Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Albino podganice imajo krajšo življenjsko dobo?

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
maxanja

maxanja


Število prispevkov : 47
Join date : 15/09/2013
Age : 38
Kraj : Zg. Korena, Mb

Albino podganice imajo krajšo življenjsko dobo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Albino podganice imajo krajšo življenjsko dobo?   Albino podganice imajo krajšo življenjsko dobo? Icon_minitimeTor Okt 01, 2013 2:50 pm

Ooj Smile

Sem bila včeraj prvič v Mr.Pet-u v Mb (kak je velik Smile ), pa mi je svetovalka (ko sva gledali podganice in sem opazila eno, ki je precej takšna kot moja Bili) rekla, da je to slaba vzreja (kar mi je za moji dve logično, saj vem kje sem ju vzela), in da slaba vzreja se vidi po rdečih očeh (??) -torej, če so albinčki, nam to pove, da ima podganica krajšo življenjsko dobo in albino podganice oni prodajajo izključno za hrano za kače - to isto pa naj ne bi veljalo za mojo drugo podganico, ki je iz istega legla, ampak ima pač črne očke, hm.
Meni se je zdelo to malo čudno, samo nisem htela pametovat, saj nimam glih kaj dosti pojma veselje pa me zanima, če je kdo fejst načitan in je kdaj slišal/prebral kaj o tem? Very Happy

Hvalaaa
Nazaj na vrh Go down
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Albino podganice imajo krajšo življenjsko dobo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Albino podganice imajo krajšo življenjsko dobo?   Albino podganice imajo krajšo življenjsko dobo? Icon_minitimeTor Okt 01, 2013 7:10 pm

''Albinizem je genetska bolezen, za katero je značilno pomanjkanje melanina, pigmenta, ki daje barvo koži, lasem in očem. Albinizem se lahko, ampak redko, pojavi pri vseh rasah. Prizadete osebe, ki jih imenujemo albini, lahko trpijo zaradi težav z očmi ali nagnjenosti h kožnim rakom. Stanje lahko prizadene tudi druge sesalce, ribe, ptice, plazilce in dvoživke.
Bolezen je posledica okvarjenega gena za katero izmed beljakovin, ki sodeluje pri procesu sinteze melanina. Deduje se recesivno, saj je ena kopija gena za ustrezno beljakovino dovolj za nemoteno sintezo melanina. Tako človek z okvarjenim genom, čeprav nima izražene bolezni, deluje kot prenašalec in albinizem se lahko pojavi tudi pri otroku dveh staršev, ki nista albina (če sta oba prenašalca).
Albine živali so v naravi redke, saj bela obarvanost naredi žival zelo opazno plenilcem in zajedavcem. Laboratorijsko pa albine linije (npr. miši) gojijo za poskuse, saj je pri takih živalih lažje opaziti spremembe na koži.'' - Wikipedija
Torej ne, z albino podganami ni nič narobe in so enako priljubljene za ljubljenčka kot pa navadne podgane in tu ne gre za slabo rejo. V bistvu naj bi bile prva udomačene podgane prav albino, saj so bile zaradi te mutacije bolj posebne - te so prve udomačili, redili in kazali na razstavah. V angleščini se jim reče P.E.W. oz. pink-eyed white. Več o tem si lahko prebereš na ARFMI.
Upam, da je to zadosten odgovor - če tole vidi kdo, ki se bolj spozna: ali albinizem v ujetništvu vpliva na življenjsko dobo? Vem, da so albini nekoliko bolj občutljivi in zaradi tega v naravi prvi poginejo, ampak ali v ujetništvu v idealnih pogojih še vedno obstaja večja možnost za bolezni in zgodnejšo smrtnost?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Albino podganice imajo krajšo življenjsko dobo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Albino podganice imajo krajšo življenjsko dobo?   Albino podganice imajo krajšo življenjsko dobo? Icon_minitimeTor Okt 01, 2013 8:01 pm

Đizs krajst, a lahko grejo te prodajalci iz trgovin delat kam drugam? Jaz bi prej rekla, da imajo albine za hrano zato, ker jih je težje prodat, ker imajo pač rdeče oči in je nekaterim ljudem to grozno. Pa še "dolgočasne" so, ker so bele, in valda ljudje prej kupijo "ljubke srčkane pisane podgane".
Albino podgane same po sebi nimajo nič krajše življenjske dobe. Imajo pa več težav z vidom oziroma vidijo še slabše, kot "normalne" podgane, zato tudi pogosto vidiš albinčke, kako glavo zibajo levo in desno, ker jim to pomaga pri zaznavanju okolice. Sicer pa kot je rekla Sh

Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
maxanja

maxanja


Število prispevkov : 47
Join date : 15/09/2013
Age : 38
Kraj : Zg. Korena, Mb

Albino podganice imajo krajšo življenjsko dobo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Albino podganice imajo krajšo življenjsko dobo?   Albino podganice imajo krajšo življenjsko dobo? Icon_minitimeSre Okt 02, 2013 8:56 am

Hvala za odgovore, sem nekaj tudi že sama našla Smile ima pa me, da bi ji šla malo napet, kako lahko govori takšne neumnosti.. Čeprav možno, da imajo takšna navodila al pa kaj, samo to je idiotsko! Pa niso beli mladički, lepi bež kapucasti, en je mel bel trikotni vzorček na obrazu, ful lep Very Happy pač rdeče očke majo in so za kače, reveži Sad
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Albino podganice imajo krajšo življenjsko dobo? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Albino podganice imajo krajšo življenjsko dobo?   Albino podganice imajo krajšo življenjsko dobo? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Albino podganice imajo krajšo življenjsko dobo?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Imajo podgane bolhe?
» nova legla
» oddam albino samičko ^^
» 'Debele' mlade podganice
» Prijateljica (ki je ni (še) na tem forumu) ponuja albino samčka v parjenje!

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razno-
Pojdi na: