Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Domača mešanica hrane

Go down 
+23
analog
Tasha.W
Fiamma
Skinny
halibel
Puppy
Sonii
Lanac
sharp
Piah
METALLKA
Lee
fate
talupu
choo
ZionRoad
Timea
Nina
mamaF
Eva
Juni
podgANA
Nes
27 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AvtorSporočilo
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimeČet Jul 01, 2010 5:34 pm

Hja dejansko se meni sliši to čisto dobra mešanica, samo verjamem, da je ne marajo preveč, ker moji tudi take bolj puste hrane ne marajo toliko. Jaz jim zraven dam še kornflekse in pa Hill's pasje brikete (po občutku, ponavadi je tako, da na polno posodico hrane pride od 3-5 briketov). Pasji so kar se tega tiče od mačjih boljši; mačje ti predlagam, da kar ukineš (razen kot priboljške). Druge stvari (sir, ostanke od mesa, zelenjavo ...), jim dajem samo občasno kot priboljšek (ponavadi, če ravno kaj takega kuham, pa mi ostane). Enkrat sem tudi odkrila dobro foro za to, da so malo rajši pojedli kosmiče - čez sem jim dala to, kar mi je ostalo od goveje juhe na dnu krožnika (za manj kot žlico juhe in ene trije rezanci), samo toliko, da so se kosmiči malo navzeli okusa.

Sicer pa ja, enostavno jim dajaj manj zelenjave. S tvojo domačo mešanico ni nič narobe (je sigurno bolj zdrava kot tista trgovinska), tako da če bodo lačni, jo bodo že pojedli. Smile



(premikam tole debato pod domače mešanice, se mi zdi, da bolj paše tja Smile )
Nazaj na vrh Go down
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimeČet Jul 01, 2010 8:03 pm

Ok, sej zdej sem šla pogledat h kletki, in sem vidla, da se kar pozna razlika od včeraj, jim pa danes nisem dala nič zelenjave še, tako, da očitno čakajo na zelenjavo, ker jim je bolj všeč, če je pa ne dobijo, se zadovoljijo s tisto suho hrano. Lumpe! Razz
No bom probala pasje brikete Hill's, ker tudi mačje jejo samo od te znamke Smile so fine riti Razz Glede mesa in teh "ostankov" hrane, pa jim tudi jaz dajem tako. Skorej vsako n edeljo dobijo eno majhno kost od piščanca, ki jo zgrizejo prav na prafaktorje Very Happy si mi pa dala dobro idejo tisto z juho, bom poskusila. Smile
No, najlepša hvala za odgovore! Lp
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimePet Jul 02, 2010 8:15 pm

Včasih pomaga, da to semensko mešannico skuhaš.
Se izloči potem škrob ven in je bolj ''sladko'' pa potem z večjim veseljem pojedo.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
ZionRoad

ZionRoad


Število prispevkov : 36
Join date : 30/07/2010
Age : 29

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimeSob Jul 31, 2010 12:31 am

hei, glede domače hrane imam par vpršanj. Sem vse prebrala pa mi še vedno ni popolnoma jasno:
če prav razumem lahko jedo:
- SUROV ječmen, riž, testenine, grah(oziroma blanširanega iz trgovine), ovs itd.
-Kuhano pa meso, ribe(seveda vse brez soli)

Trenutno je moja podganca na briketkih znamke bunny nature in je naudušena nad njimi. Je pa danes pojedla malo sirčka za priboljšek in pol marelice. Sama jem napihnjen riž(ne vem kako se reče) v mleku z žitaricami, vendar ga ne mara preveč, ker je zmešan že med briketki.
Dala sem ji tudi malo keksa grancereale(upam, da s tem ni kaj narobe) in malo kisle smetane z vafljem je kar šlo.
Ji lahko dam vso zelenjavo ali kaj resnično ne sme(papriko, fefarone, paradižnik itd.)?
Vem, da ne sme jesti oreškov kaj pa orehi iz domače zaloge?
Ja danes sev v trgovini gledala tudi Gorsko mineštro (z razno zelenjavo) ji lako to skuham?

Hvala vam za vse odgovore in prijaznost:)
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimeSob Jul 31, 2010 8:01 am

Podgane NE SMEJO dobiti naslednje surove zelenjave: krompir, sladki krompir, zelje, orhovt (sploh kapusnice), artičok, fižola (tudi soja, bob, posušen grah ipd.)
Našteto zelenjavo lahko oz. v pimeru fižola celo morajo imeti v prehrani, amak vedno samo skuhano.
Pri zelenjavi so odsvetovani jajčevci in špinača (ne vem, zakaj). In avokado je pogojno užiten, ker je meso ob lupini in meso od koščici toksično.

V nobenem primeru ne smejo dobiti fereronov, čebule in česna, ker bi jih bolel želodček. Ali pa sir s plemenito plesnijo je tudi strupen za podgane.
Sir kot priboljšek ti odsvetujem. Priboljški morajo imeti vsaj neko hranilno vrednost, ne pa samo maščobe.

Oreščke LAHKO jedo vse, samo po pameti glede količin. Edino surovih arašidov ne smejo, arašidi so stročnice in spadajo k fižolu in ne k oreščkom.

Za Gorsko mineštro še nisem slišala, ampak če gre za umetno stvar z konzervansi, se je tega bolje izogibati. Poglej sestavine in če so vse naravne, najbrž ne bi smelo biti problem.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
ZionRoad

ZionRoad


Število prispevkov : 36
Join date : 30/07/2010
Age : 29

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimeSob Jul 31, 2010 11:31 am

Najlepša hvala za odgovr. Ravno se je zbudila in ponudila sem ji mešanico briketkov s svežim sadjem in zelenjavo (marelica, grozdje in paradižnik) seveda v majhnih količinah.
Gorska mineštra je iz same zelenjave, ovsa itd. bom pogledala in sporočila.
Nazaj na vrh Go down
ZionRoad

ZionRoad


Število prispevkov : 36
Join date : 30/07/2010
Age : 29

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 01, 2010 10:45 am

Ok, zanima me ali bi bila tale mešanica hrane vredu:
- kuhan ječmen, riž in testenine (ali pa kar surovo)
- 3 mačji briketi
- bučka
- paprika
- mešanica hrane za podgane znamke Bunny
- malo odtaljenega graha iz trgovine
- 1x tedensko dodam piščančjo kost ali ribo (pa lahko to kost vzamaem kar od mami iz kosila ali more biti kuhana brez soli kot riba?)

Ima še kdo kakšno idejo za priboljše, na kar bi bila podgana res nora? Very Happy Ker jaz nimam več idej Question
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 01, 2010 11:09 am

Glede mešanice ti ne znam svetovat, kar se tiče pa priboljškov pa... moj ma fuuul rad vanilijev jogurt (tud kterkoli drug jogurt, sam se mi zdi da vanilija kar zmaga.. mogoče zarad vonja?) pa breskve in marelice - to kar popade, tko da se vedno bojim za prste, ko mu dajem te stvari Very Happy Kokos mu je tud kar všeč, teh raznih priboljškov iz trgovine pa ne mara preveč. Poglej pod temo "priboljški" za več inspiracije Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
ZionRoad

ZionRoad


Število prispevkov : 36
Join date : 30/07/2010
Age : 29

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 01, 2010 11:12 am

Ok se pravi da grem jutri po vanilijev jogurt Very Happy joj tut moja je nora na marelice I love you
Jah mamo neke priboljške iz trgovine pa še povoha ne Neutral že niso dobri tongue
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 01, 2010 11:34 am

Brokoli je obvezen bojda v prehrani podgan, pa kitajsko zelje in oboje podgane naravnost obožujejo.

Vsekakor moraš vključiti še več zelenjave (ne količnisko, pač različne vrste zelenjave), pa temo priboljški si poglej Smile
Za tole bunny hrano bi te pa prosila za povezavo do sestavin in deklaracije hranil, ali pa če se ti ljubi prepisat dol z embalaže. In ti potem lahko povem mnenje o tej hrani.

Kost lahko daš od mame, ponavadi se kaj dosti soli v samo kost ne vpije.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 01, 2010 12:15 pm

Jaz bi rekla, da ječmen in to daj kar surovo, pa mačje brikete zamenjaj s pasjimi (pač če jih v vsakem primeru kupuješ, je bolje, da kupiš pasje, če imaš pa slučajno kakega mačka doma in jemlješ brikete iz njegove hrane, pa ni nujno, da menjaš - tako velika razlika po mojem spet ni). Jaz mojim dajem pasje brikete tako v hrani kot za priboljšek.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 01, 2010 12:22 pm

Jaz imam mačjo hrano za muce z bolanimi ledvicami; malo soli in samo 23 % beljakovin;)
Če lahko kdo priporoča kakšno pasjo hrano, ki je podobno razbremenilna za ledvice in ima beljakovine nekjo okrog 20 % bi bila zelo vesela. Po možnosti ''cruelty free'' izdelek.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
ZionRoad

ZionRoad


Število prispevkov : 36
Join date : 30/07/2010
Age : 29

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 01, 2010 2:17 pm

ok, dodam še različno zelenjevo in brokoli...a je lahko borkoli odmrznjen isto kot grah blanširan mislim?

Hrano so mi priporolili v Zooticu Bunny RattenHappen
Sestavine:
- žitarice
-rastlinski proizvodi
- zelenjava
- meso in mesni proizvodi
- semena
- olja in maščobe
- minerali
- izvelečk rastlinskih beljakovin
- kvas

Analiza:
- beljakovine 14,3%
- maščobe 4,9%
- vlaknina 5,9%
- pepel 3,9%
- kalcij 0,5%
- fosfor 0,42%

Pa morem reči, da jo ima zelo rada.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 01, 2010 5:27 pm

Sestavine so meni čisto vredu Smile

Brokoli ima lahko tudi surov, samo rajši vzamejo kuhanega, ker je bolj sladek.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
ZionRoad

ZionRoad


Število prispevkov : 36
Join date : 30/07/2010
Age : 29

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 01, 2010 6:35 pm

Najlepša hvala vsem. Bom dodala brokoli Very Happy
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 26, 2010 10:13 am

Moja Bella dobiva naravno mešanico, ker mami pravi (in js se strinjam) da iz trgovine ni tok zdravo.
Pa kr gre tale hrana bol kot briketi za glodalce (jih je 1x od prijatelce eno pest dobila). Ampak neki mi ni jasno. Tam piše, da ji lahko dam ovsene kosmiče. A to je mišljeno une za v mleko? A to bo sploh lahko podgana prijela? Pa za riž: Ji kar dam navaden riž?
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 26, 2010 7:47 pm

Ovsene kosmiče se kupi posebej v trgovini, običajno so zraven zdroba, ajdove kaše, ješprenja in kar je še takih stvari. Jaz jim dajem kombinacijo ovsenih, rženih in pšeničnih (odvisno, kaj je na zalogi v lokalnem Mercatorju Very Happy).
Kar se pa riža tiče, je pa tako: jaz jim surovega ne dajem, jim pa včasih kuhanega. Sem jim pa dajala tudi napihnjen riž (tak, kot je v čokoladi), pa jim ni bil niti najmanj všeč, tako da sem jim ga nehala mešat v hrano.
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimePet Avg 27, 2010 9:56 am

Hvala. Zdaj ji dajem:

-ovsene kosmiče
-ajda
-sončnična semena
-bučna semena
-muesliji s suhim jabolkom (naravni)
-proso
-cornflakes
-polnozrnati špageti oz. makaroni
-veliko zelenjave in sadja

Je to OK?
Vsak dan dobi pa še en majhen košček sira.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimePet Avg 27, 2010 10:59 am

Olja,
daj si, prosim, preberi vse na povezavi prve strani te teme.
Za zdravje tvoje podgane se gre.

Če kakšnega stavka ne razumeš, pa mi pridi povedat. Prav?
Skratka, ne, ni vredu. Odg. zakaj ne, dobiš na povezavi.

Lp
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimePet Avg 27, 2010 8:12 pm

Ej Nes, tista povezava je malo zahtevna za brat, če imaš samo osnove angleščine Smile

Talupu, v tvoji hrani so odveč predvsem muesliji in cornflakes. Muesliji so čisto nepotrebni, če daješ ovsene kosmiče, pa še tisto suho sadje notri je bolj tako-tako za podgane. Cornflakes pa verjetno vsebujejo precej sladkorja, zato niso primerni za vsak dan za v hrano, bolj kot priboljšek. Pazi tudi pri sončničnih semenih, da jih ne bo preveč (so precej redilna) in pa pri zelenjavi/sadju, da ne bo preveč, ker lahko dobi drisko. Kar se pa sira tiče, se pa nekaj spominjam, da tudi ni prav zelo priporočljiv za podgane. Je veliko bolje, če ji daš namesto tega vsak dan en pasji briket.

Evo, upam, da sem vse zajela; naj me kdo popravi, če sem kaj izpustila Smile
Nazaj na vrh Go down
fate

fate


Število prispevkov : 223
Join date : 11/04/2010
Age : 26
Kraj : ljubljana

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimePet Avg 27, 2010 10:08 pm

Malo korenčka vsak dan. Very Happy Wink
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimeSob Avg 28, 2010 6:21 am

Pa če mara sadje še breskvice, melone, lubenice (brez tistih semen) ...
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 22, 2010 6:24 pm

A mislite, da če so bli do zdj navajeni jest pač kupljeno hrano za podgane.. da bojo zdej jedl domačo mešanico.. pač vsega kar ste našteli.. ker se mi še vseeno zdi da mata ene brikete al karkol pač ful rada.. in zdej tega nebi blo? =/
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 22, 2010 6:35 pm

Odvisno.
Moji nočejo več briketov odkar so na mešanici.
Upam, da bodo jedli, ko prestavimo na oxbow.

Zdaj, ko je Tik star opažam, da je težko namešat nekaj ,da ne bi bilo beljakovin preveč.
Zapomnit si morate, da imajo žita, še zlasti pšenica, ogromno beljakovin.

Količinsko mora biti najevč polnozrnatega riža in ječmena, problem je pa, da
naj bi bi riž kuhan.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 22, 2010 6:46 pm

Seprav lahko pač kupm navaden riž, ga skuham in jim ga dam?. Ne mislim pa tistih par rižkov posebi za njih kuhat, se ne splača.. bojo dobil od kosila Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Domača mešanica hrane - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Domača mešanica hrane   Domača mešanica hrane - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Domača mešanica hrane
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 6Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» žaba kot domača žverca
» Shranjevanje hrane
» Tofu vitaminska mešanica (Nes)
» Mešanica briketov pa podgane
» ganca se čudno obnaša glede hrane

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Prehrana-
Pojdi na: