Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 božanje, čohanje, cartanje, spanje...

Go down 
+20
karin
Juni
hellcat666
zelenatrava
Lee
podgANA
Tajson
Muha
zverina
NORČKK
Tahun
anna and anna
Nes
Nina
Dejan
Eva
miska
Katarina
Olivija
njana
24 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3
AvtorSporočilo
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 3 Icon_minitimeTor Okt 25, 2011 10:33 pm

Jah, podgane so nočna bitja, tako to je. Glede na to, da ima mladiček 4 tedne, ji enormno škodo delaš s tem, da jo zbujaš med tem, ko spi. Saj ljudje tudi dojenčke pustimo spat, ne pa da jih zbujamo samo zato, da bojo spali takrat, ko mi spimo. Podganica pri 4 tednih te najbrž niti ni najbolj navajena in teženje pri tem ne pomaga. Vzemi jo raje k sebi v naročje čez dan, pa naj pri tebi spi, igrali se bosta pa že potem, ko bo malo starejša.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 26, 2011 6:43 am

Boljše je nabavit kakšno torbico mehko ali pa narobe oblečit majico s kapuco, tako, da je kapuca vedno na dosegu rok, kot pa da se moti spalne cikle podgan.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
niki

niki


Število prispevkov : 66
Join date : 07/06/2011
Age : 37
Kraj : ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 26, 2011 1:02 pm

blush hvala!
Nazaj na vrh Go down
niki

niki


Število prispevkov : 66
Join date : 07/06/2011
Age : 37
Kraj : ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 3 Icon_minitimeTor Jan 10, 2012 7:50 pm

zivjo! danes, ko sva se z Neli cartali je kar skvikala...ponavadi prede, danes pa je spuščala take glasove kod morski preašički, ko jim je kaj po godu. veliko tišje ampak bili so! kako mi je polepšala dan! Smile sedaj me pa zanima, če ima kdo še take izkušnje in ali se podgane nasplošno sploh oglašajo (razen ko zacvili)? kako nenavadno! Smile
Nazaj na vrh Go down
Chibi_Rat

Chibi_Rat


Število prispevkov : 17
Join date : 13/07/2012
Age : 33
Kraj : Domžale

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 3 Icon_minitimePet Jul 13, 2012 8:31 pm

Živjo Smile

Moji dve sta si ful različni med seboj po obnašanju boing na začetku se to ni opazilo zdej pa točno vem že po cviljenju ob igranju ktera cvili tud če ju ne gledam Very Happy
Moja Loti je čist scrklana, zjutri ko vstanem ji nastavim roke mi zleze gor in čaka da jo bom sčohljala in polupčkala, zraven pa škrta z zobki tko d se kr trese, včasih se bojim da ji bo učke vn sunlo veselje veselje .. velikrat mi tud nastavi trebuščka preden gre pančkat in potem zaspi v tem položaju Smile uglavnem da ne govorim da mi "čisti" ušesa in podobno... čisto scrkljano bitje lupček na bušček ...
Ginny je pa nasprotje pa čeprav obema posvečam enako količino pozornosti... pride in gre ko se ji zljubi, če ji ne paše da jo primem tudi zacvili... se mi zdi da je ona alfa v tem duetu Smile, ker jo Loti tudi večkrat čisti zmeda seveda pa mi tud ona zaspi na rami in zravn skrta z zobki in me glih tko občasno celo "očisti" gospodična alfa veselje ampak sam kdr njej zapaše...

Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/chibirat
Chibi_Rat

Chibi_Rat


Število prispevkov : 17
Join date : 13/07/2012
Age : 33
Kraj : Domžale

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 3 Icon_minitimePet Jul 13, 2012 8:38 pm

niki je napisal/a:
zivjo! danes, ko sva se z Neli cartali je kar skvikala...ponavadi prede, danes pa je spuščala take glasove kod morski preašički, ko jim je kaj po godu. veliko tišje ampak bili so! kako mi je polepšala dan! Smile sedaj me pa zanima, če ima kdo še take izkušnje in ali se podgane nasplošno sploh oglašajo (razen ko zacvili)? kako nenavadno! Smile


Živjo.. moji dve sta ful "zgovorni" kar se cviljenja tiče Smile... sem nekje na enem angleškem forumu enkrat zasledila, da se podgane sploh ne oglašajo, oziroma da se oglašajo in komunicirajo med seboj na frekvenci, ki jo ljudje ne slišimo... pa sem rekla okej bosta bolj tiho... ja pa ja! veselje cvilita ko se igrata, Loti cvili ko pride miss alfa Ginny v visečo mrežo ob njo pa ne iz strahu al pa iz nelagodja ampak jo na nek način pozdravlja ker se vedno stisneta in tudi Ginny kdaj zacvili boing, cvilita tudi ob čiščenju ena druge.. nikoli še nista cvilil na meni(razen če ji ni zapasalo da sem jo prijela en en hitr skvik pršou ven), pri meni samo škrata z zobki, precej jima učke ven meče lupček na bušček

nisem pa nikjer zasledila da bi se drugače oglašale kot cviljenje... Smile
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/chibirat
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 3 Icon_minitimePon Feb 25, 2013 4:31 am

Dokazano je, da se podgane smejijo (: mi sicer teh frekvenc ne slišimo, ampak če jih čohamo (še zlasti so žgečkljive po trebuščku) bodo spuščale nek specifičen zvok, ki so ga znanstveniki označili za smeh (:
Hm, poleg škrtanja z zobki in vseh mogočih vrst cviljenj se ne spomnem nič drugega (se spomnem mojega prvega podgančka, ki je cvilil v spanju, očitno je mel čudne sanje Razz ali pa recimo ena od mojih sedanjih samičk ne zna početi nič drugega, kot se dreti kot jesihar. Enkrat recimo slišim iz kletke pošastno dretje in grem pogledat, kdo koga muči in ugotovim, da ji je šlo samo na živce, ker jo je sestrica vohala po ritki xD je izredno samosvoja in trmasta, če jo primeš, ko ji to ne paše, začne kričati ko nora. Moj fant jo kliče ''squeaky toy,'' ker vsakič zacvili, ko se je dotakne XD Prav tako se je skozi rešetke kletke drla na njegovega samčka, ki jo je prišel pogledat, ko je šel mimo. Čisto zmešana je ...)

Kar pa se tiče cartanja podgan ... Jst imam sedaj prvič punčke in so čisto zmešane (mami je stara 2 leti, hčerkici pa 1,5), sploh ne morejo biti pri miru in so nemogoče za cartat. Mamica je sicer ful navajena rok, z njo lahko delaš praktično vse, ko jo vlačiš po rokah, ampak bi vseeno rekla, da so preveč hiperaktivne za dejansko cartanje. Zato so mi nekako fantki bolj pri srcu, vedno so bili kot mucke, spali v rokavih, kapucah in naročju, vsi moji prejšnji podgančki so bili super za vzet s sabo, ker so pač spali ali pri meni ali pa pri kakšnemu prijatelju pod majico, punčke pa sploh ne morejo dati miru. Sem enkrat vzela eno s sabo na kavo in je bila pač: torbica-miza-stol-miza-drug stol-miza-jst-rama-pepelnik-stol (v tem času je minila 1 sekunda) itd., za razliko, fantov Abby, ki je poginil dva tedna nazaj, je bil pa pravi ekstremist v razvajenosti: si ga enkrat začel božati po ličku in za ušeski je samo še škrtal in se nastavljal za še Razz
Nazaj na vrh Go down
niki

niki


Število prispevkov : 66
Join date : 07/06/2011
Age : 37
Kraj : ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 3 Icon_minitimePon Feb 25, 2013 12:01 pm

jaz sm imela nazadnje 2 punčki in ena se je bolj pustila, druga pa bolj ne. obe sta se pršli redno "pocartat" kar pa je podrazumevalo pol sec božanja (do starosti enega leta, ali malo manj) huh kasneje sta se pa pustili tudi po kaki 2, 3 min Smile
sedaj imam 2 samčka, ki se tudi tako na hitro malo pocartajo samo so stari šele 3 mesece, tako da potrpežljivo čakam obdobje, ko se malo umirijo Wink

jaz imam pa raji samičke (za zdaj ker imam samčke šele 2 meseca jezik ) ker tej samčki so res pujsi + ful močen vonj + ko markirajo me prav zalijejo z urinom (pinčke so samo črtico naredile pa sem misla da me tisto moti) doh wink

ps.: skvik ki ga je naredila moja bejba, je bil takrat in nikoli več. res je odraščala ob morskem prašičku (pri vzrediteljici) in morda je to od tam pobrala. vsekakor se to ni več ponovilo. sem pa tudi jaz iskala po netu podatke o tem in pravtako nisem nič podobnega zasledila.


Nazadnje urejal/a niki Pon Feb 25, 2013 1:27 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 3 Icon_minitimePon Feb 25, 2013 1:23 pm

Mah, meni niso bili prehudi packoni, še zlasti, ker me alfa samička stalno markira. XD Takoj, ko pride na golo kožo, naredi lužico. In če se čez samo s kakšnim deodorantom našpiracam, da razkužim (ne me obsojat, no, sam ne da se mi 10x v minuti v kopalnico Razz), gre lepo povohat in ugotovit, da ne dišim po njeno in se še enkrat polula čez isto točko xD
Nazaj na vrh Go down
niki

niki


Število prispevkov : 66
Join date : 07/06/2011
Age : 37
Kraj : ljubljana

božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 3 Icon_minitimePon Feb 25, 2013 1:29 pm

meni sta punčki (no, predvsem dominantna) nardili samo črtico, tale moj pujsolin me pa prav zalije! :O Smile ah, morda bo pa nehal ko bo ugotovil da sem čisto njegova Smile)
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: božanje, čohanje, cartanje, spanje...   božanje, čohanje, cartanje, spanje... - Page 3 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
božanje, čohanje, cartanje, spanje...
Nazaj na vrh 
Stran 3 od 3Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» izdelava vreče za spanje iki je eko

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: