Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Nenehno praskanje in grizenje

Go down 
+11
Sonii
Tjashy
ziuua_
Olivija
AtLanT!da
Fiamma
Katarina
lenka
Nes
mamaF
Blue
15 posters
Pojdi na stran : 1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimeČet Sep 17, 2009 3:03 pm

No moja podganica odkar sm že danes doma se skos praska pa grize.. in tko kr neki se ji meša Neutral
približno pol ure je že tko. Kdo ve kaj je narobe? Embarassed
Al me preveč skrbi?


Nazadnje urejal/a Blue Čet Sep 17, 2009 5:11 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimeČet Sep 17, 2009 4:35 pm

Hmmm, tole pa ne zleda ravno normalno. Glede na to, kar si napisal -a, bi rekla, da jo je nekaj začelo močno motit prav danes.
Preden jo pelješ k veterinarju (ki ti bo še najbolj znal povedati kaj bi lahko bilo), prečekiraj naslednje:
- ima po telesu kakšne krastice?
- so morda vidne majhne živalce (uši, bolhe ali kaj takega)
- si morda zamenjal-a že ustaljeno vrsto nastelja za v kletko (nekatere podgane so slergične na prah v žagovini in začnejo kuhati in se praskati, nekaterim ne paše seno ...)
- je podgana morda jedla preveč beljakovinsko bogato hrano v večjih količinah (briketi za mačke, meso, sir, mlečni izdelki), ker taka hrana pri podganah zelo pogosto povzroča alergije, ki se manifestiajo kot kožne bolezni. Po ukunitvi beljakovinskih obrokov se ponavadi stanje precej hitro izbiljša.
- je bila podgana v stiku s kakšnim čistilom ali s čim podobnim, kar bi ji lahko nadražilo kožo?
- si jo morda včeraj kopal-a s kakšnim šamponom?
.
.
.... V glavnem, cel kup vzrokov je lahko, zaradi česar se podgana divje praska. Vsekakor ji ni prijetno, zato ti svetujem, da pokličeš v veterinarsko ambulanto (v LJ imajo podganarji dobre izkušnje s Kliniko za male živali) in se še tam posvetuješ.
Upam, da ne bo hujšega!
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimeČet Sep 17, 2009 5:02 pm

mamaF, najlepša hvala za odgovor.

Včeraj je bila čisto v redu pa danes dopoldne.. Pa potem popoldne se ni kaj praskala, samo po jedi (se je bolj čistila), jo je hodila sestra gledati. Pa tut včeraj je bla prijazna danes me pa grize :Shock:

- ima po telesu kakšne krastice? nekaj podobnega hrasticam, kot izpuščaji: http://www.shrani.si/?21/pk/2b1JukK7/1/p1300122.jpg , na ušesku
- so morda vidne majhne živalce (uši, bolhe ali kaj takega) - ne
- si morda zamenjal-a že ustaljeno vrsto nastelja za v kletko (nekatere podgane so slergične na prah v žagovini in začnejo kuhati in se praskati, nekaterim ne paše seno ...) - ne nisem še zamenjala ,v kletki ima tisto strjeno žaganje. Misliš, da je mogoče na to alergična?
- je podgana morda jedla preveč beljakovinsko bogato hrano v večjih količinah (briketi za mačke, meso, sir, mlečni izdelki), ker taka hrana pri podganah zelo pogosto povzroča alergije, ki se manifestiajo kot kožne bolezni. Po ukunitvi beljakovinskih obrokov se ponavadi stanje precej hitro izbiljša. - ne
- je bila podgana v stiku s kakšnim čistilom ali s čim podobnim, kar bi ji lahko nadražilo kožo? - ne
- si jo morda včeraj kopal-a s kakšnim šamponom?- ne

Sem jo pa drugače včeraj dobila. Se mogoče praska zaradi menjave okolja?? Samo mi je čudno ker je bila še včeraj ko sem jo dobila in danes dopoldne čisto normalna. Neutral
Bom še malo počakala, če se pa ne bo nehala praskat bom pa poklicala veterinarja.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimeČet Sep 17, 2009 5:54 pm

No, če jo imaš samo en dan ... a si prepričan/a, da tam, kjer si jo dobila nista bili stelja in hrana napačni?

Pa še glede teh lesnih briketov. A je mogoče na embalaži napisano, iz katerega lesa so?
Ker jaz ne najdem te info na nobeni vrečki.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimeČet Sep 17, 2009 6:03 pm

Amm kako to misliš napačni?

Sem pogledala na vrečo pa ne piše iz katerega lesa so.

Drugače sem pa punca in ne fant. ni treba tega delat; / Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimeČet Sep 17, 2009 6:24 pm

Ok Smile

Torej ti ji nisi devala preveč beljakovniskega, niti ni stelja iz iglavcev? je tako?

NO, kako veš, da tam kjer je podganica bila prej, stelja ni bila žagovina iglavcev? In ali si 100 prepričana, da je tam niso hranili z preveč beljakovinami?
Problemi s kožo se ne pokažejo kar čez noč, zato vprašam. Lahko, da so ti jo drugje ''pokvarili'' Razz
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimeČet Sep 17, 2009 7:08 pm

Ajaa zdej te razumem. Smile

Ja maš prav res ne vem kako steljo so meli tam, ipd.

No sej sem jo prejle prvič spustila po sobi in je ful dirkala in je zgleda pozabila na praskanje. Smile In zdej je v kletki pa se ne praska več tok.
Tko, da upam, da se je to samo nekaj 'malega' danes spomnila in da ni nič narobe. Wink
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimeČet Sep 17, 2009 7:21 pm

Opazuj jo pozorno. če se bo do krvi/odprte rane skraspala potem veselo k vetu.

Pa pazi, da ne pride v stik z alergeni, ki jih je omenla mamaF zgoraj. Pobrskaj malo po netu, kako hitro se stanje izboljša. In če se stanje ne izboljša pa seveda k vetu.

In vsem živečim v LJ zavidam, da lahko obiščejo specializirane strokovnjake Very Happy
Presneta centralizacja Sad
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimeČet Sep 17, 2009 7:53 pm

Hmm, tale ušeska mi ne zgledajo ravno ok Neutral. Mogoče bi znali bit kakšni zajedalci? Na tvojem mestu bi šla povprašat veterinarja, sploh če se bo praskanje ponovilo. Ker samo zaradi selitve se ne bi smela tako praskati.
Od kod si pa dobila podganco? Je bila zraven tvoje podgane še kakšna s takšnimi ušesi?
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimeČet Sep 17, 2009 8:24 pm

Nes, ja jo bom zelo opazovala. Hvala.

lenka, ko sem šla ponjo ni imela takih ušesk. Dobila sem jo pa od Anje iz tega foruma. (Anjaaa. )
Se mi pa zdi, da se ji ne vidi več tako zelo.

Bo pa jutri dopoldne sestra doma, tako da bo opazovala če se bo slučajno kaj do krvi spraskala. in da gresta potem h vetu.
Nazaj na vrh Go down
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimeČet Sep 17, 2009 8:39 pm

Držim pesti, da bo vse ok in da se ne bo več praskala.
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimeČet Sep 17, 2009 8:43 pm

Oj, Blue, fino, da si dala slikico, če se prav spomnim, je imela nekaj podobnega podganica od Panterja, ki jo dobil na Veterinarski fakulteti in so mu jo že tam začeli zdraviti, potem pa je še za domov dobil eno mazilo. Na žalost se Panter skoraj nič ne javlja na forum, da bi še on kaj povedal ... Bom probala pobrskat po moj.pes forumu, če najdem, za kaj točno je šlo in kako se je pozdravilo.
Kakorkoli - tiste "bunkice" na ušeskih so ene vrste zajedalci, če se ne motim, in rabiš določena zdravila, da se jih znebiš.

No, glede na to pa, da je podganca šele en dan pri tebi, je čisto nomalno, da je še malo pod stresom in se je lahko tudi zaradi tega praskala po vsem telesu. In, glede na to, da je bila podganca prej doma pri Anji, imaš vsaj možnost še naprej dajati take vrste hrano kot jo je dajala ona (ker ti lahko točno pove), tako, da ji ne bi s prehitro spremembo v prehrani slučajno povzročila kake alergije itd. Pa magari vprašaj še Anjo, kaj jim je ona dajala v kletko (za steljo) - mogoče je pa boljše, da ji tudi ti za začetek daješ tako steljo, kot je je že navajena (čeprav - pri teh lesnih briketih je ponavadi prav napisano, da so za glodavce in po tem sklepam, da naj ne bi bili iz kakšnih škodljivih" vrst lesa). jaz sem jih tudi upoabljala, pa ni bilo nikoli nič narobe.
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimeČet Sep 17, 2009 9:08 pm

Evo, Blue, sem našla. Panterjeva podganica je imela takrat ušesne garje. Prečekiraj malo strani 94 in 95, boš videla, kako je tekla debata.
http://www.mojpes.com/forum3/viewtopic.php?f=81&t=3255&p=198291#p198291
Pa še tule je nekaj o praskanju podgan:
http://www.mojpes.com/forum3/viewtopic.php?f=81&t=12683
No, iz tehle prispevkov na forumih, bi se dalo sklepat, da je tvoja podganica verjetno res fasala garje (bunkice na ušeskih) in bo treba k veterinarju. Ampak ne skrbi, tudi če je to res, se da garje lepo odpravit in ne bo hudega Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimeČet Sep 17, 2009 9:13 pm

Slikice pa še opazla nisem. Pardon.
Mimogrede, koliko so kaj te garje nalezljive? Ker če so nalezljive vprašaj še ostale forumaše, ki so tudi pri Anji posvojili podganice, če so kaj podobnega opazili pri svojih živalcah.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimeČet Sep 17, 2009 10:54 pm

Jah, na tistem forumu je takrat moderatorka (veterinarka) Panterju svetovala, naj ima podganco z garjami ločeno od drugih, da se ne nalezejo - tile zajedalci se verjetno kar radi preselijo še na druge.
No, pa tudi na našem forumu smo že imeli probleme z izpuščajčki na ušesih:
https://podgane.slovenianforum.com/bolezni-podgan-in-razne-tezave-f12/izpusaji-na-usesih-t126.htm
Nazaj na vrh Go down
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimePet Sep 18, 2009 9:44 am

Če so res ušesne garje, je možno, da jih imajo tudi druge podganice, ki so jih vzeli pri Anji.
Ušesne garje se lahko zdravi s strongholdom (v obliki ampul, vsebuje selamectin) ali ivermectinom. Vsekakor pa bo potreben obisk veterinarja!
Nazaj na vrh Go down
Katarina

Katarina


Število prispevkov : 70
Join date : 13/03/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimePet Sep 18, 2009 9:49 am

jap, res smo mel tele pikice Smile
pa ko sm mojga takt pelala k veterinarju je reku, da garje zih niso, mu je pa dal neki k se namaze za vrat (v stilu tistga proti klopom za pse k deluje vec casa) in je pol zginl. ne vem pa a je zginl zrd tega al kr tko, ker veterinar tut ni biu cis prepricn kaj nej bi ble te pikce.
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimePet Sep 18, 2009 12:37 pm

Hvala vsem za odgovore! Wink
Danes je malo bolj umirjena in je še nisem videla, da bi se kej močno praskala. Te bunkice na ušesku so pa bolj zginile.. še dve sta: http://www.shrani.si/?1g/vv/3E00RXec/1.jpg
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimePet Sep 18, 2009 2:53 pm

Evo zdej sem malo bolj natančno pogledala na vrečo in piše da je iz čiste jelke.
Kupila sem jo pa v merkurju.. sm videla, da je v eni temi panter napisu da se več dobi in ceneje. In da je tudi primerno za podgane. Embarassed
Naj kupim novo? Iz živalske trgovine, lesne brikete, seno? Kaj priporočate?

Zdaj si je spet začela praskat ušesa tko zlo, da zgleda kot da bi si jih pulila. silent
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimePet Sep 18, 2009 3:14 pm

Gdč., kar k veterinarju z njo.

Po pravici povedano, sem glede teh briketov zmedena.
Izrecno odsvetujejo bor in cedro, ki sta dejansko strupena.

Za podgane priporočajo steljo na osnovi papirja, ki je pri nas ni.
Druga opcija so koruzni storži (ki se hitro navzamejo nekih strupenih plesni, in ob zaužitju povzročijo blokado v prebavnem sistemu - dvomim, da znajo naši veti to pozdravit Razz)

Zaradi škodljivosti spojin, ki jih vsebujejo smole iglavcev, nekateri odsvetujejo kakršenkoli lesni posip. Zato ,ker so briketi lahko tudi iz mešane žagovine.
Ampak, dokler ni iz bora ali cedre ne bi smelo bit nevarno za naše podganice.

Priznam, da nisem vedla, kaj naj jim dam v kletko, zato imam kar stare bombažne majice, ki jih zamenjam vsako jutro.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimePet Sep 18, 2009 3:16 pm

Nes je napisal/a:
Gdč., kar k veterinarju z njo.

Po pravici povedano, sem glede teh briketov zmedena.
Izrecno odsvetujejo bor in cedro, ki sta dejansko strupena.

Za podgane priporočajo steljo na osnovi papirja, ki je pri nas ni.
Druga opcija so koruzni storži (ki se hitro navzamejo nekih strupenih plesni, in ob zaužitju povzročijo blokado v prebavnem sistemu - dvomim, da znajo naši veti to pozdravit Razz)

Zaradi škodljivosti spojin, ki jih vsebujejo smole iglavcev, nekateri odsvetujejo kakršenkoli lesni posip. Zato ,ker so briketi lahko tudi iz mešane žagovine.
Ampak, dokler ni iz bora ali cedre ne bi smelo bit nevarno za naše podganice.

Priznam, da nisem vedla, kaj naj jim dam v kletko, zato imam kar stare bombažne majice, ki jih zamenjam vsako jutro.
Hvala.
Šibamo h veterinarju.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimePet Sep 18, 2009 6:14 pm

Tisto na ušeskih niso garje, ampak glivice, zdravijo pa se z mazilom Ivermektin. In ja, so prenosljive, mogoče tudi na človeka, tako, da je ne imej preveč po rokah oz. si roke VEDNO operi.
Zna bit tudi, da ima kakšne druge zajedalce, glede na to, da je bilo toliko podganic na kupu. Ti predlagam, da podganco kar pelješ k veterinarju, ti bo že znal svetovat.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimePet Sep 18, 2009 8:25 pm

No zdaj se ni šlo h veterinarju, ker je ravno takrat mogel avto crknit. Evil or Very Mad
Pa še mami nekej govori, da se ji ne zdi tok hudo, da bi mogla it h vetom. Neutral

Zdej je pa še ena dodatna stvar pri podgani da kiha. :S

Fiamma .. samo to na ušesku je zdaj že skoraj izginilo, ima samo še eno bunkico. Si pa drugače zmeraj umivam roke sploh zdaj ker razsaja neka nova gripa.

Bom jutri probala prepričat mami da pelje (oz. če bo avto sploh delau) če ne bom pa klicala sam v kliniko.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimePet Sep 18, 2009 8:32 pm

Razen, če je tvoja mam dr. vet. med. je jaz ne bi poslušala. Verjemi mi, da ko je kaj narobe se jim stanje hitro poslabša.
Kar se kihanja tiče pa si preberi obe temi o tem. Če povzamem, kaj smo tam ugotovil glede kihecov: k veterinarju pelat Smile

Kaj pa z avtobusom? Jaz sem mojega popakala v torbico (mal večja ženska torbica za na ramo Razz) in šla z busom. Sicer ni glih užival, ampak je bilo nujno.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitimePet Sep 18, 2009 8:38 pm

Nes je napisal/a:
Razen, če je tvoja mam dr. vet. med. je jaz ne bi poslušala. Verjemi mi, da ko je kaj narobe se jim stanje hitro poslabša.
Kar se kihanja tiče pa si preberi obe temi o tem. Če povzamem, kaj smo tam ugotovil glede kihecov: k veterinarju pelat Smile

Kaj pa z avtobusom? Jaz sem mojega popakala v torbico (mal večja ženska torbica za na ramo Razz) in šla z busom. Sicer ni glih užival, ampak je bilo nujno.
Ma saj je ne poslušam, in ja vem, da je nekaj narobe s podganico.
Ja sam res, če ne bo hotela jutri peljat grem z busom.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Nenehno praskanje in grizenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nenehno praskanje in grizenje   Nenehno praskanje in grizenje Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Nenehno praskanje in grizenje
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 3Pojdi na stran : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Praskanje (do krvi)
» Nenehno miganje z glavo levo in desno
» strah in grizenje
» Težava-grizenje očesa
» Vztrajno grizenje podganice

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: