Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 eno oko večje od drugega,epilepsija?

Go down 
+6
Dejan
Sonii
Lee
Scaredy Rat
Fiamma
Tahun
10 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimeČet Okt 22, 2009 1:26 pm

mene pa ful skrbi za mojo lubico k se mi zdi da ma eno oko bol izbuljeno,sicr je mala razlika sam je pa.. pale
a to pomeni da ma kkšn tumor al kaj mislte da bi lahko biu razlog??
a to se pr takih mejhnih živalcah sploh da operirat?

aja pa glih prej k sm ji dala koščk sadja se je začela fuuul čudn obnašat,zdej pa nevem a se ji je zataknl al je blo pa kej druzga,uglaunm cela trda je postala pa slint se je začela,pa kokr da bi jo stresal neki..(men je delval kokr epileptičn napad,sam pomoje tega podgane nimajo?je pa lah povezan s tem učkom,če ji res kej prtiska na možgane..:S )


Nazadnje urejal/a Tahun Čet Okt 22, 2009 6:53 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimeČet Okt 22, 2009 1:51 pm

Epileptičen napad imajo lahko vse živali. Povzroča pa ga neka močna "informacija" za čutnice, ponavadi je to svetloba.
Glede očesa...ali je to že od prej pa nisi opazila, ali se je šele zdej to spremenilo? Če je to že od prej, alhko da je čisto normalno, ker nobeno bitje ni popolnoma simetrično. Če pa je kakšna sprememba, k ibi bila nevarna, dvomim, da se da operirat, vsaj pri nas. Pa tudi verjetno če bi se dalo, bi bila taka visoka cena, da se ti nebi splačala.
Kar se tiče pa tistega napada, pojdi rajši do veterinarja.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimeČet Okt 22, 2009 6:52 pm

glihkar je mela 5. napad,cela trza in skače okol,panično,pena ji teče iz gobčka in kr čutla sm kako ma use mišice napete.. pale
drgač uček je mela že par dni izbuljen,pa se mi ni zdel tok zaskrbljujoče,dokler se ni to začel..:S

ble sva pri veterinarju,pa prouzaprou ni mogu nč določenega povedat.res zgleda kot epilepsija,ker glede na to kok je mlada bi blo čudn če bi mela že tumor,sam use je mogoče.
tko da sva zaenkat dobile marbocyl,ranita in prorektal sirup.

upam da bo kej pomagal.. Neutral
Nazaj na vrh Go down
Scaredy Rat

Scaredy Rat


Število prispevkov : 96
Join date : 26/07/2009
Age : 34
Kraj : Ljubljana

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimeČet Okt 22, 2009 9:01 pm

A ni veterinar niti mal namignu, kaj bi lahko bilo? Za kaj pa ti je dal tista zdravila?
Če je res kej v stilu epilepsije pomoje ne bo nič hujšega, samo malo bolj bo treba pazit nanjo. Če za ljudi ni usodna, verjetno tudi za podgane ni. (Edina nevarnost epilepsije je verjetno to, da so takšne živali šibke in s tem lažja tarča za plenilce, kar pa za naše podgance ni noben problem)

Držim pesti za vaju z Roni!
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimePet Okt 23, 2009 11:36 pm

Scaredy Rat je napisal/a:
A ni veterinar niti mal namignu, kaj bi lahko bilo? Za kaj pa ti je dal tista zdravila?
Če je res kej v stilu epilepsije pomoje ne bo nič hujšega, samo malo bolj bo treba pazit nanjo. Če za ljudi ni usodna, verjetno tudi za podgane ni. (Edina nevarnost epilepsije je verjetno to, da so takšne živali šibke in s tem lažja tarča za plenilce, kar pa za naše podgance ni noben problem)

Držim pesti za vaju z Roni!

reku je da je to res podobno epilepsiji,da pa je lahko tud kakšen tumor (zato k ma učke izbuljene,čeprou to je lahko zarad pritiska..)
upam da je epilepsija in ne kakšen tumor,ker glede na to da je največ 3 mesece stara,bi to pomenl da ful hitr napreduje..

aja pa hvala da si mi svetovala glede veterinarja,ker drugač bi dobila zdravila šele ju3..:S
in tud ostalim hvala k držite pesti za roni,upam da bo use okej.. O.O
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 11:04 am

pr men je pa Biba po nesreč eno tamalo podganco k jo je prjela pa nesla nazaj k ostalim tako nesrečno prijela da ji je pregriznla nos... mislil smo da se bo use pocelilo, nato pa so se začele komplikacije...ni mogel dihat, eno oko se je vedno večalo na koncu je bilo že 2x toliko veliko kot običajno in posledično tudi ni jedel...potem je bil že 2x manjši od ostalih 2 podganc...potem pa je poginil...
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 11:15 am

boga..:S
ja sej to je tud zdravnik omenu,da je možno da je kdaj padla iz mize al pa kej(men ni,lahko da je že u trgovini,ker je reku da se kdaj epileptični napadi pri ljudeh začnejo čez par let,lahko bi se tud pri podganci kasneje)
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimeTor Nov 03, 2009 6:20 pm

z roni je use uredu,očitno so zdravila pomagala. Smile
hvala usm k ste držal pesti I love you
Nazaj na vrh Go down
Scaredy Rat

Scaredy Rat


Število prispevkov : 96
Join date : 26/07/2009
Age : 34
Kraj : Ljubljana

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimeTor Nov 03, 2009 6:33 pm

Oooo sm ful vesela da to slišim! cheers

A so čist izginili simptomi? Super Smile

(js tud jutr Lokija peljem še na drugo dozo zdravil proti garjam, ki jih je imel na ušesku in so se mu lepo pozdravile, tko da očitno v tisti veterinarski ordinaciji vedo kaj delajo Wink)
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimeSre Nov 04, 2009 2:04 pm

ja,zdej je čist uredu:) :=)=:
hvala da si mi povedala za tistga veta,k res nism mela blage kaj nej nardim Smile
Nazaj na vrh Go down
Scaredy Rat

Scaredy Rat


Število prispevkov : 96
Join date : 26/07/2009
Age : 34
Kraj : Ljubljana

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimeSre Nov 04, 2009 8:29 pm

Ni za kaj, v bistvu sva bili res obe na pravem kraju ob pravem času Smile

Važn da je s tvojo zverinco vse v redu :=)=:
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimePon Feb 01, 2010 7:09 pm

"epileptičnih" napadou sicer nima več,ampak ma pa še zmer usake tolk eno oko večje od drugega..
a je to resno?da vem,ker če ni kej groznega je mal brezveze da grem vedno k vetu..ker ma to kr pogosto..:S
Nazaj na vrh Go down
Scaredy Rat

Scaredy Rat


Število prispevkov : 96
Join date : 26/07/2009
Age : 34
Kraj : Ljubljana

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimePon Feb 01, 2010 11:11 pm

Verjetno ne misliš tega, ne?
Maš kšne fotke mogoče?
Res nimam pojma kaj bi lahko bilo, ampak če je od vajinega zadnjega obiska pri veterinarju vse v redu, pa če nasplošno ni sprememb v vedenju, verjetno ne more bit kej hujšega Smile
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimeTor Feb 02, 2010 5:24 am

Jooj tole isto moja dela kot na posnetku in me je na začetku strašilo. Laughing
Samo ko vidim da kar odneha ko vidi hrano vem da ni nič zdravstvenega xD
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimeTor Feb 02, 2010 10:20 am

haha ne ne dela tega kot una na posnetku Very Happy
sam en uček ma mal bol izbuljen,mal večji zgleda..sam kdaj je kdaj pa ne,pomojem zarad pritiska al pa kej?
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimePet Mar 05, 2010 11:37 pm

spet se je začela trest,prou vibrirat.in sm spet paniko zagnala,in ker zdej ni glih veterinarjou sm šla na net gledat če je kkšna "diagnoza" Very Happy
uglaunm,ugotovila sm da NIMA epilepsije in da je to čist običajno tresenje podgane ki se goni.Very Happy
[sam se mi zdi pa grozn da mi tega niso povedal veterinarji takrat ta prvič..to je res osnovno!]
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimePet Mar 05, 2010 11:38 pm

no to je ta posnetek,ta podganca dela čist enako kokr roni Smile https://www.youtube.com/watch?v=hrSipkFnU8o
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimeSob Mar 06, 2010 12:37 am

Skoraj tako hitro vibrira z uhlji kot kak žužek s krili. Smile
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimeSob Mar 06, 2010 6:39 am

ja no,roni to še bl dela!ful me je blo strah Very Happy
cela se trese,in to fuuul Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimeSob Mar 06, 2010 7:35 am

Ooo moja je isto delala.
Pa se zdej spomnim da me je bilo vsakič strah ko se je ulegla in se tresla in trzala. O.o
In hinavka je po tem dobila še goro priboljškov. Laughing Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 3:23 pm

Hahaha, zakon! Mojidve se zaenkrat še ne treseta ne epileptično, in ne paritveno xD
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 5:14 pm

baje da se to če so med gonitvijo v bližini samcev začnejo. Very Happy
[in takrat ta prvič se je tresla nasledn dan po 1. srečanju,zdej se je pa isto na srečanju začela trest Very Happy]
uglaunm tobi je kriu haha Very Happy
Nazaj na vrh Go down
ziuua_

ziuua_


Število prispevkov : 76
Join date : 02/04/2010
Age : 27
Kraj : ljubljana

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 7:59 am

moja podganca ima tudi eno oko večje in bolj izbuljeno od drugega. posledica česa bi to lahko bila?
prej je imela ta drugo oko bolj zamegljeno in ne tako ostro, zato sem najprej mislila,da je na tisto oko slepa vendar se je pozdravilo samo od sebe.še zmeraj pa je manjše in bolj zaprto. lahko bi bilo tudi, da je s tem očesom kaj narobe in ne s tistim. eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_neutral
mogoče je pa samo še tako majhna in se mi zdi, da ima tako veliko oko.
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimeSre Maj 12, 2010 8:00 pm

ziuua_ je napisal/a:
moja podganca ima tudi eno oko večje in bolj izbuljeno od drugega. posledica česa bi to lahko bila?
prej je imela ta drugo oko bolj zamegljeno in ne tako ostro, zato sem najprej mislila,da je na tisto oko slepa vendar se je pozdravilo samo od sebe.še zmeraj pa je manjše in bolj zaprto. lahko bi bilo tudi, da je s tem očesom kaj narobe in ne s tistim. eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_neutral
mogoče je pa samo še tako majhna in se mi zdi, da ima tako veliko oko.

Po mojem se ti samo zdi.
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitimeSre Maj 12, 2010 8:02 pm

Kakšno slikco mogoče samo glave?
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





eno oko večje od drugega,epilepsija? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: eno oko večje od drugega,epilepsija?   eno oko večje od drugega,epilepsija? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
eno oko večje od drugega,epilepsija?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» ZELO UGODNO! KLETKA ZA VEČJE GLODALCE :)
» Prodam 2 oprsnici za večje podgane z povodcema

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: