Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Ukvarjanje s podgano

Go down 
+10
Juni
Dejan
Cath
podganca
Eva
Sonii
AtLanT!da
Tahun
Nes
elanor
14 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
elanor

elanor


Število prispevkov : 185
Join date : 13/01/2009
Age : 28
Kraj : Kranj

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimeTor Nov 17, 2009 11:16 am

Ok folk mene pa sam tko informativno zanima, kolk ur oz. kolk časa na dan je vaša podganca pr vas?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimeTor Nov 17, 2009 11:32 am

Večkrat na dan ( 4 do 5-krat) po 45 min. Dlje običajno niti nočeta - sej jima pustim odprto kletko ampak greta potem sama prostovljno nazaj spat.
Zvečer pa še kakšna urica spanja v rokavu, ko sem na računalniku Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimeTor Nov 17, 2009 11:53 am

če je ne nesm v šolo potem itak spi in ko pridem domou ji odprem kletko da skače po sobi Smile
tko da je večino dneva pr men,razen če se odloči da se ji ne da ukvarjat z mano in gre spat u kletko Very Happy

kok se pa ti?Smile
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimeTor Nov 17, 2009 3:07 pm

Iiii, Tahun, kera prkazna! <3 moj lončk ^^

Ja, mojidve sta prbl. 45min ko pridem s faxa, pa zvečer še kakih 45, učasih se zgodi da sta kr skoz do večera pol zuni, učasih pa sam enkrat za 45min. To je tud odvisn, če js še kam grem. Dns npr. sta spuščeni od zdle pa do 19:00 zihr, učer sta blo pa sam 45 min.
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimeTor Nov 17, 2009 3:11 pm

Zdele par dni k sm bla doma po operaciji in 24/7 spala se je kr opazl da je zapostavljena Laughing
drugače je pa čez dan spuščena če sem doma, najraje pa gre v kuhinjo na kavč in zaspi za povštrom. Laughing
Tako da uvedba družbe bi mi prav prišla ko kakšen dan ni dovolj časa za njo.
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimeTor Nov 17, 2009 4:09 pm

Odvisno... Če me cel dan ni doma, ju imam kakšne pol ure do uro zvečer zunaj. Če pa nemam faksa ali drugih obveznosti pa kolikor le morem, včasih cel dan, včasih samo par uric, ipd.
Poskušam čim več, ampak itak ju kmalu neham zanimati in tavata po svoje, potem pa spat z mizo zadaj Smile
Nazaj na vrh Go down
podganca

podganca


Število prispevkov : 91
Join date : 14/11/2009
Age : 32
Kraj : brežice

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimeTor Nov 17, 2009 4:18 pm

nevem če to spada v to temo. Zanima me, če ste podgance začeli spuščati že takoj iz kletke (ko ste jih dobili) ali ste jih prvo malo navadili nase ?
Bojim se da se mi nebi skrili za kakšno omaro ali pod posteljo in nebota hoteli ven. Neutral
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimeTor Nov 17, 2009 5:10 pm

binaa je napisal/a:
nevem če to spada v to temo. Zanima me, če ste podgance začeli spuščati že takoj iz kletke (ko ste jih dobili) ali ste jih prvo malo navadili nase ?
Bojim se da se mi nebi skrili za kakšno omaro ali pod posteljo in nebota hoteli ven. Neutral

zagradit sobo da ne moreta za omare itd!
moja je bla navajena na mene in vse pa jo je radovednost premagala in je šla za omaro nazaj pa komaj da je prišla. tako da res kar se da zagradit. jaz mam prehod za omaro kar s knigami založen Laughing
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimeTor Nov 17, 2009 5:18 pm

js nisem pa nč zagrajevala in nism mela nobenih problemou,pomoje če niso čiiiist podivjane bojo pršle nazaj Wink
ker so podgance nasplošno ful firbci in če mau popraskaš po tleh moja že prleti Very Happy
Nazaj na vrh Go down
podganca

podganca


Število prispevkov : 91
Join date : 14/11/2009
Age : 32
Kraj : brežice

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimeTor Nov 17, 2009 5:20 pm

Sonii je napisal/a:
binaa je napisal/a:
nevem če to spada v to temo. Zanima me, če ste podgance začeli spuščati že takoj iz kletke (ko ste jih dobili) ali ste jih prvo malo navadili nase ?
Bojim se da se mi nebi skrili za kakšno omaro ali pod posteljo in nebota hoteli ven. Neutral

zagradit sobo da ne moreta za omare itd!
moja je bla navajena na mene in vse pa jo je radovednost premagala in je šla za omaro nazaj pa komaj da je prišla. tako da res kar se da zagradit. jaz mam prehod za omaro kar s knigami založen Laughing

ooh knjige so pa dobre za zagradit ja.Hvala ! Smile enkat sm ju spustila in sm dala povsod povštre in deke okoli ampak sta se skoraj zrinili mimo povštra. sem mogla met oči na njiju skos. Evil or Very Mad Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimeSre Nov 18, 2009 8:07 am

Jaz pa jih imam zdaj full.. 2 podgance + mladičke in se ponavadi z vsako posebej ukvarjam vsaj 15 min. Ko jih bom oddala, pa bodo itak z mano ble več časa na mizi, med gledanjem tv, v kapuci, v torbici..
Nazaj na vrh Go down
podganca

podganca


Število prispevkov : 91
Join date : 14/11/2009
Age : 32
Kraj : brežice

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimeSre Nov 18, 2009 10:16 am

Tahun je napisal/a:
js nisem pa nč zagrajevala in nism mela nobenih problemou,pomoje če niso čiiiist podivjane bojo pršle nazaj Wink
ker so podgance nasplošno ful firbci in če mau popraskaš po tleh moja že prleti Very Happy
jst sem samo pod posteljo založila,ker je okoli 4cm dvignjeno in bi komot šle uspodej,jaz pa ju nebi mogla dobiti vem,razen če bi celo posteljo prestavila.jima pa toliko še ne zaupam da bi pustila prosto pot pod posteljo saj nevem če bi ju dobila ven.. Podivjane pa niso.pustijo se cartat samo da bi pa sama prišle do tebe to pa še ne. Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh Go down
elanor

elanor


Število prispevkov : 185
Join date : 13/01/2009
Age : 28
Kraj : Kranj

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimePet Nov 20, 2009 4:44 pm

Js ga mam kšno uro alpa dve na dan, zdele ravn spi pod jopco aww I love you geek
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimeSob Nov 21, 2009 6:02 pm

Moja je pa spet kaznovana ker skače v rožo in koplje zemljo. Tako da za danes ji preostane samo še spanje mulc. (:
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimeNed Nov 22, 2009 3:42 pm

Jaz sem jih zdaj ene pol ure mela vse na kavču te mikene in so ble skoz okoli mene in plezale po meni. Razen samčkov. Zdaj bodo oni na vrsti, ker jih mam ločene od samičk.
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimeČet Nov 26, 2009 7:48 pm

Tomija in Tinko vsak večer ko hranim živali spustim venj iz kletke da se malo pretegneta, ponavadi ju vzamem tudi v roke samo se crklanja hitro neveličata. Sicer jupa kar razumem, ker morata itak že prej cev dana mirovat v ne preveč veliki kletki, potem takrat ko sta spuščena raje tekata na okolikot da bi bla na meni. No sja kako mminute ali 2 zdržita potem pa hočeta po svoje. Smile

Micko in Jano ki pa nista soicializirani pa ne vzamem ven iz kletke. Hvalabogu sem zanjo in za pokojnega Ferdota kupu vsaj dost veliko kletko tako da se potem lahko notri sprehajata ko jima zapaše.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimeČet Nov 26, 2009 9:19 pm

Midva dava S&S ven takoj, ko prideva domov oz. ko se zjutraj zbudiva in ju potem dajeva na vsake toliko nazaj not, da malo jesta in pijeta, če hočeta. Edini problem je ta, da Sneaky blazno rad lula povsod, ampak to upam, da se bo rešilo s kastracijo. Spunky nima s tem nobenih problemov oz. spusti samo, če je predolgo zunaj, Sneaky pa povsod pušča majhne lužice, tako da ga imam na sumu, da markira.
Nazaj na vrh Go down
podganca

podganca


Število prispevkov : 91
Join date : 14/11/2009
Age : 32
Kraj : brežice

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimePon Nov 30, 2009 4:04 pm

Jst sm mojidve na začetku spuščala samo po postelji. Problem je ker visita samo na meni. Če grem za minuto stran dirjata po postelji kot da sta zgubljeni ali pa se skrijeta za kakšen poušter. Ko pridem spet zraven je use vredu in takoj zletita name. Ko ju dam na tla pa gresta takoj nazaj v kletko.. Naj kletko zaprem, ko ju imam zunaj, da nebosta šli takoj noter ? To sem enkrat že naredila in Reena je že šnofala malo po sobi vendar se je vsake toliko časa vrnila pogledati če je kletka odprta. Kiara pa je cel čas spala pod majico. silent

Čudno mi je ker povsod piše kako so podgance radovedne, samičke hiperaktivne, mojidve pa plezata samo po meni, okolica pa ju sploh ne zanima.
Shocked
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimePon Nov 30, 2009 9:05 pm

Meni je tud čudno. Mogoče se pa bojita?

Jaz takoj ko se usedem za mizo mojedva letita z mene in naokrog. Tudi spita raje pod monitorjem (imam še uno škatlo, verjetno ju greje) kot pa na meni. Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimePon Nov 30, 2009 9:16 pm

Ni čudno, je čisti nagon.

Na odprtem je večja možnost, da jih začopati kakšne plenilec. zato se počutijo bolj varne, če vedo, da je nekje skrivališče, kamor lahko na hitro pobegnejo na varno.

Potrebujejo nekaj časa, da se navadijo, da je to varen prostor in da jim nič ne bo.
<so zelo radovedne ja, sploh ko se gre za kakšne špranje, luknje in votline Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimeTor Dec 01, 2009 10:10 am

binaa je napisal/a:

Čudno mi je ker povsod piše kako so podgance radovedne, samičke hiperaktivne, mojidve pa plezata samo po meni, okolica pa ju sploh ne zanima.
Shocked
Po mojem se samo tako počutita zadosti varni. Jaz imam čisto enake izkušnje z našo pokojno Tončko. V bistvu sploh ni hotela nič kaj raziskovati po sobi, še najraje se je zavlekla pod kovter na postelji Smile ali pa takoj zašibala nazaj k tistemu, ki je bil najbližje (pod majico, seveda) Laughing . Tudi "sprehodi" zunaj so ji bili očitno čisto odveč, ker je takoj, ko si jo daj na travico, splezala po hlačnicah navzgor k tebi na varno pod majico (niti v žepih in torbicah se ni marala nosit - zmeraj tik ob telesu).
SE strinjam z Nes - na teritoriju, ki ni njihova kletka, se podganci očitno nagonsko ne počutita zadosti varno, da bi ju premagala radovednost in zato pač ves čas iščeta zavetje.
Pa saj je podobno z ostalimi živalmi - če boš domov prinesla mlado muco ali psa, se bosta najprej skrila v najbližji kotiček, pod posteljo, omaro itd., in šele po določenem času počasi začela "osvajati" prostor za prostorom - počasi in previdno - tako, da bo v morebitni "nevarnosti" varni kotiček ves čas na dosegu tačk Smile .
Binaa, po mojem ni razloga za zaskrbljenost - podganci se pač najbolje počutita ob tebi in mogoče bosta rabili pač več časa, da bosta začeli kaj raziskovati.
V bistvu je pa to celo prednost - pri nekaterih pa ravno pretirana radovednost dela problemčke, ko podgance zlezejo povsod, tudi kjer ne bi smele ali pa se lastnikom tako skrijejo, da jih spravijo v skrbi.
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimeTor Dec 01, 2009 12:52 pm

Se bosta ziher navadile, tako Pepe kot Mici prve dni sploh nista hotela ven s kletke oz. proč od mene, tudi če sem jih postavila na tla sta zašibala direkt nazaj. Zdaj se pa veselo šetata po sobi, posteljo in mizo imam malo odmaknjeni od zidu da imata nekakšno zavetje in ''skriven'' prehod, na steni kjer so omare (za katere ne moreta) mam pa itak kletke, tako da imata povsod dovolj skrivališč. Smile
Sicer imam za mizo cel bunker (štumfi, robčki, priboljški in podobne zadeve) ampak vsake toliko pospravim pa je Razz
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimeTor Dec 01, 2009 2:07 pm

A ni to fino, da vam podgance zaupajo in vedo, da so pri vas na varnem I love you
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
podganca

podganca


Število prispevkov : 91
Join date : 14/11/2009
Age : 32
Kraj : brežice

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimeTor Dec 01, 2009 3:53 pm

po eni strani je fajn ker sta pri meni cel čas ju ne rabim nadzorovati, pa tudi problemov s kakšnimi zgriženimi kabli ni. Very Happy
včasih pa bi vsaj za 5minut pasalo če bi se šle malo sprehodit naokoli, ker njuni krempeljčki niso ravno nežni, ko se podita od enega konca roke do drugega. Smile

Verjetno se res še malo bojita sami letati naokoli, ker če ju položim na tla takoj pod majco se skrit ali pa u kak kotiček.

Kmalu tudi načrtujem kratek sprehod in glede na to, da že tko ne norita naokoli verjetno nebo problemov, da bi katera skočila kam.. Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitimeSre Jan 27, 2010 4:51 pm

Mene samo zanima, ko jih imate spuščene, po kolkem času grejo nazaj spat? (ne tako, da jih sami date v kletko, ampak da si same zberejo plac in zaspijo tam)? Ker moji dve sta kar naenkrat postali leni! Po 15-20 min imata dovolj, se umijeta na polički, se zvijeta v klopčič in zaspita. Ubistvu kr neki! Včasih sta divjali skupi uro, uro pa pol, zdaj pa nič... Meni ni nič jasno.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Ukvarjanje s podgano Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ukvarjanje s podgano   Ukvarjanje s podgano Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Ukvarjanje s podgano
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» KLETKA za podgano
» skrb za podgano
» Kako navaditi podgano na WC?
» Kako in kam s podgano?
» Oddam podgano

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: