Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kako prepričati mamo?

Go down 
+34
gapy
Skinny
Nika7
albu
Tasha.W
choo
Karo
LadyCy
Tajson
fate
zverina
Kalisto
Dejan
Juni
talupu
ruby.
mihc
Lee
Nina15
Cath
anna and anna
bolha
*Tinky*
Blue
Sonii
Olivija
taii aiko
Tahun
AtLanT!da
Nes
Eva
mamaF
Fiamma
Tjashy
38 posters
Pojdi na stran : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AvtorSporočilo
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeTor Sep 15, 2009 5:34 pm

Oj!
No, najprej upam, da to sploh paše sem....
Stvar je taka. Jaz si že kaki 2 leti potihem želim podgano. O njih berem vse možno, se učim itd. itd. Ampak, mami ne pusti. Ko pridemo do ''zakaj ne'' ona pravi, da zato, ker je pač ''podgana''(ja, ne moreš verjet, da je res... Twisted Evil ). Sem ji že povedala 100x da to niso umazane podgane, ki nastopajo v filmskih kanalizacijah...
Ona je pristala samo na čuvanje podgane(okej, pol bi se tut navadla, da jo mam doma in bi mi jo pustila met...) Ampak je tuki spet problem, kje dobit podgan'co za čuvat...
Ima kdo še kako idejo kako jo prepričat?
Lp, Tjaša
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeTor Sep 15, 2009 5:49 pm

Jaz (kot tudi mnogi drugi) sem kar prinesla podganco domov. Moja mama se je sprijaznila, čeprav še vedno ni ravno najbolj navdušena. V nekaterih primerih pa se zna zgodit, da se starši zelo navežejo na živalice.
Ti jo probaj prepričevat, lahko ji pokažeš naš forum in slikce naših uporabnikov oz. njihovih podganc, da vidi kako to zgleda. Čeprav pomoje še najbolj efektivno je, da ti podganico privlečeš domov (razen če imaš res tako stroge starše, ki bi te hudo sankcionirali - beri ali letiš ti ali podgana).
S kje pa si? Če si iz Lj ali okolice Kopra, bi ti z veseljem posodila svoji podganci, ker me pač matra alergija in bi bilo fajn, da vsake tolko fajn razluftam stanovanje.
Drugače pa dobrodošla na forumu in veliko veselja pri branju! Smile
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeTor Sep 15, 2009 5:58 pm

Iz Lj sem =) Bi ti bila ful hvaležna, če bi mi jih lahko posodila, ja... sunny
Sem kazala slikice, pa trikce, pa vse, in je navdušena... pa vse, ampak, še zmeraj ma nek zadržek Shocked Glede odgovornosti ni problema, ker mamo trenutno hrčka(ki je od mami Very Happy ) in psa(srednje velikosti, luštkan, priden, ima hrčico ful rad) in se z njem maximalno ukvarjam...
Sem tudi na to pomislila, da bi jo kar domov prinesla, ampak, je malo težko zaradi kletke&tega... Smile
Koliko časa je tvoja mama rabila, da se je sprijaznila?
Lp, Tjaša
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeTor Sep 15, 2009 6:01 pm

Veš, da se ne spomnem... v bistvu sem imela podgankota doma samo za vikende, namreč sem si ga nabavla kar sredi šolskega leta, kadar sem itak večinoma v LJ... Neki časa je bla tečna, pol ni več težila, edino občasne pripombe ima.
No, pol ti svoji podganci lahko kakšen krat posodim, samo glej, ad boš lepo skrbela zanju. Wink
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeTor Sep 15, 2009 6:08 pm

Fiamma je napisal/a:
No, pol ti svoji podganci lahko kakšen krat posodim, samo glej, ad boš lepo skrbela zanju. Wink
Nič skrbet, bosta uživali, najbrž jih bom cel dan gledala Razz Potem pa gruntala kako bi zabarikadirala vse luknje v sobi, da bi bile lahko varno spuščene Laughing (sem na več mestih prebrala, da rade raziskujejo, a je res?)
Je bilo pa s šolsko činčilo tako, da sem jo domov prinesla za počitnice in jo je ona potem na koncu hotela obdržat-ampak je ni, na srečo Laughing
Lp, Tjaša
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeTor Sep 15, 2009 6:14 pm

Ja, zelo rade raziskujejo... sej verjetno boš na forumu našla slikco mojega Alexija, ki ovohava flašo vodke lol!
Tako ko jih spuščaš, ti predlagam, da so pod strogim nadzorom, da se kam ne zatlačijo ali česa zgrizejo. Moj Alexi je ravno predvčerajšnjem načel eno brisačo. Kletka je bila na balkonu, v bližini se je sušilo perilo... zapihal je vetrič, ki je pognal brisačo do kletke in hop, tam jo je moj navihanc dobil in začel glodat. Že tako je mama znorela, še dobro, da sem ga dobila še na začetku svojega dela. rendeer
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeTor Sep 15, 2009 7:24 pm

Oj, Tjashy, živjo.
No, Fiamma ti lahko podganice posodim, jaz se ti pa kar sama lahko posodim za kak dan Laughing - to pa zato, ker sem tudi jaz mama Very Happy hčerke, ki si je zelo želela podganco in sem to njeno idejo takoj pograbila z obema rokama (veš, meni se je še fajn zdelo, da ne "ponavlja" za svojimi sošolkami, ki imajo "običajne" hrčke in morske prašičke itd...).
No, ta naša ljuba podganica, Tonči, je na žalost pred enim mesecem in pol umrla in zdaj imam pa jaz problem - kako punco prepričati, da bi si spet nabavili podganico ali dve! Ona namreč še zmeraj žaluje za Tončko in še ni pripravljena na novo.
No, bomo že ...
Če pa tebi kaj pomaga, povej svoji mami, da je tule na forumu ena mama, ki si fuuuul želi novi dve podganici, pa ji hči še ne pusti silent lol!

Saj jaz po eni strani razumem take ljudi - bojijo se pač stvari, ki jih ne poznajo. Uboge podgane imajo pa v naši družbi na žalost še vedno bolj status škodljivcev kot pa ljubljenčkov, zato so ljudje polni predsodkov o njih. Tudi naša podganca je bila marsikomu (od naših odraslih prijateljev, pa tudi sošolcev od obeh otrok) všeč, ampak prijeti je pa nekateri niso hoteli. Večinski izgovor je bil "tisti grozljiv rep oz. ugriz podgane". Ehhhh...
Mogoče bo pomagalo že, če boš mami pokazala tale forum ali pa kake druge "podganarske" spletne strani, kjer so podganice predstavljene pozitivno, da se bo mama otresla odpora.
Tole je ena super stran:
http://www.dapper.com.au/
Pa tale ideja z varstvom Fiamminih podganc tudi ni slaba.
Če pa še to ne bo šlo, prpelji pa mamo mal k meni na eno kavo, da se zmeniva Smile

Res ti želim, da bi se ti želja uresničila in bi vsi v tvoji družini sprejeli podganico!
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeTor Sep 15, 2009 11:47 pm

Tud tvoja mami bi se navadla na podgance, tko kot so se vsi starši Smile
Men jo je brez vednosti vseh prnesu fant za 18., in so bli sevede ogorčeni kaj si upa in podgana in oh in sploh nikamor po stanovanju ne bo smela ker to grize in smrdi in povsod kaka in podobno.
Zdej mi jo že celo poletje pazita ker je še ne morem imeti s sabo v ljubljani, in ga tako crkljata in razvajata da mene skorej noče pogledat ko sm tm Neutral Laughing In ko sem povedala da ga bom pač oktobra lahko nesla s sabo, sta bla kr mal žalostna, oči je še co spustu pripombo: ja koga bom pa zdj crkljau, sej mi bo še dougčas! Laughing Res, sprememba da ne moreš verjet. Še babi, ki je sploh proti taki ''golazni'' se ga je navadla in se ji (razen repa) zdi zlo srčkan, še pazi ga kadar mami in oči kam gresta, brat in bratranca so sploh nori nanjga, teta mi je pamagala ime zbrat in podobno, skratka zdej je taka družinska zadeva tale podgana in vsi ga imajo kljub takojšnjim predsodkom izredno radi Smile
Pa velik sreče s prepiričevanjem, sej bo ratal!
Nazaj na vrh Go down
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeSre Sep 16, 2009 5:16 am

MamaF Uff, moje sožalje Crying or Very sad Si shranjujem strani kar med prilubljene, da ji jih pokažem, ko pride domov =)
Eva, hihi, verjamem, da bi se navadla, ja... Ampak vseeno, če jih prepričam, bomo naredili kletko&vse, če pa ne pa..?
Lp, Tjaša
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeSre Sep 16, 2009 8:57 am

mamaF je napisal/a:
zdaj imam pa jaz problem - kako punco prepričati, da bi si spet nabavili podganico ali dve!

Ja najboljše kar tako, kot mi delamo - šok terapija Razz Kar kupit dve podganci in ju prinesit domov, pa hčeri rečeš, da je tvoja podganca in če hoče je lahko ona lastnica drugi.
Tako je v bistvu ne siliš v nič, ker smo pač vendarle v demokraciji. par dni bo ihta, potem pa najbrž ne bo problema.

ampak verjetno bi rajši videla, da je hči bolj aktivno vkjučena v izbiro same podgane? Tu mi pa zmanjka idej.
NIKOLI še nisem slišala, da bi straši dovolili žival pa je otrok ne bi hotel Very Happy haha
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeSre Sep 16, 2009 9:31 am

Nes je napisal/a:
NIKOLI še nisem slišala, da bi straši dovolili žival pa je otrok ne bi hotel Very Happy haha
mamaF, kumot loh moja mami rataš, js ti kj tazga nikol nam zamerla al pa ihto delala.. Razz Razz Razz Very Happy hec hec..

Tjashy, jaz sem staršem povedala 1 teden prej, pripravljala pa sem se že od novembra.. V pon. smo ju s kletko in vsem, + še 3 bestfrendi pripeljali domov.. Fotr se je šele dons začeu dost normalno pogovarjat z vsemi, mami je pa že 1. dan z zanimanjem kukala: "Sj ni tok grozna, sam ta rep.. Ampak je uredu, ker je pisana in zgleda bol kt miška, da ni rjava al pa samo siva..." Cela debata Very Happy Twisted Evil Razz
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeSre Sep 16, 2009 1:52 pm

a še zdej ne ve da sta u resnici 2?Very Happy

aja,mogoče bi pomagal če ti uspe prepričat enega od staršev,ker je to pomoje bol učinkovito..moja mami zdej recimo psihično prpraula fotra na podganco,tko da jo najvrjetneje jutr al pa celo dons dobim..nevem probi tko,mogoče uspe Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeSre Sep 16, 2009 6:06 pm

Tahun je napisal/a:
a še zdej ne ve da sta u resnici 2?Very Happy

aja,mogoče bi pomagal če ti uspe prepričat enega od staršev,ker je to pomoje bol učinkovito..moja mami zdej recimo psihično prpraula fotra na podganco,tko da jo najvrjetneje jutr al pa celo dons dobim..nevem probi tko,mogoče uspe Very Happy
Haha, fotr mi sploh ne pusti, Z njim sem itak skregana. Very Happy Mami pa... Eh, ja, sej bo, upam...
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeSre Sep 16, 2009 6:08 pm

Pač reč da boš itak sama skrbela zanjo,pa da je to itak kokr pametn hrčk z repkom..Very Happy
Nazaj na vrh Go down
taii aiko

taii aiko


Število prispevkov : 138
Join date : 03/09/2009
Age : 35
Kraj : Okolica Celja

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeSre Sep 16, 2009 6:16 pm

Tahun je napisal/a:
Pač reč da boš itak sama skrbela zanjo,pa da je to itak kokr pametn hrčk z repkom..Very Happy

Včasih tud to ne zaleže, če rečeš, da boš sam skrbel. Govorim iz izkušenj.
Najboljši recept je, če poveš kaj želiš imet že predhodno, kasneje pa to žival enostavno prineseš domov. In seveda res sam skrbiš zanj/zanjo.
Nazaj na vrh Go down
http://monika-b.webs.com/
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeSre Sep 16, 2009 6:39 pm

Najprej se pozanimi če ma alergijo. Moja podgana, k sm jo dobla je mogla jt stran, ker ma moja mt alergijo.
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeSre Sep 16, 2009 6:42 pm

Js nism nč uprašala sam dam prvlekla. Laughing
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeSre Sep 16, 2009 10:09 pm

Nes je napisal/a:
mamaF je napisal/a:
zdaj imam pa jaz problem - kako punco prepričati, da bi si spet nabavili podganico ali dve!

Ja najboljše kar tako, kot mi delamo - šok terapija Razz Kar kupit dve podganci in ju prinesit domov, pa hčeri rečeš, da je tvoja podganca in če hoče je lahko ona lastnica drugi.
Tako je v bistvu ne siliš v nič, ker smo pač vendarle v demokraciji. par dni bo ihta, potem pa najbrž ne bo problema.

ampak verjetno bi rajši videla, da je hči bolj aktivno vkjučena v izbiro same podgane? Tu mi pa zmanjka idej.
NIKOLI še nisem slišala, da bi straši dovolili žival pa je otrok ne bi hotel Very Happy haha

Ah, vsi ste super z nasveti Very Happy Šok terapija, hehe.
Ne, saj ni take panike pri nas, da Rožana ne bi NIKAKOR hotla slišat za novo podganco, sploh ne, samo nekaj jamra da jo bo kao ves čas skrbelo in bo tuhtala, kdaj bo s podganco oz. podgancami kej narobe, ker je bil pač tak šok zaradi Tončkine smrti. Itak sem za Tonči v praktičnem smislu v veliki večini skrbela jaz (čiščenje kletke in take gospodinjske radosti) in tudi dopoldan sem jo jaz cartala , pa mož tudi. Popoldan, ko sta Rožana in mlajši sin prišla iz šole, sta jo pa ona dva "trenirala".
In itak se bo tud ona kmalu naveličala mojga jamranja, kako je žalostna prazna kletka Smile Je pa nekaj res - kruto je to dejstvo, da imajo podgance tako kratko življenje in da to vnaprej veš (in ona se tega nekako boji).
Boste vidli, se mi zdi, da bom kaj kmalu zrihtala "šok terapijo" za našo familijo bounce itak imam v mislih dve podganci, ker se mi zdi, da se bosta imeli boljše kot ena sama.
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 2:40 pm

Jaz sem moji mami prvič omenila podgano enkrat lansko leto. Uff zanjo je bil čisti šok da bi imela jaz podgano. Takoj reče ne. Počakam mesec spet isto. In potem enkrat januarja najdem fuul luštne slike podgan na internetu (flickr , google Razz ) in reče kok so lepe pa luštkane.. ampak mi še vedno ni pustila, da bi jo imela. Ampak sem ji skoraj vsak dan kazala slike podgan pa filmčke, nč se ni omehčala.. Potem ji kar nekaj časa nič nisem govorila o podgani, ampak jaz sem vseeno brala o njih.. Pa najdem ta forum, še tok bolje, vidim da imata Anjini podganici leglo. Pa eno rezerviram. Pa potem ji povem šele ene dva tedna pred prihodom podgane če jo lahko imam. Takoj prvi odgovor je bil čisti NE pa tisto kakšen grd rep imajo pa da so to umazane živali. Rolling Eyes Smile Potem se je pa malo okoli pogovarjala z ljudmi o podganah.. in me je naslednji dan vprašala kok stane kletka.. Jooj kok je blo to dobro vprašanje. flower Samo pol je blo v nadaljevanju še veliko takih besedic; sam če, sam če, ... pa samo eno boš imela, ne boš jo h meni nosila, ne sme po meni lesti, v tvoji sobi bo. Laughing In ja zdaj ona skos pri njej pa ji daje jabolko pa v službi razlaga o njej, baje bomo obiske dobili 'samo' zaradi podgane. Smile In pa jutri dobim še eno podgano... se je čist omehčala. pirat
Tko, da sem jaz čakala skoraj 1 leto na podgano. Ne vem kaži je kakšne slike pa lahko kakšen dogovor sestavta- sam se moraš potem res tistega držati..
Nazaj na vrh Go down
*Tinky*




Število prispevkov : 82
Join date : 18/01/2009

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 9:06 pm

Moja sestra je pa pred parimi leti domov prinesla albinčka v varstvo za čez poletje. Na koncu je pa ostal pri nas. Čez neki mescev po njegovi smrti sm pa že začela razmišlat o novi podganci... Mami ni bla ravno vesela... Oči je pa itak nor na živali in je biu takoj za. Zdj me je pa spet po smrti Čokolade (in verjetn kmal tud Pine) kr sam začeu spraševat če bi kupil nove podgance...

Tvoji starši morjo najprej spoznat podgance pol bojo pa čist naudušeni. Skor zagotov Very Happy Smile
Nazaj na vrh Go down
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeNed Sep 20, 2009 1:39 pm

Tjaša hoče podgano!
Kako prepričati mamo? DSC08462
Kako prepričati mamo? DSC08461
Kako prepričati mamo? DSC08460
A ni luštna podganica, drugače?:

Kako prepričati mamo? DSC08459
Kako prepričati mamo? DSC08457
Še poskušam... Hvala vsem za nasvete&izkušnje.! Razz
Lp, Tjaša
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeNed Sep 20, 2009 1:43 pm

mja, moj fotr je trd oreh xD Twisted Evil
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeNed Sep 20, 2009 1:49 pm

Torej, Tjaša, samo ena stvar. In sicer besedica ''hoče/m''


Svetujem ti, da jo zamenjaš z besedo 'želi si''. Hočem je namreč zelo močna beseda, ki deluje kot ukaz.
Sicer pa tehinka ni slaba Smile ampak se tale hočem res grdo sliši in mislim, da ti bo tak pristop kvečjemu škodoval saj vse skupaj spominja na izpad ihte otroka,ki mu starši v trgovini ne kupijo sladkarij.

Morda (ampak ne pravim, da je temu tudi res tako) tvoje želje po podganice ne izpolnijo, ker jo zahtevaš in ne prosiš zanjo.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeNed Sep 20, 2009 2:02 pm

Nes je napisal/a:
Torej, Tjaša, samo ena stvar. In sicer besedica ''hoče/m''


Svetujem ti, da jo zamenjaš z besedo 'želi si''. Hočem je namreč zelo močna beseda, ki deluje kot ukaz.
Sicer pa tehinka ni slaba Smile ampak se tale hočem res grdo sliši in mislim, da ti bo tak pristop kvečjemu škodoval saj vse skupaj spominja na izpad ihte otroka,ki mu starši v trgovini ne kupijo sladkarij.

Morda (ampak ne pravim, da je temu tudi res tako) tvoje želje po podganice ne izpolnijo, ker jo zahtevaš in ne prosiš zanjo.
Uf, ampak je res taka groba beseda, če naglas preberem. Embarassed Bom zamenjala z Bi podgano in Želim si podgano. Pa podgana se tudi grobo sliši. Bom še to spremenila na podganica. Smile
Ampak, pristala je na hrčka, morskega prašička, zajca in vse možno, samo na podgan'co ne. No
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitimeNed Sep 20, 2009 4:58 pm

Mam pa še en predlog.

vzami list papirja in pisalo in skiliči sestanek. Razloži, kaj si želiš in potem prosi, da ti tudi ona razloži zakaj podganice ne mara. Zapiši si vse njene argumente. Zdaj pa pomembni del (Razz) : zahvali se ji za čas in povej, da si boš vzela en teden in poskušala najti rešitve na njene protiargumente.
NIč se ne silit v smilu PA DEEEJ mi no podgano kup Razz Razz

Ko najdeš rešitve, se pa spet pogovorita. Če ti na vpr. zakaj ne smeš imeti podgane odg. z ' JA zato ker ne, ker sem rekla ne'' bodi še vedno diplomatska in vprašaj, kakšne pogoje bi ona želela imetiizpolnjene preden ti odobri prošnjoi
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sponsored content





Kako prepričati mamo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako prepričati mamo?   Kako prepričati mamo? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kako prepričati mamo?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 10Pojdi na stran : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Kako prepričati starše za novo kletko ?
» kako prepričat mamo za DVE podgani
» Navodila za mamo (hehe XD)
» Kako in kam s podgano?
» kako veš ali podgano zebe?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Nakup podgane-
Pojdi na: