Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Nenehno praskanje in grizenje

Go down 
+11
Sonii
Tjashy
ziuua_
Olivija
AtLanT!da
Fiamma
Katarina
lenka
Nes
mamaF
Blue
15 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 7:24 am

Aja kdo ve do kdaj je odprto pri VF ?
Nazaj na vrh Go down
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 7:39 am

Tole naj bi bili njihovi podatki:

Veterinarska fakulteta Univerze v Ljubljani
Ambulanta za male živali (ptice, glodalce, kunce in plazilce)
Cesta v Mestni log 47, 1000 Ljubljana
Tel: (01) 477 92 51
Delovni čas: pon. – pet.: 10-14

Ne vem, če je delovni čas še vedno isti?

Našla sem pa še tele številke:

Ambulanta: 014779251
asist.dr. Alenka Dovč, DVM: 014779250
Jožko Račnik, DVM: 014779247

Poskusi poklicat
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 9:35 am

lenka hvala. Wink
Sem poklicala pa se ni nobeden javil pa prvič sploh ni zvonilo. Shocked
No sej zdej bo sestrična kaj prišla sem (dela v veterinarski ambulanti v lescah) pa bo še podganco pregledala.
Nazaj na vrh Go down
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 10:41 am

Fiamma je napisal/a:
Tisto na ušeskih niso garje, ampak glivice, zdravijo pa se z mazilom Ivermektin.
Ne vem če tole drži Question .
Če so že glivice, potem se jih ne zdravi z Ivermektinom, ampak z antimikotiki. Ivermektin je antiparazitik, glivično bolezen pa povzročajo zajedalske glive in nanje ivermektin nima učinka.
Sicer pa je pomoje zelo malo možnosti, da so glivice, saj jim bolj ustrezajo kakšni zaprti, vlažni in topli prostori. Uhlji pa so ravno nasprotno.

Blue, upam, da bo kmalu bolje. Se še močno praska?
Jaz bi za vsak slučaj vseeno menjala steljo.
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 11:37 am

Ne praska se več tako močno. Pa tudi na uhlju nima več tako izrazitih bulic-pikic. Če se pa začne jo pa malo zamotim.

Sem pa že takoj včeraj zamenjala steljo in vse natančno pomila in posesala. Smile Ima zdaj krpice, ki pa prav uživa v njih. Wink
Nazaj na vrh Go down
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 11:47 am

No super Smile . Mogoče bo pa samo od sebe zginlo, karkoli ji že povzroča to srbečico.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 1:02 pm

lenka, Rokova podganica je imela enako, zdravil pa je z Ivermektinom. Zdej sem pregledala forum moj pes in je maja01 (verjetno jo poznaš) napisala, da so GLIVICE in da se maže z IVERMEKTINOM. Kar se tega tiče bi js njen najbolj zaupala, ker se na te živalice spozna in se več ali manj ukvarja samo s tem. Če mi ne verjameš pa si odpri link, ki ga je zgoraj podala mamaF, sicer pa ti citiram.
Citiram :
OdgovorNapisal/-a maja01 » Če jul 03, 2008 10:40 pm

Citiram :
_panter_ je napisal/-a:mamaF veš da bom dobil še eno sivo belo podganico..iz veterinarske fakultete..



Aaaa ... Ti jih bos vzel . super. Potem se ne rabimo sekirat kako se jima bo godilo. Tamali sta res +++ prisrcni in +++ lustni.
Na usesih imata garje, sta na terapiji, ki jo bo potrebno se nekajkrat ponovit (saj ti bodo/bomo) v torek povedali, tako da cisto takoj jo/ju ne bo za dajat skupaj z drugimi podgancami, da se slucajno cesa ne nalezejo.
m.

Citiram :
OdgovorNapisal/-a maja01 » Pe jul 04, 2008 10:54 pm

Citiram :
_panter_ je napisal/-a:kaj pa je tisto ki jim mažejo na ušeska?


ivermektin
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 1:14 pm

Pomoje si narobe prebrala Razz . Se vse sklada, kar je napisano.
Maja01 je napisala da imasta garje in ne glivice.
"Na usesih imata garje, sta na terapiji, ki jo bo potrebno se nekajkrat ponovit"
In to se zdravi z ivermectinom Wink .
Givice pa zdravimo z antimikotiki.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 2:49 pm

UUPPPSSS...kaj je možno, da js tako mešam besede? Shocked
Ok, bom tiho dokler mi ne gre anatomija mimo, ki zadnje dni delam res neumnosti...še vozit sm skori pozabla in se skori zaletela v traktor. affraid
Se opravičujem. No
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 4:49 pm

Eh saj ni problema Wink. Samo malo več spanja in ne toliko učenja pa bo Very Happy. Predvesem pa je važno da sploh preživiš do izpita tako da ga ne sračkaj preveč s traktorji Exclamation .
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 6:19 pm

Hehe, ne resno. Trikrat sem prebrala Majin post in bila rpepričana, da piše glivice. scratch
Sej danes ima brat rojstni dan in imamo tle samo mularijo, tako da se ne ukvarjam dosti z učenjem (treba pazit, da česa ne usujejo). bom
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 20, 2009 8:43 pm

Se zgodi tudi najboljšim Laughing Razz.
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeTor Sep 22, 2009 3:21 pm

V nedeljo pa včeraj je bila podganca čisto okej, sm misnila, da se je že pozdravilo. Pa pridem prejle iz šole in ma tam na uhljčku ogromni bulici Crying or Very sad pa ful počasi se premika. Baje je taka že skoraj cel dan.
Gremo pa šele jutri h vetu (Buba) ker danes ne delajo več. Me pa skrbi, da se bo kaj preveč razširilo... kaj nej sploh naredim do takrat preden gre h veterinarju?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeTor Sep 22, 2009 4:09 pm

pocarti jo mal da se bo boljš počutla? confused

Grem malo raziskat po netu (to tudi lahko narediš).
Torej išči Sarcoptic mange mites on rats ali pa kaj podobnega. Čeprav mislim, da ji do jutri ne morejo te garje naredit take škode. Skrb je odveč, sploh če gre jutri res k vetu Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeTor Sep 22, 2009 6:31 pm

No, sporočam, da je mela Nixie do danes na ušesih pikice, ko sem jo dobila je bila ena, v enem tednu okoli 5, danes niti ene več, samo še par brazgotinic, ki že zginevajo. Blue, verjetno jo imava obe od Anjee.? Ne sledim več temu tok.. No, Nix se ni nič praskala, bla pridna kar se tega tiče, js pa tud nism nič tikala, da ne bi blo kj še bolj narobe in je že zginilo. Kaj točno so ble te pikce se mal vid na moji prikazni (una ki je bol ven)
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeTor Sep 22, 2009 7:19 pm

predvidevam, da izginejo samo simptomi, ne pa tudi ti organizmi.
Te garje niso prenosljive na ljudi, ampak lahko pa nam razdražijo kožo.

V primeru, da jih ne zdravite in se imajo čas razbohotiti, se ušeski lahko razcvetijo v ''cvetačo'' , v skrajnem primeru se pojavijo izrastiki na nosu. Vir: http://www.rathealth.co.uk/articles/mangemites.html

Ne zanašajte se na to, da če mozoljčki niso vidni, potem tudi bolezni ni več.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 23, 2009 10:43 am

Waaa, ok, zdj si me prestrašla xD

Sj mam tko v planu obisk veterinarja v tem tednu kt splošn pregled..
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 23, 2009 6:24 pm

Evo midve sva nazaj iz Grosuplja.

Zaradi tega praskanja in bulic sem večinoma jaz kriva. Evil or Very Mad
To zaradi tistega jelkinega žaganja..

In je rekel naj podganco še vseeno opazujem pa če se bo kaj poslabšalo naj pridemo še enkrat na pregled. kakšna zdravila pa se ne bi upal dati.

Je pa tam klinika res ful dobra, majo še trgovino. Sem kupila še en transporter, oprsnico, pa posebno žaganje... (tak ki nima preveč prahu)

AtLanT!da - ja tut jaz sem vzela podganco pri Anji.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 23, 2009 6:33 pm

a pol niso te garje?
super!
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 23, 2009 6:39 pm

Ne niso garje, je za vsak slučaj še pogledal pod tisto posebno lučjo..
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 23, 2009 6:43 pm

a ni fajn ko te potem vsaj neha skrbet Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 23, 2009 7:04 pm

Super Smile. Upam da zdaj ne bo več problemov s praskanjem.
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 23, 2009 7:11 pm

Nes je napisal/a:
a ni fajn ko te potem vsaj neha skrbet Smile
Jap sem si čist oddahnila.

Je bil pa veterinar čist navdušen nad Nessie že potem ko je celo pregledal se je kar nekej igral z njo pa jo božal. hehe. Smile Smile

Lenka, hvala. Wink
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeČet Sep 24, 2009 12:04 pm

Blue je napisal/a:
Nes je napisal/a:
a ni fajn ko te potem vsaj neha skrbet Smile
Jap sem si čist oddahnila.

Je bil pa veterinar čist navdušen nad Nessie že potem ko je celo pregledal se je kar nekej igral z njo pa jo božal. hehe. Smile Smile

Lenka, hvala. Wink

pri katerm vet. si bila? Jaz razmišljam o Bubi, če kdo pozna, mi lahko kaj pove kakšni so tam??
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitimeČet Sep 24, 2009 12:06 pm

AtLanT!da je napisal/a:
Blue je napisal/a:
Nes je napisal/a:
a ni fajn ko te potem vsaj neha skrbet Smile
Jap sem si čist oddahnila.

Je bil pa veterinar čist navdušen nad Nessie že potem ko je celo pregledal se je kar nekej igral z njo pa jo božal. hehe. Smile Smile

Lenka, hvala. Wink

pri katerm vet. si bila? Jaz razmišljam o Bubi, če kdo pozna, mi lahko kaj pove kakšni so tam??

U Bubi so meni odlično pozdravili morskega prašička. Tip zna delat z glodalci in je nasplošno tud zelo prijazn z njimi. Olija bi jest 100% tja peljala.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Nenehno praskanje in grizenje
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 3Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Praskanje (do krvi)
» Nenehno miganje z glavo levo in desno
» strah in grizenje
» Težava-grizenje očesa
» Vztrajno grizenje podganice

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: