Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kako prepričati mamo?

Go down 
+34
gapy
Skinny
Nika7
albu
Tasha.W
choo
Karo
LadyCy
Tajson
fate
zverina
Kalisto
Dejan
Juni
talupu
ruby.
mihc
Lee
Nina15
Cath
anna and anna
bolha
*Tinky*
Blue
Sonii
Olivija
taii aiko
Tahun
AtLanT!da
Nes
Eva
mamaF
Fiamma
Tjashy
38 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AvtorSporočilo
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimeČet Maj 27, 2010 2:32 pm

hahhahah ja sej vem....pa zdaj jo hoče parti z mojim....ko sem to slišala sem mislila da me zafrkava hahhaha nekateri starši so res polom prvo ne fuj pol pa ooooo kok so srčkane hahaha

recimo mojo mamo sem odrešla strahu pred podganami. Ona se jih je bala ko je bila majhna, pol sem jo pa jaz soočila z Tajsonom heheehe sej pravim nekateri starši so mal posebni Wink sunny
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimeČet Maj 27, 2010 2:48 pm

Jap, maš prouv. Hehe! Razz
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 8:09 pm

Glede prijateljice: dobila je novo kletko v petek, ki je zelooooo velika! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 8:11 pm

Koončno. Hvala bogu. Razz
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 8:14 pm

Ja, res je bila podganca v premali kletki zato jo je moja prijateljica ves čas imela zunaj razen ponoči, pa ko je bila v šoli. Sedaj pa v novi kletki uživa! Smile
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimeSre Jun 23, 2010 8:05 pm

Jooj...sem že čisto obupana, ker še vedno ne smem imet podgance. Vse sem probala.....VSE!
Njeni predsodki:
1. S čim jo boš kupila? Saj nimaš denarja.
2.Kam jo boš dala, ko greš kam?
3. Bom na koncu jaz skrbela za njo, ti pa nič. Jaz že vem.
Ko ji vse obrazložim in ugotovi, da nima nič za rečt je to za njo samo še NE. Zato, ker je pač ona rekla ne. In ona se noče niti pogovarjati o njih, noče jih videti, nič noče.
Kakšen nov predlog? Karkoli?

P.S.: Imam ribe, za katere zeelo skrbim, sem na koncu ugotovila (po branju neke spletne strani), da še preveč skrbim za njih, glede na druge, imam psa, ki je "odvisen" od mene in pa zajca, ki pa ni pri meni, pa vseeno vsak teden hodim k njej..


Nazadnje urejal/a talupu Sre Jun 23, 2010 8:10 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimeSre Jun 23, 2010 8:08 pm

Prinesi jo domov pa je ziher ne bo ven vrgla xD

To je pri meni užgalo Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimeSre Jun 23, 2010 8:10 pm

In s čim jo nameravaš kupiti?
In s čim kletko? In ko/če bo bolna, in ti mama ne bo hotela plačat zdravljenja, kaj bo pa potem?


Kaj sploh še kdo uboga starše? Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimeSre Jun 23, 2010 8:12 pm

Nes to imaš pa tudi prav!!
Pri meni se je vsaj mami strinjala, če že ati ne =/

Nes, ubogamo starše Wink (usaj enga -mal Razz, hec )
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimeSre Jun 23, 2010 8:12 pm

Z denarjem bi jo kupila. Imam dosti, itak pa dobim vsak teden nekaj. Sej bi jo kar prinesla domov, ampak moja mami je res prehuda. Ne pretiravam.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimeSre Jun 23, 2010 8:18 pm

No, saj nič hudega.
Pomisli, če je tvoja žepnina dovoj visoka, da si lahko še kaj zase kupiš.
Da ne boš potem na koncu vse zdevala za podgano.
Kakšna nujna operacija bi bila recimo nekje 80 €.

Ampak hecno mi je, v mojih časih ni bilo pregovarjanja,
če starš reče ne, je ne. Pika. Nobene podgane.

Resnično govorite tako, kot da je to največja krivica in kot da
brez podgane že ne morete živet. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 33

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimeSre Jun 23, 2010 8:33 pm

1. Podgano dobiš od forumašev zastonj oz. za minimalno denarja (5€). Hrano za podgano brez problema zmešaš iz tega, kar imate že doma (kornfleks (po možnosti polnozrnati), ovseni/rženi/ječmenovi ... kosmiči, sončnična semena, pa malo pasjih briketov), pa še bolj zdravo je kot hrana iz trgovine; ena sama podgana itak ne poje zelo veliko, mene moji štirje kar se hrane tiče stanejo cca 3€ na mesec. Kletko lahko kupiš rabljeno na Bolhi; za eno samo podgano ne rabiš prav zelo velike kletke, tako da po mojem za rabljeno več kot 20€ ne boš dala (računaj, da sem jaz dala 50€ za OGROMNO kletko, ki je bila samo malo rabljena). Edini stalni strošek, ki ga boš imela, je posip (žaganje je poceni, ampak žaganje ni ravno najboljše za podgane), ampak TAK strošek pa to ni. Sploh pozimi, ko se prodaja tisto ogromno vrečo kurilnih briketov za 3€.
Pa seveda, zna se zgoditi, da bo potrebno kaj posredovati pri veterinarju; če nisi sigurna, da ti bosta starša želela finančno pomagati pri tem, moraš imeti (kot je že Nes rekla) vedno vsaj kakih 50€ na zalogi.
2. Preden kupiš podgano si nujno priskrbi vsaj dve osebi, ki sta pripravljeni skrbeti za podgano med počitnicami. (Dve zato, ker se kar hitro zgodi, da ena nima časa.) Če bo mama kaj morila s tem, ji povej, kdo je za podgano pripravljen skrbeti. Aja, pa dobro bi bilo, da to niso ravno kake tvoje sošolke, ampak kdo malo starejši. Imaš kake starejše sestrične ali kaj podobnega, pač kako žlahto, ki bi bila pripravljena skrbeti za podgano v tvoji odsotnosti?

Kar se pa tiče tretje točke, ti pa lahko povem samo, da nimaš šans, da mami dokažeš, da se to ne bo zgodilo, enostavno zato, ker podgane nimaš in ji torej ne moreš dokazati, da dobro skrbiš zanjo. Jaz sicer nisem pristaš takega nasprotovanja staršem in sem se tudi sama dolgo časa 'preklala' z našo mami, da sem dobila zajca (in ja, še predobro poznam to foro 'no zdaj sem ti kupila xy zdaj pa da si mi tiho glede živali'), ampak ona mi ga je potem prinesla kar sama od sebe nekega lepega dne, s kletko in vsem. Tako da jaz bi še malo počakala (koliko časa jo že poskušaš pregovoriti, kake tri mesece?), potem bi pa kar šla v nakup kletke in ostalega ter se zmenila s kakim od forumašev, da vzameš eno mlado podganico. Če tvoje mame ne bo prepričala luštna mlada podganica in to, da si bila dovolj resna, da si sama poskrbela za hrano, kletko in vse ostalo, potem je nič ne bo; samo je pa dobro, da se zmeniš tako, da lahko podganico še vrneš nazaj, če res res res ne bo šlo. Ampak jaz si res ne predstavljam, da bi kdo kar iz hiše vrgel tako živalco, še posebno če je udobno ugnezdena v kletki.

Edit: eh Nes, ali si bila pa samo ti posebno ubogljiva :D jaz sem težila za zajca dve leti, pa sem ga potem le dobila, tako da se je očitno splačalo. Je pa pri nas bil ta problem, da je naša mami vedno grozno žalostna, ko kaka živalca umre, in zato ni hotela novih živali pri hiši. Je pa hkrati tudi velika ljubiteljica živali, tako da jo je to verjetno na koncu omehčalo :)

Edit2: talupu, mogoče bi se mama bolj navdušila nad podganami, če bi si ti po sobi polepila takele ljubke slike:
http://joannecasey.blogspot.com/2009/02/cute-rats.html
http://www.funny-potato.com/cute-rats-pictures.html
Res ne vem, komu taka živalca ni simpatična ^^
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimeČet Jun 24, 2010 3:39 pm

Hvala Juni. Sej pri mami ni problem, da ne mara živali. Nasprotno- podgane so ji všeč. Samo misli, da ne bom skrbela-nevem zakaj. Kar se tiče veterinarja: Sem 1000%, da bi dala ona denar, saj je bilo pri hrčkih tako, da najprej ni bilo govora za veterinarja, ko pa je pri svojih 3-eh letih in pol hrčica zbolela, pa ni niti slišati hotela, da bi jaz dala svoj denar za zdravljenje-ona ga je dala. Kletke imam že malo nagledane-malo v mr.pet, zootic, tukano...itd.
Za hrano sploh ni problema, saj imamo doma poolno semen, prav tako pa ji komot s svojim denarjem lahko kupim. Bi za podgano dala vse.
Kar se tiče čuvanja podgane, je tako, da je kakšni sošolki sigurno ne bi dala, se vsem ganca gnusi. Ko bi šla pa na morje, bi pa dala ganco čuvati kakšnemu sorodniku, starejši prijateljici...itd. Dosti jih imam, sem se tudi že pozanimala, da ne bi imela kasneje kakšnih večjih problemov.
Doma pregovarjam okoli 5 mesecev pa pol.
Aja pa še en problem je (seveda ga vidi samo mami)....pes. Moj kuža ima malo lovskega nagona, ampak se po pribl. 2-3 dneh navadi. Imela sem hrčke, mladega ptička, pa so vsi ostali živi in zdravi. Ampak mami ni to jasno.
No
Nazaj na vrh Go down
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimeČet Jun 24, 2010 10:13 pm

Ej, na kero šolo pa hodiš, čisto tako? =)
Drugače pa, jaz bi ti jo najbrž lahko čuvala. Pa ziher se še kdo na forumu najde.. =) Lahko se pa celo dobimo kdaj.. =)
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimePet Jun 25, 2010 7:53 am

Nekdo s foruma naj pride k vam domov s podganico, ko bo mama doma Wink
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimePet Jun 25, 2010 12:23 pm

Nes, dobra ideja.
Tjashy, hodim v center v OŠ Toneta Čufarja. Sej se ta vikend v soboto dobim z Lano, bo s sabo prinesla Miškota. Bom resno enega k sebi povabla s podganco. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimePet Jun 25, 2010 12:29 pm

Jst lahko pridem, če hočeš. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimePet Jun 25, 2010 1:43 pm

Seveda hočem!! Samo ne v Šiški, ker tam jaz ne živim. Se bova 1x zmenli. Moja mami je pa res nedopustna.. Suspect
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimePet Jun 25, 2010 1:59 pm

Okej! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
ruby.




Število prispevkov : 57
Join date : 26/03/2010
Age : 27
Kraj : Okolica NM

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimeSob Jun 26, 2010 7:32 am

Spet se po dooolgem času oglašam na tem forumu. Sicer sem ga prebirala, ampak vseeno.

No, rezultat pridnosti in ubogljivosti jee.. da ne smem imeti podganic. In to samo zato ker sem bila pravdobra. Okeej, upoštevati bi morala še dve bronasti priznanji(pa to je dosežek no). In sta tastara(jima bom kar tako rekla, ker sem tako jezna nanju) rekla, da jih ne smem imet. Takrat se mi je pa totalno utrgalo - in zdej smo skregani, sicer ne tako fejst, ampak smo.

jaz ne vem kaj naj še nrdim. V tem času je moja sestra našla dva mlada kužka v nekem grmovju in sem hotla obdržat enga, pa je bil spet ogenj v hiši, itd.

Bom porbala spet pridna do novembra ker mam takrat rojstni dan. Če jih pa še takrat ne bom dobila, jih bom pa kar domov prinesla. Suspect
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimeSre Jun 30, 2010 6:33 am

Ne morte verjet! Prepričala sem mami... Very Happy

Že prej sem si rezervirala mladička pri mišo/miško&pika. Mami sem postavla pred dejstvo, da podgana itak bo, ampak da bi jaz vseeno rada, da bi se vsi strinjali, da bi bilo za vse lažje. Najprej je bilo NE, potem je bila tiho, potem sem ji pa jaz kletke kazala, na kar je sama predlagala, da naj vprašam sošolko, če ima ona še vedno kletko. Kletko že imam pri sebi. Je malo manjša, ampak sem ji že naredila še dodatno nadstropje. Very Happy
Končno! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimeSre Jun 30, 2010 9:14 am

ruby. je napisal/a:
Spet se po dooolgem času oglašam na tem forumu. Sicer sem ga prebirala, ampak vseeno.

No, rezultat pridnosti in ubogljivosti jee.. da ne smem imeti podganic. In to samo zato ker sem bila pravdobra. Okeej, upoštevati bi morala še dve bronasti priznanji(pa to je dosežek no). In sta tastara(jima bom kar tako rekla, ker sem tako jezna nanju) rekla, da jih ne smem imet. Takrat se mi je pa totalno utrgalo - in zdej smo skregani, sicer ne tako fejst, ampak smo.

jaz ne vem kaj naj še nrdim. V tem času je moja sestra našla dva mlada kužka v nekem grmovju in sem hotla obdržat enga, pa je bil spet ogenj v hiši, itd.

Bom porbala spet pridna do novembra ker mam takrat rojstni dan. Če jih pa še takrat ne bom dobila, jih bom pa kar domov prinesla. Suspect

O kera beda. Rolling Eyes Glede na tvojo starost domnevam, da si v 7. razredu OŠ.
Pravdober uspeh in 2 bronasti medalji pomenita lep uspeh za zadnjo tretjino OŠ.
Očitno sta tvoja starša visoko imbiciozna ali pa pač najdeta čist vsak razlog, da ti ne pustita podgane. Počakaj do novembra potem boš pa videla kako naprej. Smile
Nazaj na vrh Go down
LadyCy

LadyCy


Število prispevkov : 209
Join date : 04/04/2010
Age : 31
Kraj : Ptuj

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimeSre Jun 30, 2010 9:40 am

jaz sem se z mojo mamo skregala glede podganice in še isti dan šla v LJ po podganico Embarassed nato pa ko sem domou prinesla je mami iiiiiiiiiiii kaki carteek lepi Razz 1dan pred tem pa ne ne ne Rolling Eyes oh tota moja mama jezik cheers
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimeSre Jun 30, 2010 9:58 am

LadyCy prosim upoštevaj pravila! Čene bom začela brisat tvoje poste.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
ruby.




Število prispevkov : 57
Join date : 26/03/2010
Age : 27
Kraj : Okolica NM

Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitimeSre Jun 30, 2010 1:57 pm

Dejan, sem v 8. razredu, drugo leto grem v 9. rezred.
Ah ja, moji starši veliko zahtevajo od mene, čeprav vidijo da se trudim. Nimam težav z učenjem in za eno petko mi je sfalilo odličen uspeh. Tako da, ja.
November, here I come!
Sicer pa, OT.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kako prepričati mamo? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? - Page 8 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kako prepričati mamo?
Nazaj na vrh 
Stran 8 od 10Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Kako prepričati starše za novo kletko ?
» kako prepričat mamo za DVE podgani
» Navodila za mamo (hehe XD)
» Kako in kam s podgano?
» kako veš ali podgano zebe?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Nakup podgane-
Pojdi na: