Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Čiščenje repa

Go down 
+6
Sonii
Cath
Fiamma
Avalon
Nes
Metatron
10 posters
AvtorSporočilo
Metatron

Metatron


Število prispevkov : 7
Join date : 15/10/2009
Age : 35
Kraj : Slovenj Gradec/LJ

Čiščenje repa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Čiščenje repa   Čiščenje repa Icon_minitimeČet Okt 15, 2009 11:17 am

To sicer ni moj problem, ker moja Piksi to redno dela in ma zelo čist repek. Od kolega podganca pa tega noče/ne zna počet. Cela se spuče, rep pa pusti. Se jo da kako na to navadit? Da ji ne bo rabu vedno on repa umivat.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Čiščenje repa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čiščenje repa   Čiščenje repa Icon_minitimeČet Okt 15, 2009 11:50 am

^Repki tak morajo bit umazani Razz V bistvu gre za izločke žlez ne pa za umazanijo, tako da če si sama ne očisti ni potrebe po tem, da bi to počeli lastniki.
Če si pa repek umaže s čim, kar ima kletki bi pa predlagala, da se umije kletko in ne podgano :=)=:
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Avalon

Avalon


Število prispevkov : 180
Join date : 19/03/2009
Age : 29
Kraj : LJ

Čiščenje repa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čiščenje repa   Čiščenje repa Icon_minitimeČet Okt 15, 2009 12:41 pm

Metatron je napisal/a:
To sicer ni moj problem, ker moja Piksi to redno dela in ma zelo čist repek. Od kolega podganca pa tega noče/ne zna počet. Cela se spuče, rep pa pusti. Se jo da kako na to navadit? Da ji ne bo rabu vedno on repa umivat.

Js mam tud podgano Piksi! Laughing

Repke si pa sami pucata, kokr si jih, mal sta šekasta, pa nč hujšga, ker je itak to ta izloček naravni nek...
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Čiščenje repa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čiščenje repa   Čiščenje repa Icon_minitimeČet Okt 15, 2009 1:21 pm

Repa rajši ne čisti pretirano, ker potem te žleze še toliko bolj izločajo in se hitro najdeš v začaranem krogu.
Sicer pa podobna tema že obstaja.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Čiščenje repa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čiščenje repa   Čiščenje repa Icon_minitimeSob Nov 07, 2009 9:32 am

Moja Tortilla ima bel repek, ampak odkar ima mladičke, se ji je umazal v rjavo barvo (čistim kletko). Nisem je nikoli videla, da bi si čistila repka.
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Čiščenje repa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čiščenje repa   Čiščenje repa Icon_minitimeSob Nov 07, 2009 10:22 am

Iks ma pa pol repa čistega in pol totalno rjavega in flekastega. Laughing
Pa je še nisem vidla da bi se kdaj sama umivala. Laughing
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Čiščenje repa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čiščenje repa   Čiščenje repa Icon_minitimeTor Nov 10, 2009 8:27 am

Zdaj pa je že bolj čist, še kakšen flelec tu, pa tam, ampak zdaj vsaj izgleda bel. prej je bil čisto rjav - temno rjav Laughing
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Čiščenje repa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čiščenje repa   Čiščenje repa Icon_minitimeČet Feb 11, 2010 5:36 pm

Eno vprašanje: ko sem dala mojedva kastrirat, ju je vet pošprical po riti z antibiotikom modre barve. Rite so zdaj fluorescentno flekaste in zelo smešne, ampak repa sta pa prav grdo umazana od tega (tekom teh 3 tednov se je barva 'vpila' v rep in ratala zelo temna). Zdaj pa ne vem, a ju lahko umijem, ne da bi potem imela čisto flekasta repa zaradi žlez, ali stvar kar pustim?
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Čiščenje repa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čiščenje repa   Čiščenje repa Icon_minitimeČet Feb 11, 2010 5:46 pm

kaj pa če bi sam z mokro vatko umila?
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Čiščenje repa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čiščenje repa   Čiščenje repa Icon_minitimeČet Feb 11, 2010 7:23 pm

Juni je napisal/a:
Eno vprašanje: ko sem dala mojedva kastrirat, ju je vet pošprical po riti z antibiotikom modre barve. Rite so zdaj fluorescentno flekaste in zelo smešne, ampak repa sta pa prav grdo umazana od tega (tekom teh 3 tednov se je barva 'vpila' v rep in ratala zelo temna). Zdaj pa ne vem, a ju lahko umijem, ne da bi potem imela čisto flekasta repa zaradi žlez, ali stvar kar pustim?

Verjetno isto kot za mačke. Je imel moj maček zeleno rit še dooolgo in je potem sčasoma to zlizal dol.
Lahko poskusiš z vodo, drugače pa pustiš se bosta že same spucale. Smile
Nazaj na vrh Go down
fate

fate


Število prispevkov : 223
Join date : 11/04/2010
Age : 26
Kraj : ljubljana

Čiščenje repa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čiščenje repa   Čiščenje repa Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 7:58 pm

oi
jaz sem komaj dobila podgano in še ne vem veliko o njih, zato me zanima če je kaj narobe če ima konico repa bolj temno roza?
fate
hvala za ogovori?
scratch scratch scratch scratch scratch confused confused confused confused
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Čiščenje repa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čiščenje repa   Čiščenje repa Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 8:03 pm

fate je napisal/a:
oi
jaz sem komaj dobila podgano in še ne vem veliko o njih, zato me zanima če je kaj narobe če ima konico repa bolj temno roza?
fate
hvala za ogovori?
scratch scratch scratch scratch scratch confused confused confused confused
Verjetno zato, ker je tam taka pigmentacija.
Pa prosim, piši slovnično pravilno in uporabljaj velike začetnice.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Maja Koruza Tobak

Maja Koruza Tobak


Število prispevkov : 16
Join date : 12/12/2011
Age : 29
Kraj : Sežana

Čiščenje repa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čiščenje repa   Čiščenje repa Icon_minitimePon Jan 02, 2012 2:11 pm

moja cvetka sedaj odkar ima mladičke ima tudi zelo umazan rep... zdi se mi kot da je tak, ker ga vleče po svojih iztrebkih xD ker sedaj odkar ima mladičke tudi noče več kakat in lulat na pesek, ker čim ji ga dam nazaj noter use razmeče po celi kletki.. en dan se mi ga malo sčistila z mokro vato, vendar je bilo naslednji dan s5 isto.. ali naj ji pustim tako ali??
Nazaj na vrh Go down
Miška Miš

Miška Miš


Število prispevkov : 44
Join date : 18/07/2012

Čiščenje repa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čiščenje repa   Čiščenje repa Icon_minitimeČet Jul 19, 2012 11:18 am

moja sestra ima tut podganco pa ji čisti rep in je vs šekast js pa moji ne čistim pa ga ima prav lepega lol
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Čiščenje repa Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čiščenje repa   Čiščenje repa Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Čiščenje repa
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Nega-
Pojdi na: