Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kako prepričati mamo?

Go down 
+34
gapy
Skinny
Nika7
albu
Tasha.W
choo
Karo
LadyCy
Tajson
fate
zverina
Kalisto
Dejan
Juni
talupu
ruby.
mihc
Lee
Nina15
Cath
anna and anna
bolha
*Tinky*
Blue
Sonii
Olivija
taii aiko
Tahun
AtLanT!da
Nes
Eva
mamaF
Fiamma
Tjashy
38 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AvtorSporočilo
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 20, 2009 5:13 pm

Aa, hvala, to bom pa prov nardila, sam, da domov pride =) flower
Lp, t.
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 20, 2009 7:58 pm

Nes je napisal/a:
Torej, Tjaša, samo ena stvar. In sicer besedica ''hoče/m''


Svetujem ti, da jo zamenjaš z besedo 'želi si''. Hočem je namreč zelo močna beseda, ki deluje kot ukaz.
Sicer pa tehinka ni slaba Smile ampak se tale hočem res grdo sliši in mislim, da ti bo tak pristop kvečjemu škodoval saj vse skupaj spominja na izpad ihte otroka,ki mu starši v trgovini ne kupijo sladkarij.

Morda (ampak ne pravim, da je temu tudi res tako) tvoje želje po podganice ne izpolnijo, ker jo zahtevaš in ne prosiš zanjo.
Nes ima čisto prav, Tjaša. Vsi njeni nasveti so zelo dobri. Jaz bi te gotovo bolj resno vzela, če bi delala tako, kot ti Nes svetuje, kot pa na "Hoooooooooooooočem" sistem. (Če bi bila jaz tvoja mama, bi ti dala eno čez rt Mad Very Happy Very Happy ) Se malo hecam, ma res zgleda taka zahteva zelo zoprno za nekoga drugega.

Pa še nekaj - v bistvu tebi niti ni treba staršev prosit za podgano (ker poganco boš itak sama nabavila verjetno - vsaj spodobilo bi se, da to poravnaš iz svoje žepnine), ampak jih moraš prosit, da ti zaupajo, da boš imala priložnost prevzet eno novo odgovornost v življenju in skrbet za živo bitje. To je slišat dosti bolj zrelo in če kaj takega slišimo, se starci kar stopimo Smile
Ko se boste s starši pogovarjali, moraš biti popolnoma pripravljena na vsa mogoča zoprna vprašanja (ti bom namignila, kaj bi te jaz vprašala, če bi bla tvoja mama):
- kako si predstavljaš organizirati svoj čas, da ga boš imela dovolj za šolo, vse ostalo in še za ukvarjanje s podganco
- kdo bo skrbel za podganco, ko boš morala biti odsotna (recimo šola v naravi, ekskurzije ...)
- kakšen strošek mesečno predstavlja hrana in oprema za podganco - bo tvoja žepnina dovolj, oz. čemu se boš odrekla, če bo potrebno
- kaj bo s podganico, ko bo šla vsa družina skupaj na dopust, potovanje ...
- kdo ti bo pomagal pri izrednih stroških za veterinarja, če podganica (upajmo da ne) zboli - oziroma, kaj si pripravljena narediti za to, da ti bodo starši pomagali pri teh stroških
... in še kaj bi se našlo ...

Pa še nekaj, ti se na pogovor z mamo/starši dobro pripravi, da boš lepo umirjena in da te ne bo zgrabila "histerija", če bo mama že takoj trmasto vztrajala pri "NE". Saj veš, kako je zoprno, če se stvari začnejo zapletati in potem eden v solzah vpije na drugega, drugi se brani in se trmasto drži nazaj ... ponavadi se na tak način ne da nič pametnega zmenit.
Sploh pa mislim, da vsi starši tega sveta od svojih otrok (ki so prerasli vrtec) pričakujemo, da se ne bodo metali v izsiljevanje in trmo in cenimo to, da se znajo lepo razumno in umirjeno pogovarjati (včasih tudi pogajati) o zadevah, pri katerih pač nismo na istem bregu.

Tjaša, kar pogumno (pa listke hitro skrij, predem jih mama vidi in ji poči film Very Happy ), držim pesti še naprej, da bi ti uspelo!
Nazaj na vrh Go down
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeTor Sep 22, 2009 5:43 am

Njej so se listki celo smešni zdeli in je skoraj umrla od smeha. Shocked Ona je.. čudna?
Sem pa včeraj potem male tisti sestanek. Evo, da napišem razloge...
1. Ker ji je ime podgana.
2. Ker zgleda kot podgana.
No

Lp, Tjaša
Nazaj na vrh Go down
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeTor Sep 22, 2009 6:00 am

hm.. reči ji, da ji bo itak ime ... (tako kot ji pač bo ime Razz )
glede videza pa ji reči, da je samo malo večja miška..

jaz mam pa probleme, kako mamo prepričat, da bi vzela še enega.. nikakor noče razumet, da so podgane super socialna bitja in potrebujejo družbo.. pa sem ji probala na lep način dopovedat, da ni razlike skrbet za 1 ali 2 podgani..
ni mi jasno, zakaj je taka, saj ima tega škrata zelo rada, noče mu pa polepšati življenja s prijateljem za igro Neutral
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeTor Sep 22, 2009 7:53 am

Tjashy je napisal/a:

1. Ker ji je ime podgana.
2. Ker zgleda kot podgana.
No

Lp, Tjaša

1. Pa naj bo skakač. Moja stara mama še zmeraj misli ,da imam skakače. Razz
2. Vzami mlado in po možnosti črno (ker je rep črn in se potem ljudjem manj gnusi)

Težek zalogaj bo tvoja mama. Začni še printat lušne slike in jih obešat v sobi. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeTor Sep 22, 2009 11:48 am

Težka je, ja. Pa nimam pojma kaj je fora. Za vsako žival je blo tko, da je mela fuuul izgovorov, na koncu ima pa žival'co rajše od mene. Neutral
Sem rekla, da ji bo Deluxe ime pa jo ona rekla, da je zanjo še zmeraj podgana. Hihi, skakač, bi hitr vedla. Jst nimam več idej s čim bi jo prepričala...
Suspect
Eh, februarja(oz. tam nekje) grem po podgane, brez njene vednosti. Pol bova pa jaz in podgana letele. Laughing
Lp, Tjaša
Nazaj na vrh Go down
taii aiko

taii aiko


Število prispevkov : 138
Join date : 03/09/2009
Age : 35
Kraj : Okolica Celja

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeTor Sep 22, 2009 11:58 am

Ne bosta letele Wink Potemtakem bi mogla jaz že vsaj 7x letet xD
Nazaj na vrh Go down
http://monika-b.webs.com/
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeTor Sep 22, 2009 1:05 pm

Upam, da ne Very Happy Aja, a vam je lepš Lori al Deluxe? Ta čas, ko nimam podganice, se zabavam z izbiranjem imen =)
Nazaj na vrh Go down
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeTor Sep 22, 2009 1:12 pm

Lori Smile
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeTor Sep 22, 2009 3:13 pm

Tako se kliče mama od ene moje prijateljice. XD
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
taii aiko

taii aiko


Število prispevkov : 138
Join date : 03/09/2009
Age : 35
Kraj : Okolica Celja

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeTor Sep 22, 2009 5:36 pm

Tjashy je napisal/a:

Upam, da ne Very Happy Aja, a vam je lepš Lori al Deluxe? Ta čas, ko nimam podganice, se zabavam z izbiranjem imen =)

Če se boš preveč ubadala z imeni boš na koncu takšna kot sem bla jaz ... obupana, ker sem imela na seznamu 37 imen lol!

Končalo se je, ko sem podganco prnesla domov. Takrat sem vedela kako ji bo ime. Cool Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://monika-b.webs.com/
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeTor Sep 22, 2009 6:17 pm

Tjashy, očitno je tvoja mami res oreh, ampak, lih zdj mamo orehe mi na vikndu, zato vem, da se da vsak oreh, ne glede na trdoto, stret! A si zamenala listke? Pogovor ni šou dobr, pr men tud ne, ampak mam zdj clo 2 podganci!

Dobivaš žepnino? No, če jo, jo šparaj do februarja, mami ne povej takoj, vsaj ne za kaj šparaš. sam tko je men vse ratal, ker sm od novembra lani šparala (in mi je zdj ostal fuuuuul keša, kr sm bla pridna).. No, do takrat ne govori več o podgani, in ko bo denarja dovolj, ji spet omeni, povej, da imaš dost keša za kletko, steljo in podgano in da si že odgovornejša in o njih veš več kot si vedela, ko si 1. omenila podgane. Da so ti še vedno pri srcu, da njej ne bo treba dat nič zravn (razn kaki pregledi mogoče in pač žepnina še naprej), ... In dobra domača dela, nič jezika, nič tečke, ... Če te upraša, kaj je zdj to, reč da posnemaš pridnost podgan xD hec hec..

drgač pa Deluxe zveni men mal bol podganje ^^
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeTor Sep 22, 2009 7:22 pm

AtLanT!da je napisal/a:
reč da posnemaš pridnost podgan xD

zmagovalna izjava Smile I love you I love you
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 23, 2009 10:42 am

xD Twisted Evil
Nazaj na vrh Go down
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 23, 2009 11:07 am

AtLanT!da je napisal/a:
Tjashy, očitno je tvoja mami res oreh, ampak, lih zdj mamo orehe mi na vikndu, zato vem, da se da vsak oreh, ne glede na trdoto, stret! A si zamenala listke? Pogovor ni šou dobr, pr men tud ne, ampak mam zdj clo 2 podganci!

Dobivaš žepnino? No, če jo, jo šparaj do februarja, mami ne povej takoj, vsaj ne za kaj šparaš. sam tko je men vse ratal, ker sm od novembra lani šparala (in mi je zdj ostal fuuuuul keša, kr sm bla pridna).. No, do takrat ne govori več o podgani, in ko bo denarja dovolj, ji spet omeni, povej, da imaš dost keša za kletko, steljo in podgano in da si že odgovornejša in o njih veš več kot si vedela, ko si 1. omenila podgane. Da so ti še vedno pri srcu, da njej ne bo treba dat nič zravn (razn kaki pregledi mogoče in pač žepnina še naprej), ... In dobra domača dela, nič jezika, nič tečke, ... Če te upraša, kaj je zdj to, reč da posnemaš pridnost podgan xD hec hec..

drgač pa Deluxe zveni men mal bol podganje ^^
Jp, sem zamenjala listke(no, zdaj so že v smeteh) =) Žepnine nimam, zato čakam, na božič&rojstni dan, da kaj dobim, ker sem trenutno na ničli =(
Pridnost podgan, hihihi Laughing Bom še s tem probala, čez nekaj mesecev, najbolje pomoje, da na začetku januarja, da bo do februarja že pozabila. xD
Lp, Tjaša
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 23, 2009 3:11 pm

SREČNO!! bounce Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeSob Okt 17, 2009 10:14 pm

Wiiii!
Lahko mam podgano =) Dans smo šli v Mr.Peta gledat kletke in je bl že skor navdušena. Very Happy Zdej morm sam še za kletko našparat =))
Lp, Tjaša
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 18, 2009 7:21 am

o.O bravo!!! Kuko ti je ratal??! :=)=: :=)=: bounce
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 18, 2009 1:46 pm

zakon Smile

Sam videt jih morejo v živo, da se omehčajo wave
Do zdaj je že moja stara mama bla enkrat na obisku in jima je celo sama dal listek radiča v kletko Smile In bla čist navdušena.

In potem kr naekrat nardi taki fris -> affraid je ugotovila, da mata ogromne .. khm Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 18, 2009 1:56 pm

Laughing Laughing
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 18, 2009 3:33 pm

Supr, Tjashy cheers

Hehe, Nes, mojo babi sm zadnjič prosila da ga čez vikend pride enkrat pogledat, ker mojih od sobote zjutrej do nedelje popoldne ni blo. Sem ji rekla da ga ji ni treba ven spuščat če noče, da naj mu samo mal hrane nasuje in se mal pogovori z njim da bo vidu da ni sam...
Končalo se je tko da ga je u soboto ven spustila in mu kup priboljškov prinesla, pa še u nedeljo zjutrej me je vsa navdušena klicala kaj vse Pepe zna in počne pa da je še bratranca prpelala zravn in se zdej igrata Laughing :=)=:
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 18, 2009 4:00 pm

iiiii I love you I love you

Sam da jih vidijo kje drugje kt pa v kanalizaciji in se čisto raznežijo haha
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeSre Okt 21, 2009 1:30 pm

Eva je napisal/a:
Supr, Tjashy cheers

Hehe, Nes, mojo babi sm zadnjič prosila da ga čez vikend pride enkrat pogledat, ker mojih od sobote zjutrej do nedelje popoldne ni blo. Sem ji rekla da ga ji ni treba ven spuščat če noče, da naj mu samo mal hrane nasuje in se mal pogovori z njim da bo vidu da ni sam...
Končalo se je tko da ga je u soboto ven spustila in mu kup priboljškov prinesla, pa še u nedeljo zjutrej me je vsa navdušena klicala kaj vse Pepe zna in počne pa da je še bratranca prpelala zravn in se zdej igrata Laughing :=)=:

Lepo, da je spoznala kok so to intiligentne žvauce Smile
Nazaj na vrh Go down
anna and anna




Število prispevkov : 27
Join date : 19/11/2009
Age : 29
Kraj : trbovlje

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 12:02 pm

jst sem misla eno podganco z neki časa dumov prpelat da bi oči vidu da niso tuk slabe živali kot drugi pravjo(ziher bi se zelo navezu nanjo)sam je nimam kje dubit za 1 teden Crying or Very sad
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 12:14 pm

Dobrodošla anna and anna Very Happy Zakaj pa ne mara podgan? Pokaži mu malo fotke iz tega foruma, ki jih je kar veliko, čene drugo, pa bo že videl, kakšne face so podgance.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kako prepričati mamo? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kako prepričati mamo?
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 10Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Kako prepričati starše za novo kletko ?
» kako prepričat mamo za DVE podgani
» Navodila za mamo (hehe XD)
» Kako in kam s podgano?
» kako veš ali podgano zebe?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Nakup podgane-
Pojdi na: