Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 čudn navade ?

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
BLACKIE

BLACKIE


Število prispevkov : 15
Join date : 28/09/2012
Age : 29
Kraj : Nova Gorica

čudn navade ? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: čudn navade ?   čudn navade ? Icon_minitimeTor Okt 29, 2013 11:51 am

Hej Smile 
A je že kdo pri svoji podanci zasledil, da je svoj drek ? huh 
Zakaj to počejo ? affraid
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

čudn navade ? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: čudn navade ?   čudn navade ? Icon_minitimeTor Okt 29, 2013 3:47 pm

Nekje sem brala, da vsake toliko pojejo kak svoj iztrebek. Baje da iz podobno kot kunci (pa ne vem, verjetno se kaksna druga zival) zaradi hranljivih snovi, ki se niso prebavile in ostanejo v iztrebku al nekej na to temo. Bi mogla poiskat malo po internetu za bolj tocne informacije. Skratka nic ni narobe s tem, ceprav jaz mojih se nisem videla, da bi to poceli Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
BLACKIE

BLACKIE


Število prispevkov : 15
Join date : 28/09/2012
Age : 29
Kraj : Nova Gorica

čudn navade ? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: čudn navade ?   čudn navade ? Icon_minitimeTor Okt 29, 2013 3:53 pm

se to mi je čudno, ker samo en podganček je svoje iztrebke..ta drug ga pa gleda rofl 
samo da ni nč narobe Smile Smile
Nazaj na vrh Go down
gajči




Število prispevkov : 26
Join date : 24/06/2013
Age : 28
Kraj : Ljubljana

čudn navade ? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: čudn navade ?   čudn navade ? Icon_minitimeTor Okt 29, 2013 5:42 pm

Moj podganček tudi to počne... ta drugega pa še nisem ujela pri tem dejanju. Sem pa prej imela morsko prašičko, ki je tudi jedla svoje kakce.

To počnejo zato, da čimbolj izkoristijo hranljive snovi v hrani, ki jih mogoče niso absorbirali že med prvim prebavljanjem (vir: http://www.drsfostersmith.com/pic/article.cfm?aid=796)
Nazaj na vrh Go down
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

čudn navade ? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: čudn navade ?   čudn navade ? Icon_minitimeSob Nov 02, 2013 10:10 pm

Ha, mojih še nisem videla tega počet, je pa povsem normalno za podgane da to počnejo. Takemu vedenju rečemo koprofagija, poslužujejo pa se ga številne živali, k.s. npr. termiti, prašiči, zajci, hrčki, kapibare, morski prašički, činčile, gorile in šimpanzi - predvsem zaradi snovi, ki so še uporabne, recimo vitamini (predvsem B in K), določene kovine in minerali ...; mladiči slonov, nilskih konjev, pand in koal jedo blato svojih mater, da razvijejo primerno trebušno in črevesno floro ... V nekaterih državah hranijo živino (torej krave) s piščančjimi iztrebki, saj le-ti vsebujejo veliko proteinov.
No, ja, več o podganji koprofagiji si lahko prebereš tu: http://ratguide.com/care/behavior/coprophagy.php
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





čudn navade ? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: čudn navade ?   čudn navade ? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
čudn navade ?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Prehrana-
Pojdi na: