
nikc pikc
VforV
dzana
Klarchy*
sebastjan
rat^^
Sidney**
talupu
Pamy
LadyCy
Tasha.W
Sara*
choo
Skinny
sharp
Fiamma
marusaw
podgANA
fate
Sonii
Tjashy
zverina
Rat_lover
taii aiko
Muha
Juni
Tahun
Kalisto
Dejan
halibel
Nes
mamaF
39 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4
AvtorSporočilo
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ZOO trgovine - vaše izkušnje   ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Icon_minitimeSre Avg 31, 2011 2:30 pm

Moja se še zaj ni navadila čisto.. Pa jo imam že mesec in pol.. Razz
Nazaj na vrh Go down
dzana

dzana


Število prispevkov : 2
Join date : 05/09/2011
Age : 31
Kraj : Ljubljana

ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ZOO trgovine - vaše izkušnje   ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Icon_minitimeTor Sep 06, 2011 11:19 pm

Ma res je grozno kako skrbijo za te živali, sam sej prodajalci ne morjo nč razn poslušat ukaze višjih sil..

včeraj sm bila v BTCju pa sem šla pogledat v te trgovine z živalmi.. V Mr. Petu je bil en zajc, ki je ležau na boku in meu neko bulico na vratu (otečene bezgavke? ni bil zdrav vglavnem), v Tukanotu pa so imeli v enem majhnem akvariju stlačenih - pa ne pretiravam - nad 25 bodečih mišk.. in to odrasle (razen 3 so bile male), se že takoj ve, da njihova usoda ni lih lepa :/ od tega je imela ena nekaj ranic..

sicer sem obe svoji zdajšni podgani tam kupila sam bomo videl kak se bojo obnesle.. zaenkrt sta še živa in delujeta zdrava, edino zelo plašna sta.. sam po eni strani raj kupm živali iz trgovine da jih rešm mučenja pa čeprav so lahko že takoj bolne pa težje jih je socializirat..

drgače sm imela pa hrčke včasih, vsi iz trgovin pa so dočakali vsaj 2 leti :p razen en je bil star celo 3 Smile tko da se da dobiti zdrave živali Wink
Nazaj na vrh Go down
VforV




Število prispevkov : 18
Join date : 16/01/2012
Age : 28
Kraj : Naklo (Kranj)

ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ZOO trgovine - vaše izkušnje   ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Icon_minitimeČet Jan 19, 2012 2:11 pm

Js sem svojo podgano kupil v kranjskem Mr. Petu in imela je veliko prostora. Kakor sem si ogledal živali tam so imele vse dovolj prostora in o veselo tekale naokoli. Res pa je, da je Mr. Pet dražji od Zootica tako da sem se odločil. da bom hrano in vse potrebno za oskrbo kupoval kar v zooticu. Zanima me le če kdo ve koliko stare podgane dobijo v Mr.Petu. Prodajalka mi je samo rekla da so jih dobili pred nekaj manj kot 2 mesecama (saj mi je povedala točen datum pa sem pozabil Rolling Eyes ) zato ne vem točno koliko stara je ampak sem mi zdi kar precej velika.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ZOO trgovine - vaše izkušnje   ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Icon_minitimeČet Jan 19, 2012 10:43 pm

Moj prvi podganček je bil iz Mr Peta in je bil star cca 1 mesec, ko sem ga jaz vzela (so jih pa takrat čisto na novo dobili, kake 3 dni je bil tam). Ni tako velik problem v tem, koliko prostora imajo, ker jih načeloma ljudje kar hitro kupijo... problem v trgovinah je v neustrezni prehrani, oskrbi (nič ukvarjanja z njimi, boli jih k* če je žival bolna, nove podgane dajo kar zraven ostalih brez kakršnegakoli spoznavanja in se zato pogosto tepejo, pogosto so samčki in samičke v isti kletki...), stelji in bivalnem prostoru nasploh (zaprt smrdljiv pogosto neočiščen terarij namesto zračne prostorne kletke) pa še in še bi se dalo naštevat...
Sicer pa veliko sreče in veselja z novo miško Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
nikc pikc

nikc pikc


Število prispevkov : 30
Join date : 08/01/2012
Age : 28
Kraj : Medvode

ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ZOO trgovine - vaše izkušnje   ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Icon_minitimePon Jan 23, 2012 5:27 pm

nevem če ste trgovino Aler že umenjal (ker si nisem uzela časa za prebrskanje) in me sam zanima če ma kdo izkušnje s hrano za podgančke iz alerja oz če je ta hrana vredu ker mojidve babnci jo fuuul obožujeta Smile
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ZOO trgovine - vaše izkušnje   ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Icon_minitimePon Jan 23, 2012 6:18 pm

Prvič slišim za to trgovino :'D
Nazaj na vrh Go down
nikc pikc

nikc pikc


Število prispevkov : 30
Join date : 08/01/2012
Age : 28
Kraj : Medvode

ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ZOO trgovine - vaše izkušnje   ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Icon_minitimePon Jan 23, 2012 6:42 pm

v hali A je pri btcju Smile
Nazaj na vrh Go down
Fluffs




Število prispevkov : 6
Join date : 02/05/2012
Age : 25

ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ZOO trgovine - vaše izkušnje   ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Icon_minitimeSob Maj 12, 2012 12:10 pm

Nisem še bil v tej ''trgovini'' za male živali, se mi pa zdi obetavna. Imajo veliko hrane za podgane, in nekaj igrač.... lupček na bušček

Prosim, če poveste kakšna se vam zdi, če ste že bili tukaj....
Nazaj na vrh Go down
Miška Miš

Miška Miš


Število prispevkov : 44
Join date : 18/07/2012

ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ZOO trgovine - vaše izkušnje   ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Icon_minitimeTor Sep 25, 2012 1:55 pm

jaz tut ne

pa men se zdi da je njbolš kupit podganko na slo-exo od rejcev kot ljubljenčke ne kot hrano
boing
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ZOO trgovine - vaše izkušnje   ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Icon_minitimeTor Sep 25, 2012 7:09 pm

Ne vem no, tisti rejci, ki so bli spomladi na slo exo, so bolj tako... en je mel neke siamske podgane, ki so kihale, ta drugi jih je pa očitno gojil za kače, jih imel vse eno čez drugo, samčke in samičke zmešane... moja kivi je sicer od tega tipa in je bila kar lepo socializirana in zdrava, to je pa tudi vse. Bomo videli na dolgi rok, kako bo... Je pa sigurno bolje tako direkt od teh rejcev vzet, kot pa iz trgovine. Še vedno menim, da je najbolje kje v tujini najt kakšnega ta pravega rejca, plačat malo več in od njega/nje vzet podgane.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Miška Miš

Miška Miš


Število prispevkov : 44
Join date : 18/07/2012

ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ZOO trgovine - vaše izkušnje   ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Icon_minitimeSre Sep 26, 2012 7:08 am

şj vem sam iz slo wink drgač js sm mojo tien kupla pri neki italjanki na tam pa je bla 20 eurou
Nazaj na vrh Go down
zigi853

zigi853


Število prispevkov : 13
Join date : 03/11/2012
Kraj : Maribor

ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ZOO trgovine - vaše izkušnje   ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Icon_minitimeNed Jan 20, 2013 12:36 pm

Jaz sem moji 2 podganici dobil od ene punci ki jih je oddajala...

Zato najboljše da podgano kupiš pri rejcu, ker je bistveno manj težav- Medtem kot Tukano pa ima 20x 20x cm skoraj celo leglo + starše tak, da.... Neutral
Nazaj na vrh Go down
niki

niki


Število prispevkov : 66
Join date : 07/06/2011
Age : 37
Kraj : ljubljana

ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ZOO trgovine - vaše izkušnje   ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Icon_minitimePon Jan 21, 2013 7:34 pm

jst mam pa iz slo exoo bolj slabe izkusnje..sm kupla od ene punce k veterino studira pa jih ma ful razlicnih vrst pa kriza vse povprek..no, moja je bila cist majhna, pa po 1 letu je zacela imet ful slabo dlako (kot da bi imela ze 2 leti),pa skoz je bla bolj hladna...mislim da ni bila zdrava podganca ampak bolj rezultat velikega nepravilnega krizanja.
v slo to vsaj se ni tako hudo...no, saj ne vem. morda se tudi v sloveniji ne pazi kdo s kom pari tako da najboljse preverit prej kdo so starsi in kok so kaj udomacene.
vem da je ena punca s hrv, ki je svojih par podganic vzela iz itl mela 2 z epilepsijo (preden se je epileps pokazala je to svojo ze sparila in leglo oddala in tako se je epilepsija kar hitro razširila med podgancami tam, vendar se je to z informiranjem in neparjenjem ustavilo) in 2 sterilni.
Nazaj na vrh Go down
nikc pikc

nikc pikc


Število prispevkov : 30
Join date : 08/01/2012
Age : 28
Kraj : Medvode

ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ZOO trgovine - vaše izkušnje   ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Icon_minitimeSob Mar 30, 2013 12:18 am

choo je napisal/a:
Ne vem no, tisti rejci, ki so bli spomladi na slo exo, so bolj tako... en je mel neke siamske podgane, ki so kihale, ta drugi jih je pa očitno gojil za kače, jih imel vse eno čez drugo, samčke in samičke zmešane... moja kivi je sicer od tega tipa in je bila kar lepo socializirana in zdrava, to je pa tudi vse. Bomo videli na dolgi rok, kako bo... Je pa sigurno bolje tako direkt od teh rejcev vzet, kot pa iz trgovine. Še vedno menim, da je najbolje kje v tujini najt kakšnega ta pravega rejca, plačat malo več in od njega/nje vzet podgane.

tos i uzela od tistga mariborčana k ma za hrano podgane? kako je zdej kej ganca a je uredu ker je možno da bom letos jst uzelo eno od njega:)
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ZOO trgovine - vaše izkušnje   ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Icon_minitimeSob Mar 30, 2013 12:34 am

Ja:) zaenkrat nobenih zdravstvenih težav, samo je stara šele slabo leto in je bila sterilizirana. S kihanjem nismo meli nobenih resnih težav (zdaj pozimi so mi vsi malo kihali zaradi suhega zraka, ampak pri kivi za razliko od nekaterih ostalih podgan ni bilo nič hujšega). Upam, da bo tudi naprej tako:)
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Katarinca




Število prispevkov : 8
Join date : 21/08/2013
Age : 40
Kraj : Zreče

ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ZOO trgovine - vaše izkušnje   ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Icon_minitimeSob Avg 24, 2013 6:31 am

Da še jaz dodam moje izkušnje s trgovino. S partnerjem sva kupila najini dve podganici v Tukanu v Mariboru. V to trgovino sva šla z namenom, da kupiva hrčka. Ko pa sva zagledala ljubke male zvedljive podganice, sva se oba odločila raje za dve podganji samički.
Kar se tiče znanja teh prodajalk o podganah, lahko rečem, da je porazno. V Tukanu nama je prodajalka rekla, da živijo od 5-8 let...kasneje pa sva šla še v Zootic kjer sva dokupila še malo igračk za mali nagajivki...tam nama je pa prodajalka trdila, da živijo 8 let in več.
Glede Tukana MB lahko rečem samo tole...ker nisva vedela o podganah pred nakupom skoraj nič, sva vzela dve samički, za kateri sva teden kasneje ugotovila, da sta breji. V enem terariju so imeli namreč okoli 20 podganic, ki pa niso bile ločene po spolu...očitno. O.O 
Sedaj imava 12 malih cvilekov starih 10-12 dni. Prva je imla 4 male cvileke...druga pa 8. Imava pa 6 črno belih in 6 bež belih malih podganic...mislim, da je pravi izraz zanje husky ne? huh 
Podganici sta sicer zaenkrat še zdravi in lepo skrbita za svoje male cvileke (leglo imata zdaj kar skupaj in izmenično skrbita zanje). Je pa verjetno res tudi to, da so se prodajalke vsaj malo ukvarjale s podganicami, ker nista bile pretirano plašne...in sedaj že veselo prideta po hrano in jo vzameta iz roke. Sta zelo nežni in ne grizeta, tako, da sem kljub nakupu v trgovini z njima zelo zadovoljna.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ZOO trgovine - vaše izkušnje   ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Icon_minitimeSob Avg 24, 2013 8:29 am

Saj pri nakupu v trgovini je problem predvsem to, da jih dobiš breje in to, od kod te podgane pridejo... Dobavitelji so ponavadi razni masovni rejci iz tujine (mislim, da k nam uvažajo s Češke), ki imajo doma cele farme teh podgan... Samičke so breje ves čas, mladiče se da čimhitreje (premlade) od staršev itd. :/
Kaj bosta pa z mladički, jih obdržala? Mladičke morata ločit po spolu pri 5 tednih starosti, ker približno takrat postanejo spolno zreli.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Katarinca




Število prispevkov : 8
Join date : 21/08/2013
Age : 40
Kraj : Zreče

ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ZOO trgovine - vaše izkušnje   ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Icon_minitimePon Avg 26, 2013 12:50 pm

Mladičke bova podarila. Sem pa tudi prebrala, da jih je potrebno ločiti med 4-5 tedni, tako da tu ne bo problema. Vseeno hvala za opozorilo. wink 
Imam pa že tudi na forumu objavljeno, da ji oddajava...pa dve fotke sta že zraven prilimane. Cukrčki so taki, da se zraven kar stopiš. wink 

Imava pa 8 fantkov in 4 punčke. Upam, da bova našla ljubeče posvojitelje in da bodo mali zdravi...ker zaenkrat so v top fit formi. veselje 
Nazaj na vrh Go down
maxanja

maxanja


Število prispevkov : 47
Join date : 15/09/2013
Age : 38
Kraj : Zg. Korena, Mb

ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ZOO trgovine - vaše izkušnje   ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Icon_minitimeSre Sep 25, 2013 1:38 pm

Sem videla, da je nekdo spraševal (pa ne najdem več posta), ali se lahko poda prijava na inšpekcijo, v primeru, da v raznih trgovinah opazimo neprimerno oskrbo živalic (premalo prostora, poškodovane, bolne živali, neodgovorno razmnoževanje itd).

Prijavo LAHKO in po mojem mnenju MORAMO podati, ker smo mi tisti, ki jim lahko pomagamo in se zavedamo, da je takšno ravnanje z živimi bitji neprimerno in želimo pripomoči k temu, da se stanje izboljša - ne glede na to, če bodo ljudje še vedno kupovali živalice v trgovinah ipd. Razz

http://www.vurs.gov.si/si/o_veterinarski_upravi/organiziranost/obmocni_uradi/ - tukaj so kontakti

Prijava se lahko poda pisno ali preko telefona, vendar se meni zdi pisna oblika boljša, saj se tudi VURS-u zgodi, da se kakšne prijave izgubijo - večinoma tiste, ki jih podamo ustno. Inšpektorji pod nobenimi pogoji ne smejo izdati prijaviteljevega imena, prijavo pa lahko podamo tudi anonimno, vendar tako ne bomo mogli dobiti podatkov o postopku, ki ga je glede prijave izpeljal VURS.

Mi smo enkrat podali prijavo za enega hromega hrčka-inšpekcija je šla takoj, verjetno so še kaj našli in trgovino so zaprli Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ZOO trgovine - vaše izkušnje   ZOO trgovine - vaše izkušnje - Page 4 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
ZOO trgovine - vaše izkušnje
Nazaj na vrh 
Stran 4 od 4Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Izkušnje z abscesi?
» Primerne kletke za podgano iz spletne trgovine ziprar

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Trgovine-
Pojdi na: