Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Moje pikice! :)

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
juliett6

juliett6


Število prispevkov : 36
Join date : 20/04/2012
Age : 30
Kraj : Maribor

Moje pikice! :) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Moje pikice! :)   Moje pikice! :) Icon_minitimeSob Mar 09, 2013 4:46 pm

Evo, da še napišem nekaj o mojih lepotičkah in dodam slikice. Smile

Amy-je žal že umrla, oz. dala sem jo uspavat, ampak je bila moja prva podganica. Bilo ji je vseeno za vse, ker je vedla, da je na varnem, spala je skoz mirno, kljub glasbi, glasnemu govorjenju, rada se je cartala.. Smile
Moje pikice! :) 18012013660
Moje pikice! :) 10092011035

Mimi, ki je bolj plašna, vendar prava lisička in rada okoli prsta vrti.. Very Happy
Moje pikice! :) 02072012322
Moje pikice! :) 06062012253

Chilly-je nova podganica Smile
Moje pikice! :) 07032013837
Moje pikice! :) 08032013891

Mars-tudi nova Smile
Moje pikice! :) 07032013850
Moje pikice! :) 08032013882

Pa še skupinske:
Moje pikice! :) 704497484890127113447494
Moje pikice! :) 08032013907
Ko se morem posvečati vsem na 1x Very Happy
Moje pikice! :) 08032013905



Nazadnje urejal/a juliett6 Ned Mar 10, 2013 11:25 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Moje pikice! :) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moje pikice! :)   Moje pikice! :) Icon_minitimeSob Mar 09, 2013 7:09 pm

Iii, so lepe Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
juliett6

juliett6


Število prispevkov : 36
Join date : 20/04/2012
Age : 30
Kraj : Maribor

Moje pikice! :) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moje pikice! :)   Moje pikice! :) Icon_minitimeNed Mar 10, 2013 11:23 am

Hvalaa! Smile
Best part: Že po 3 dneh skačejo skupaj na moji postelji [nevtralen teritorij], kar je res wooow, pa sem čist happy, ker bodo kmalu lahko skup v kletki. Smile
Nazaj na vrh Go down
juliett6

juliett6


Število prispevkov : 36
Join date : 20/04/2012
Age : 30
Kraj : Maribor

Moje pikice! :) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moje pikice! :)   Moje pikice! :) Icon_minitimePet Dec 13, 2013 2:38 pm

No, da osvežim temo z novicami. Smile

Pred malo več kot mescem sem posvojila dve samički, namreč prejšnja lastnica ni mogla skrbeti za njiju, namreč ima astmo, hkrati ju ne more imeti čez teden v stanovanju+doma imajo mačko, ki ju ni prenesla. Ker sem želela nove podganice za družbo Mars in Mimi [že čez mavrico], sem se odločila da vzamem ti dve. Sta pravi lepotički, Mary in Jane, stari okoli 1leto in pol, vendar sta slabše socializirani, Mary me je ene 3x ugriznila, vendar vztrajamo z njima in počasi napredujemo. Se že kar lepo ujameta z Mars na postelji, vendar pride še do kakšnih bitk za prevlado, ampak res redko. :)Do moje roke sta res že super, do mame pa še malo napadalno... Ampak verjamem, da jima je vsaj toliko boljše, da čez dan lahko skačeta po postelji in se mama z njima ukvarja, ker ima čas. Smile

Mary
Moje pikice! :) Imag0256
Moje pikice! :) Imag0288

Jane
Moje pikice! :) Imag0317
Moje pikice! :) Imag0240

Še skupaj; tukaj se vidi tudi, da ma Jane krajši repek oz. očitno se ji ni na "špic" razvil.. Ampak je še vseeno pravi srček in ji to prav pristaja. Smile
Moje pikice! :) Imag03154
Spoznavanje je vedno bolj uspešno Smile
Moje pikice! :) Imag0326
Nazaj na vrh Go down
juliett6

juliett6


Število prispevkov : 36
Join date : 20/04/2012
Age : 30
Kraj : Maribor

Moje pikice! :) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moje pikice! :)   Moje pikice! :) Icon_minitimeNed Avg 17, 2014 2:35 pm

Tako, da še predstavim novega družinskega člana. Smile

Z mamo sva preko facebook-a našle in tudi posvojile 4mesce starega malčka z imenom Roger (tako ga je poimenovala začasna skrbnica), ki je bil ravno rešen 1h pred tem, da bi ga pojedla kača. :/

Malček je čist pravi raziskovalec, hiter, rad ŠE za 1x grize, vendar je pravi sonček in verjamem, da bo v kratkem naš cartek. Pri nas je od četrtka, je bil v torek kastriran. Tako, da bomo še kakšna vsaj 2 tedna počakali, nato pa ga predstavili z našo ekstremno razcartano Jane. Smile

Upam, da se bota kljub starostni razliki ujela, pa da si malo izmenjata kakšne lastnosti oziroma drug drugega kaj novega naučita. Razz
 boing lupček na bušček 

Moje pikice! :) Imag1278
Moje pikice! :) 145132910204426372170098
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Moje pikice! :) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moje pikice! :)   Moje pikice! :) Icon_minitimeNed Avg 17, 2014 2:52 pm

Cuker Smile Po kastraciji traja ponavadi tam nekje do 8 tednov, da se hormoni umirijo in da neha grizt (če je seveda vzrok za grizenje hormonalne narave). Sčasoma vama bo tudi bolj zaupat začel in se boste lepo ujeli, boš videla. Pred združevanjem s samičko je pa bolje počakat kak dan več, kot manj, tam 3-4 tedne so lahko še plodni po kastraciji. Sicer je to ful redko, ampak se pa lahko zgodi.
Sicer pa upam, da se bosta hitro ujela Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
juliett6

juliett6


Število prispevkov : 36
Join date : 20/04/2012
Age : 30
Kraj : Maribor

Moje pikice! :) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moje pikice! :)   Moje pikice! :) Icon_minitimeNed Avg 17, 2014 3:14 pm

Ni problema, če sva uspeli pri Mary pridobit zaupanje, pa je že starejša prišla k nam in je ful grizla. Pa je čez čas zaupala in se pustila cartat, bo nama tudi tale mali sonček čez čas zaupal. Smile Sicer vmes, ko je na postelji, se malo umiri od raziskovanja, pa ga vmes lahko božam že malenkost dlje, vendar počasi. Smile

Vem ja, saj 1 teden bo kmalu čez, tako da 2 tedna še ziher počakamo, pa ju spuščamo ločeno po postelji, pa za vsakega imam drugo večjo odejo, po kateri si npr. Jane naredi tunelčke, pa skače, pa se nastavi ob meni, da jo božam. Smile tako, da ni problemov glede vohanja tujega teritorija in podobno. Smile

Zanima me samo, kaj po kastraciji potem sploh samčki ne čutijo več tega spolnega nagona niti v minimalni meri?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Moje pikice! :) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moje pikice! :)   Moje pikice! :) Icon_minitimeNed Avg 17, 2014 3:27 pm

Spolni nagon je pogojen s spolnimi hormoni ki so pogojeni s spolnimi organi. Če spolnih organov ni, tudi ostalega ni Smile Še vedno se lahko zgodi, da ga boš kdaj videla (sploh na začetku) naskočit samico, ampak da te ne bo infarkt, na tak način podgane med drugim izražajo dominanco (in lahko tudi ena samička drugo naskakuje).
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
juliett6

juliett6


Število prispevkov : 36
Join date : 20/04/2012
Age : 30
Kraj : Maribor

Moje pikice! :) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moje pikice! :)   Moje pikice! :) Icon_minitimeNed Avg 17, 2014 4:58 pm

Saj zato ravno sprašujem, ker sva s fantom govorila, pa sva prišla mal do zmede. Ja to glede dominance vem, ker je to počela Mars. Smile

Se bosta verjetno ujela, bomo pa vidli čez kakšna 2-3 tedne šele. Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Moje pikice! :) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moje pikice! :)   Moje pikice! :) Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Moje pikice! :)
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Moje Upanje
» Moje Žverce (:
» Moje zverinice
» Jaz in moje žverce<3
» Moje kosmatinke

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: O članih in njihovih podgancah :: Naše žverce-
Pojdi na: