Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Nega golih podgan

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
Čebelca




Število prispevkov : 14
Join date : 14/09/2014
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Nega golih podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Nega golih podgan   Nega golih podgan Icon_minitimePon Sep 15, 2014 11:39 pm

Še nekaj pametnega o podganah. veselje

Ko se je pri nas skotil gol podganček, sem se lotila raziskovanja, kako bi za tako podgano skrbela. Kolega je imel gole podgane pred časom in se je pritoževal, kako občutljive so bile, zato sem se že takj odločila, da bo ostal doma in bomo že nekako poskrbeli zanj. Ime sem mu dala Hiko, ali na daljše Hiko the Hairless Wonder, in postal je faca. Od brskanja po spletu in včasih nasprotujočih se mnenj sem odnesla par pomembnih napotkov.

Gole podgane so bolj občutljive na temperaturo. Logično, ni dlake, zato je pomembna družba, ki ga greje, in kakšna "dekica", lahko krpa ali kakšna stara majca, da se vanjo zarije.
Hitrejši metabolizem. Ker so gole, porabijo več energije, da se ogrejejo, zato je pomembna bogatejša hrana z več beljakovinami. Opazila sem, da v Tukanu prodajajo brikete z višjim deležem beljakovin, midva pa raje pojeva meso ali sir, tudi kakšen jajček. Na sploh dobi več priboljškov, da se zagotovo naje. Posledica pa je seveda hitrejše kakanje in, kot mi je fant pokazal, res veliki kakci.
Ni dlake, ni zaščite. Vsaka praskica se pozna, večje je zato pametno očistiti, nekateri svetujejo zapiranje ran s sekundnim lepilom. Po lastni presoji. So tudi bolj nagnjene k abscesom, tako da ni slaba ideja poznanstvo kakšnega dobrega veterinarja ali pa če jih znaš sam čistiti, spet po lastni presoji.
Občutljive oči. Spet ker je manj dlak, zato jih je pametno obrisati vsak večer. jaz to storim z gobico za puder, ki je namenjena samo njemu, in se kar obnese. Čeprav je mlad mu je kar lahko obrisati oči, predvsem pa hitro, tako da ni v napoto ne njemu ne meni.
Suha koža. So pač revčki s suho kožo, ki postane skoraj luskasta. Priporočajo se raznorazne otroške kreme, jaz mu kar s prsti nanesem olivno olje na celo telo in rep ob zadnjem crkljanju dneva. Ne uživa ravno, ga pa v kletki zelo toplo sprejmejo. wink Zdi se mi, da to kar zaleže, ker ima lepo kožo, hkrati pa me ni strah, da bi se zastrupil z lizanjem kreme.
Družba. Mnenja so precej deljena, ali naj bo v družbi običajnih podgan za toploto ali golih, ki so nežnejše. Res je, da se podgane igrajo in se pri igri pogosto kaj opraska. Hiko je seveda že imel grde praske, ker fant rad izziva brata in se nič ne boji igre, tako da sem ga nekaj časa imela samo s starejšimi, mirnejšimi podganami, pa je preveč pogrešal brata. Zdaj so spet skupaj in zaenkrat vse dobro, tako da mislim, da je to bolj stvar okoliščin in osebne odločitve, potrebno je budno spremljati dogajanje v kletki. Vsekakor so mlade podgane bolj živahne in bodo hitreje nenamerno poškodovale kolega.
Stelja. Spet, so občutljive, zato odpade vse, kar se lahko zapiči v kožo. Predlagam kakšen papirnat ali koruzni posip, kar se pač najde in obnese.

Upam, da to komu pomaga pri odločitvi za in negi gole podgane.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Nega golih podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nega golih podgan   Nega golih podgan Icon_minitimeČet Sep 18, 2014 10:36 am

Fajn prispevek:) po mojih izkusnjah je cisto vseeno, ce imajo druzbo gole ali navadne podgane. Pretepi oz.grobost so odvisni bolj od tega, kako se podgane med sabo razumejo oz. pac od karakterja posameznih podgan. Jaz imam npr.eno odlakano pretepacico doma, ki sicer sobiva z ostalimi ze 2+leti, pa se ji se vedno zdi pretepat vsake toliko. Nastrada seveda moj golic, ampak se tiste praske tudi hitro zacelijo in ni videt, da bi ga kaj dosti motilo. Mislim da se bolj nam grozno zdi, ker so pac goli in se vsaka mala poskodba pozna. Marsikatere praske pri odlakani podgani sploh ne opazis, pa je ravno tako tam:)
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Čebelca




Število prispevkov : 14
Join date : 14/09/2014
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Nega golih podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nega golih podgan   Nega golih podgan Icon_minitimeČet Sep 18, 2014 9:24 pm

Res ja, moj je imel tako globoko prasko enkrat, da je kolegica na obisku že skoraj skup zlezla, pa se mu sploh ne pozna! Je pa res on tisti, ki izziva, tako da si je čisto sam kriv. jezik
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Nega golih podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nega golih podgan   Nega golih podgan Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Nega golih podgan
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Nega starejše podgane
» Kaj je potrebno vedeti preden kupite podgano! Za novince in tudi za poznavalce!
» oglašanje podgan
» Vrste podgan
» o inteligenci podgan

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Nega-
Pojdi na: