Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri?

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri?   Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Icon_minitimeČet Maj 23, 2013 10:10 pm

Lep pozdrav vsem!
Prejšnji vikend sem posvojila nekaj podganic od nekega rejca, ki podgane goji tako za ljubljenčke, kot pa tudi za hrano. Zadnjega seveda nisem vedela in sem poleg nekaj sladkih dumbo mladičev posvojila tudi dve odrasli (3-4 mesece stari) dumbo samički, ki jih rejec ni imel kam dat ... in pa sta žal nesocializirani. Podganice pač niso vajene ljudi, dvigovali so jih samo za rep itd., ampak Luna, dumbo husky se že počasi privaja. Z lahkoto jo dvignem, iz mojih rok - sicer nekoliko previdno in nezaupljivo - vzame hrano, tudi pot iz moje postelje preko nočne omarice in radiatorja v kletko že pozna in se bo počasi že navadila mene in pa svojega okolja.
Naj še povem, da sta novinki v veliki kletki z ostalimi petimi puncami, do nekih konfliktov ni prišlo - sami sta namreč povsem podrejeni in v bistvu samo tičita v svoji hiški. Z ostalimi podganami sta v stiku samo, ko se kakšna zrine k njima v hiško in potem lepo spijo skupaj. Prav tako se vidi, da miški ne poznata raziskovanja, saj sta bili verjetno zaprti v terariju ali kletki odkar sta se skotili - če ju recimo odložim na mojo posteljo ne bosta raziskovali svoje okolice, ampak se bosta samo skrili med gube odeje, se stisnili skupaj in čakali na konec sveta (Luna je sicer že pogruntala, kako nazaj v kletko in v svojo ljubo hiško).
Problem je v bistvu Matilda, čudovita kot noč črna dumbo samička, ki pa precej rada grize. Razloga za to še nisem ugotovila, ne morem pa trditi, da to dela iz strahu. Ko je v hiški, recimo, bo ob prvi priložnosti ugriznila za prst. Do sedaj me do krvi še ni ugriznila, vendar pa je boleče in moram biti ob njej izredno previdna. V naročju je sicer mirna in podrejena, navadila se je že, da božanje po glavici ni nič hudega (na začetku je namreč jokala oz. zacvilila, ko si jo pobožal), prav tako ne dela več ''helicoper tail-a'', ko jo poberem, tako da vsaj malo napreduje. Tudi hrano že vzame iz roke (do hrane nobena od novink ni nekaj strašno posesivna, mimogrede - ponujenega snacka ne zagrabi iz roke, kot da že tri dni ni jedla). Vendar pa še vedno grize. Ko ji npr. ponudim dlan ali pa roko jo bo povohala in nato šavsnila. Včasih bo celo sledila roki kot vsaka prijazna, radovedna podgana, ki ji na svetu ne pomeni nič več kot pa lizanje tvojih prstov ... in nato ugriznila. Ne vem, podgana me je že močno ugriznila ob igri (moj samotarski samček je mislil, da je moja roka podgana, ko sva se lovila in je nekajkrat po nesreči šavsnil), tale čudakinja pa prav prime z gobčkom za prst, močno stisne in noče in noče spustiti. Ne vem, morda samo nima občutka, da mene to boli in da se tega ne sme - morda samo prepoznava stvari okoli sebe (živali namesto rok uporabljajo gobec, seveda). Morda je samo hudobna zahrbtnica, ki sedajle mirno sedi v mojem naročju in kuje načrt, kako mi bo odgriznila vse prste Razz
Ima kdo kakšen nasvet? Izkušnje, morda?
Jaz sem si rekla, da me čaka trdo delo s splošnim pogojevanjem. Ko ji ponudim prst in ugrizne ji s krepkim in glasnim NE povem, da se tega ne počne. Ko prsta ne ugrizne, bo dobila priboljšek. Držite pesti, da bom imela dovolj volje, prosim >.<

Druga težava pa so ostale punce, za katere me skrbi, da med igro izražajo pretirano agresijo. Danes si je Eli (sedem tednov, gola) namreč poškodovala desno oko. Kako, ne vem. Lahko samo sklepam, da se je miška poškodovala ob igri z ostalimi pošastmi (Freya, stara pribl. 9-10 tednov je recimo totalno zmešana in se že nekaj tednov tepe z odraslimi puncami, ko so skupaj spuščene. Eli in Petunija, goli sestrici se prav tako igrata. Ostale mladičke - 4/5 tednov - odrasle pustijo pri miru in se še ne igrajo za dominanco v leglu). Oko je namreč belo in nekoliko drugačne oblike, okoli njega pa je imela posušen porfirin (morda celo kri?). Jutri greva k vetu, danes sem zadevo sama oskrbela. Vsake toliko ji zadevo sperem s fiziološko raztopino in čez namažem s humanim Bivacynom. Dobila je Enroxil (enrofloxacin), antibiotik, za katerega je sicer še premlada, vendar je edini, ki ga imam doma in sem nekako pretehtala, da je nujno, da jo takoj začnemo zdraviti s protimikrobnimi zdravili. Prav tako sem ji dala Meloxidyl (meloxicam), NSAID analgetik, da ne bo v tako strašnih bolečinah. Je seveda ločena od ostalih, kar na brisači v transporterju, da ji prah od stelje ne pride v rano.
In zadeva me seveda jezi. Ja, res je, ob tolikem številu podgan se te stvari pač dogajajo. Znanka ima dve goli punčki - situacija je bila ista (mi je dala vse informacije - oko njene podgane se je po 10ih dneh krem, kapljic in antibiotikov lepo pozdravilo. Nanj je seveda slepa, vendar pa za podgane to ni ne vem kakšna travma, saj vidijo slabo in enega očesa bojda sploh ne pogrešajo), jst pa lahko samo upam, da se bo lepo izteklo in da ne bo potrebna odstranitev očesa (bog, kje bom dobila denar? >.<).
No, ja, kakorkoli. Moje punce so vsake toliko seveda pogrižene. Načeloma ni bilo nikoli nič resnega, razen glede Dee dee, ki je potem dobila abscese, vendar vseeno - gledam Julie, ki naj bi bila po mojem razumevanju nova alfa, ki ves čas samo izziva ostale miši, sama pa je na koncu najbolj pogrizena - trenutno ima recimo krasto na ušesu, njen rep pa je seveda totalna katastrofa - mislim, da ji manjka celo konica (s Freyo vedno delata sceno, vendar pa je Freya, ki je od nje pol manjša in pol lažja, povsem brez ran). In ne vem več, a je to normalno? Kletka zadošča za več podgan kot jih je notri, večino dneva jo imajo odprto, pri hrani nikoli ne prihaja do konfliktov, saj so navajene, da jo je vedno dovolj in si ji komot delijo ... Pri igri pa so ene čisto divje. In naj še omenim, da tu ne gre za problematiko z novimi prišleki, kot sem že rekla, do nekih konfliktov sploh ni prihajalo. Prav tako so pogrižene vedno posamezne podgane - Pikica, Dee dee in Julie. Julie recimo rada izziva, Dee dee pa je najšibkejša, ker je najbolj suhcena pa še zadnjih tačk ne more dobro uporabljati in je ful počasna, ker jih načeloma vleče za sabo. Mici kot najstarejša recimo redko sodeluje v tako agresivnih bojih, saj je zanjo bilo vedno samoumevno, da je glavna (ali pa sedaj med glavnimi), Črna pa je ita tak bajs, da ji nihče nič ne more.
Skratka. Nasvete in pomoč prosim?
Hvala^^


Lp, Maja
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri?   Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Icon_minitimeČet Maj 23, 2013 11:39 pm

Uf, sem se kar malo zgubila v temle romanu. Najprej kar se tiče problema s pretepi - kako dolgo so pa podgane že skupaj? Mogoče je problem v tem, da si jih prehitro dala skupaj (recimo to, da imaš ta nove že v kletki z ostalimi, mi je res wow, jaz česa takega po enem tednu ne bi upala narest). Včasih se lahko namreč zgodi, da če se podgane niso pravilno spoznale in vseeno shajajo skupaj, lahko prihaja do resnejših pretepov. Mogoče bi jih bilo smiselno malo ločit in jih imeti skupaj samo pod nadzorom, dokler se stvar malo ne umiri. Mislim, pretepi sami po sebi niso nič nenavadnega, tudi občasna poškodba ne, ampak če so pa poškodbe hude in pogoste, bi bilo pa mogoče pametno naredit kaj v zvezi s tem. Pri meni so se enkrat, zdaj že skoraj 2 leti nazaj, samčki stepli. Pa so bili od malega skupaj in pred ter po tem ni bilo nobenih problemov. Je pa takrat Google ostal brez konice ušeska, ampak to je pa tudi edina resna stvar, ki se je zgodila v vsem tem času. Zadnje čase se Google in Pinja (cca 1 leto stara samička, ki misli, da je šefica, pa ni Smile ) kar naprej tepeta. Cviljenja je toliko, da bi človek mislil, da kdo koga iz kože daje... Ampak ni nobenih poškodb. Skratka ja... če redno prihaja do krvavih ran, bi jih jaz ločila in počasi spet navajala na sobivanje. Pri golih podganah je pa to še toliko bolj nujno, ker nimajo dlake, da bi jih ščitila pred poškodbami.

Kar se pa tiče nesocializiranih podgan - meni se zdi, da kljub vsemu neverjetno hitro napredujete. S ta pridno kar tako naprej, z grizočo podgano zna bit pa še malo dela. A ti mogoče prsti dišijo po čem takrat, ko te ugrizne? To, da grize v kletki, je "normalno", ker brani teritorij, v katerem se počuti varno. Da pa na prostem kar pride do tebe in ugrizne... pa ne vem, od kod bi to bilo :/ Meni se je enkrat zgodilo, da me je od kolegice podganček tako ugriznil - prišel do mene, ugriznil v nogo (in to kar fejst) in šel. Mu že nekaj ni bilo prav, al kaj :S Po mojem grize zaradi strahu. Mogoče lahko probaš zacvilit, kadar te ugrizne. Tako namreč one med sabo komunicirajo in povejo, da jih boli. Kot si rekla, možno je, da ne ve, da preveč ugrizne. Lahko tudi nabaviš kakšno igračo za mačke (to perje na palici, npr.) in se s tem z njo igraš (moji obožujejo to zadevo Very Happy). Tako bo lahko mirno grizla, kolkor ji paše, samo tvojih prstov pa nikjer blizu ne bo Smile

Upam, da sem sploh kaj uporabnega napisala :S
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri?   Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Icon_minitimePet Maj 24, 2013 5:04 am

Problem je v tem, da se pretepi dogajajo od nekdaj. Ko sem imela skupaj samo 4, mami, ata in dve hčerki, je bila ena od ta malih vedno malo pogrižena. Nikoli nič resnega, vendar je imela pod kožuščkom konstantno krastice, da sem včasih pomislila, da se mala morda obsesivno praska ... Pa je bila zanje kriva sestrica, s katero sta bili od malega ves čas skupaj. Zdaj te dve nista toliko problem, saj bosta avgusta stari dve leti, je pa recimo petmesečna Julie, ki ves čas išče nekaj za delat (: Nikoli nič resnega, tole z očesom je res prvič (jst sumim Elijino sestro Petunijo, ker se opici igrata večinoma med sabo, odraslim samo nagajata Razz), so pa res že od nekdaj prisotne krastice. In zanimivo je, da novinki nimata nič, ker se držita sami zase - eden od razlogov, da po moje ne gre za dominanco. Prav tako od nekdaj kršim sveto pravilo št. 1 - z roko posegam med njih, ko se pač igrajo/pretepajo, ker imam včasih dovolj cviljenja (kot veš, Piki in Črna stalno nekaj piskata xD) - in me še nikoli nobena ni ugriznila. In prav tako že dolgo časa nisem videla te napihnjene drže in zaletavanja z ritjo, iz katerega pol res sledi borba za prostor na njihovi lestvici. Tako da po moje ne gre ravno za problem v tem, da se niso primerno spoznale ... sploh pa, med samicami sploh ne bi smelo prihajati do hudih teritorialnih konfliktov ... Jst sem jih o d nekdaj kar vrgla skup in nikoli ni bilo problema. Težava je v posameznicah, ki delajo bogvekaj in imajo pol kraste - kot sem rekla, Dee dee in Piki vsake toliko, Julie pa vedno (ej, čisto vsakemu zateži xD). Aja, in največ se igrajo izven kletke, po svoji avtocesti, ki je nevtralnejše ozemlje.
Ne vem, lahko da je problem, da je bila Julie pri prejšnji lastnici sama in ni toliko vajena družbe. Lahko da gre za hormonsko neravnovesje. Ali pa imam samo nesrečo z divjaki, ki imajo vse na tem svetu in si tudi dovolijo vse? Mogoče gre za enega norega posameznika ... Ali pa je res, da imam zelo zelo divje podgane (včasih so prav grozne Razz) Mah, hvala za nasvete, morda imaš prav in res delam napake - se bom poskušala pozanimati še na tujih straneh. Morda celo dobim uno Ratlady na mail (:

Pa hvala za vzpodbudo glede Matilde! Jst upam, da mi bo uspelo in da si nisem nakopala nemogoče podganice >.< prisežem, da mali sploh nimata občutka za prste. Jogurt lizat z mojih prstov je bil zanje ful projekt, seveda sta poskušali zraven pojest še mene (pa ne govorim o tem, ko ti podganica hoče "vzet" prst in ga z gobčkom odnest v kletko Razz) ... Drugače pa ne, roke nimajo vonja, recimo po hrani. Meni se zdi, da enostavno ne razume doh
In, ja, danes jo je tale čokolada opogumila, saj je ravno prišlo do zgodovinskega momenta - mala me je prišla pogledat s kletke na posteljo. Jej!

P.S. sori za še en roman >.<
Nazaj na vrh Go down
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri?   Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Icon_minitimePet Maj 24, 2013 5:13 am

Aja, pa še nekaj pomembnega sem zgrešila glede Matilde - sumim, da je bila pred kratkim mamica, saj ima kar velike bradavičke. To bi lahko razložilo grizenje. Bom vprašala (:
(In, res, tele igračke za muce res delujejo? Si sploh ne predstavljam, boš morala enkrat opisat, kako to gre Razz)
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri?   Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Icon_minitimePet Maj 24, 2013 4:27 pm

Ratlady kar piši, odgovarja na mejle (samo včasih par dni traja) Smile
Zanimivo, pri meni je pa lih Nutella vedno delala probleme z novinci in bila cela napihnjena in tečna. Zaradi nje je ponavadi tudi tolko časa trajalo, da sem nove podgane združila Smile Pravzaprav so po mojih izkušnjah odrasle samičke bistveno bolj tečne do novincev, kot samčki, je pa res, da so moji vsi kastrirani Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri?   Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Icon_minitimePet Maj 24, 2013 4:44 pm

Mah, moj kastriran je bil čist beden. Ko je šel iz kletke, je dejansko redko raziskoval in hodil okoli - ponavadi se je šel nekam skrit in kuhat mulo, ker so ga ženske vedno neki zafrkavale XD Po moje je res Julie problem. Je res, da je pri meni šele en mesec (hierarhijo ponavadi vzpostavijo v parih dneh potem ko pride nova podgana notri), ampak po moje gre za to, da je zdle v bistvu najstnica in ma ful ful energije - prov vsem teži, pride jih dražit, ko spijo v hiškah, se lovi z mladiči po celi kletki ... in tako dalje ... Pol je pa tu še Freya, ki še niti ni polne velikosti, ampak je tudi čisto nora - Julie sploh ne zna ignorirat, tako kot ostale (Dee dee, recimo - ko hoče mir, samo stegne glavico iz hiške in povleče nagajivko z gobčkom za dlako) ... In pol seveda dirkata in cvilita po celi sobi in sta včasih res res tečni.
Ahja. Bom pisala Ratlady, ko bom imela voljo se spravit napisat roman v angleščini Razz Ti sporočim, če kaj koristnega izvem.^^
Mimogrede, z Eli sva bili danes pri vetu. Je dobila antibiotik v obliki kapljic in mazilo ... in upam, da se bo brez zapletov pozdravila, danes je še malo prehitro reči. Je v posebej kletki, danes in jutri ji bom še dala painkillerje, antibiotike pa mora dobiti vsaj 4x na dan.
Drži pesti (:

- Maja
Nazaj na vrh Go down
Fabio




Število prispevkov : 43
Join date : 30/04/2012
Age : 27
Kraj : Murska Sobota

Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri?   Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Icon_minitimeSob Maj 25, 2013 8:16 am

To si dobila podgane pri moškem iz MB, Kidričevo?
Nazaj na vrh Go down
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri?   Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Icon_minitimeSob Maj 25, 2013 8:46 am

Um, a je važno?
Nazaj na vrh Go down
Fabio




Število prispevkov : 43
Join date : 30/04/2012
Age : 27
Kraj : Murska Sobota

Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri?   Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Icon_minitimeNed Maj 26, 2013 3:28 pm

Ja je, ker sem tudi jaz hotela vzeti podganico od tam. In če so nesocializirane bi poiskala drugje.
Nazaj na vrh Go down
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri?   Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Icon_minitimeNed Maj 26, 2013 4:18 pm

Oprosti, ker nisem želela takoj odgovoriti, samo nisem želela stopit v konflikt, če bi ti recimo človeka poznala in se ne bi strinjala z mano ali kaj takega ... Upam, da razumeš (:
No, kakorkoli. Ja, sem vzela pri temu fantu (meni je deloval mlajši od mene) iz Kidričevega. Ime mu je Boris.
Hja, ne vem, kako bi ti svetovala. On ima - kolikor sem ga razumela - okrog 40 podgan (skupaj z mladiči). Goji jih za hrano kačam in pa da jih prodaja naprej kot ljubljenčke. Um, prav tako mislim, da jih nima prav pri sebi, ker ko sva si midva pisala prek telefona glede novih mladičev in njihovega spola, je vedno rekel, da "mora it pogledat, kako so kaj."
Pomoje bo čisto ok, če vzameš mladiča starega 4-5 tednov, ti se vsakem primeru dobro socializirajo. No, vsaj po mojih izkušnjah se (:
Drugače pa sem začela sumiti, da je Matilda breja - to bi pojasnilo njeno vedenje in izrazite bradavice (sem klicala rejca, mimogrede, če je slučajno imela pred kratkim mlade - kar bi spet lahko pojasnilo vedenje in bradavičke -, pa je rekel, da je čisto možno, ni pa zihr. Tko da ti lahko tudi to nekaj pove.) ... No, ja. V parih dneh se je mala začela redit in to še zlasti v trebušček. Spet je to lahko samo zato, ker pri meni boljše jé, lahko pa da imam prav :/ Pri meni je šele en teden, tako da bom zagotovo vedela najpozneje v dveh tednih, morda kakšen dan več.
Jih bom pa v tem primeru podarila naprej^^ jst sem eno leglo že imela, vseh 9 jih je še sedaj živih, avgusta pa bodo praznovali svoj drugi rojstni dan Very Happy skratka, jst mladiče vlačim po rokah že od prvega dne dalje, tako da bodo zagotovo že socializirani, če mi bo le njihova mamica dovolila (za njen temparament ne morem odgovarjat >.<)
No, ja. Če bodo moji sumi potrjeni, bom vse korektno objavila na temlem forumu in pa na bolhi. Jst ti svetujem, da mičken še počakaš in pa da prej obiščeš tega tipa in si ustvariš svoje lastno mnenje preden vzameš nove podganice (:
Lp
Nazaj na vrh Go down
Fabio




Število prispevkov : 43
Join date : 30/04/2012
Age : 27
Kraj : Murska Sobota

Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri?   Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Icon_minitimeNed Maj 26, 2013 4:48 pm

Ajaaaa, zdaj razumem veselje Glede na to da je fibi že eno leto star sem mu mislila iskati družbo malo starejše podganice katere sem vedela da tudi ima.. potem me pa spet skrbi kako bi bilo z združevanjem dveh odraslih podganic, sploh če bi bila ena že nasplošno agresivna. Če bi vzela mladička bi mogla pa vzeti dva, da ne bi potem en spet ostal sam na koncu. group hug
Nazaj na vrh Go down
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri?   Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Icon_minitimeNed Maj 26, 2013 6:54 pm

Uf, ne, pri njemu ne boš dobila odrasle, ki jo iščeš. Žal Sad
Poskusi na bolhi, jst sem s tam posvajala odrasle, ker jih ljudje niso več mogli met. Lahko rečem, da sem dobila vse socializirane, pa tudi če čisto malo (:
Drugače pa dva mladiča - več jih je, bolj je veselo Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri?   Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Icon_minitimePet Maj 31, 2013 10:04 am

Matilda je v torek med 22. in polnočjo povrgla 6 mladičev. Žal sta preživela samo dva. Zaradi tega tudi še nisem napisala oglasa, saj ne vem, ali bosta ta dva preživela.
Mamica je seveda strašno agresivna in teritorialna, čeprav jo obisk drugih podgan v njeno kletko sploh ne moti ... Samo mene je parkrat močno ugriznila, ko nisem dovolj pazila na svoje prste -.- sedaj vsaj vemo, zakaj je že od samega začetka grizla - zdaj pa samo upam, da bo to navado opustila, ko bodo mladiči odrasli (:
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri?   Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Icon_minitimePet Maj 31, 2013 10:08 am

Joj, držimo pesti, repke in tačke za malčka Sad Mamici čimveč kaloričnih proteinskih zadev ala sojino mleko, jogurti, pasja hrana ipd, da k sebi pride, pa na toplem jih met, pa upamo, da bo Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
juliett6

juliett6


Število prispevkov : 36
Join date : 20/04/2012
Age : 30
Kraj : Maribor

Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri?   Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Icon_minitimePet Maj 31, 2013 11:18 am

Fabio je napisal/a:
Ajaaaa, zdaj razumem veselje Glede na to da je fibi že eno leto star sem mu mislila iskati družbo malo starejše podganice katere sem vedela da tudi ima.. potem me pa spet skrbi kako bi bilo z združevanjem dveh odraslih podganic, sploh če bi bila ena že nasplošno agresivna. Če bi vzela mladička bi mogla pa vzeti dva, da ne bi potem en spet ostal sam na koncu. group hug

Ko sem jaz morala uspavati mojo Amy, sem vidla, da je Mimi bla čist sama, pa hkrati jo je iskala.. Zato sem se takoj odločila, da ji najdem družbo in sem "posvojila" 2 starejši podganici od nje. Mimi je bla stara okrog 10mescev, ko sem domov pripeljala 2 sestrici, ki sta mele takrat 1leto pa pol. Smile Pri teh dveh sestricah, je ena bla redno ogromna, pa teritorialna, ampak sem jih spravila skup v kletko v manj kot treh dneh, brez nekih ogromnih pretepov, čeprav sta Mars in Mimi imele konflikte na moji postelji, ampak sem ugotovila da bolj zato, ker je Mimi bla srečna družbe in se je kar hitro želela igrat, Mars pa je bla bolj navajena samo sestrice Chilly. Vse so se super ujele, bi pa poudarila to, da Mars mene tudi občasno grize, ker je rabila čas, da se na mene navadi-vedno, ko je počivala v hiški, pa sem šla z roko nad njeno glavo, me je vzgriznila, ko sem jo božala, je bla umirjena in spet ko sem hotla roko ven vzet, me je vgriznila... Sedaj mene nikoli več ne vgrizne, ampak samo še babico in mamo. Smile
Tak, da pri meni odrasle podganice sploh niso ble tak teritorialne, pa že en čas se njuna lastnica ni tak pogosto z njima ukvarjala, ker je dobla dojenčka.. Smile

Sh. ti pa le vztrajaj pri Matildi, boš na koncu ponosna, ko se bota super ujeli! Wink
Nazaj na vrh Go down
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri?   Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Icon_minitimeTor Jun 04, 2013 2:14 pm

Hvala za spodbude in nasvete! Malčka danes praznujeta svoj 1. teden in mislim, da že lahko rečem, da bosta najverjetneje preživela^^ Matilda še vedno pošastno grize, če se ji približaš, prav tako kot obsedena pazi svojo kletko (ko se gre npr. ven poigrat in razmigat bo vselej zraven pazila, če se človek ali podgana približata njeni kletki - in takoj pritekla nazaj in branila teritorij in leglo. Je pa res, da do podgan ni tako agresivna kot do ljudi). Vsi moji prsti so tako krepko razmesarjeni, čeprav vedno pazim in izvajam nadvse čudaške obrede, ko ji je potrebno sčistiti kletko, ji dati hrano ali menjati vodo. Vseeno ji včasih uspe -.-
No, ja, kakorkoli. Jst samo upam, da se bo umirila, ko mladički odrastejo in zapustijo svoj dom^^
Mimogrede, mislim, da je Luna, Matildina sestrica prav tako breja (njen trebušček se je v zadnjih dneh prav tako strašno povečal, vendar se ne obnaša tako ekstremno kot Matilda - mala namreč ne gnezdi in ne grize) - držite pesti, da bo njeno leglo bolj posrečeno kot Matildino.
Aja, fotke malčkov pa si lahko ogledate med Malimi oglasi - pod Prodam, podarim sem že objavila oglas in fotke!

Lep pozdrav (:
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri?   Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Nesocializirana novinka, ki grize in pretirano agresivne podgane pri igri?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» agresivne podgance
» Pretirano uriniranje in iztrebljanje
» Grize steno
» Zakaj me podgana grize v prste?
» So to podgane?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: