Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Vztrajno grizenje podganice

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
Chibi_Rat

Chibi_Rat


Število prispevkov : 17
Join date : 13/07/2012
Age : 33
Kraj : Domžale

Vztrajno grizenje podganice  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Vztrajno grizenje podganice    Vztrajno grizenje podganice  Icon_minitimePet Feb 22, 2013 1:58 pm

Pozdravljeni!

Imam eno težavo, ki je v zadnjem tednu že kr zaskrbljujoča. zmeda

Imam dve samički, stari sta 1leto in 3 mesece. Do pred dveh mesecev sta se samički super razumeli, videlo se je katera je dominantna in to ni predstavljajo nobenih težav. samički sta se zmenili pač po svoje, nobenih hujših pretepov, ravsanj ali stokanja..

v zadnjem mesecu pa je domninantna podgana začela gristi in vleči za kožo ta drugo in sicer za ušeski, po stegnu, po boku in med lopaticama. to počne kadar se ta pride crklat, kadar spi v hiški ali kje drugje ali pa kar tko iz lepega, ko je ali pije. poškodb ji ni povzročila nikoli, ampak boga revica, ki jo nadleguje, stalno stoka, ne v kratkih piskih, ampak dolgih stokih... grozno je poslušat! jok prišlo je že tako daleč, da spita večino časa narazen, razen ponoči seveda, ko jih nimam spuščenih, prej pa sta skos spali skupaj. prostora imata dovolj, tudi večino časa sta spuščeni, razen seveda ponoči.


zanima me ali kdo ve kaj naj naredim, v čem je problem in kaj priporočate??
me res skrbi sad

hvala!!
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/chibirat
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Vztrajno grizenje podganice  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vztrajno grizenje podganice    Vztrajno grizenje podganice  Icon_minitimePet Feb 22, 2013 7:45 pm

Nenavadno... A imata na voljo dovolj hrane, vode...? Mogoče probaj za začetek imet 2 ločeni posodici s hrano in 2 napajalnika, zna pomagat.
A je ta dominantna podganica mogoče kaj bolna al pa jo kaj boli? Čeprav mi je vseeno čudno, da bi zaradi tega potem ta drugo podgano grizla :S
In ta podrejena podganca najbrž ni imela nobenega vonja po hrani al pa kaj takega takrat, ko jo je ta glavna grizla? To sem namreč jaz pri mojih opazila zadnjič, ena podganca je bolna in se prehranjuje samo s smoothieji, pa je potem vedno cela umazana. Ko poje, jo dam nazaj v kletko k ostalim, da jo očistijo, in ponavadi to lepo naredijo, zadnjič je pa moj ta večji požeruh ji skoraj vso dlako ven spulil, ker jo je prav zagrabil in vlekel okrog. Ne vem, a ni porajtal, da je to samo ostanek hrane na njeni dlaki, ne pa njegovo kosilo, al kaj... Skratka grozno je zgledalo, revca je cvilila, tako da sem jo potem jaz umila in je bilo ok.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Chibi_Rat

Chibi_Rat


Število prispevkov : 17
Join date : 13/07/2012
Age : 33
Kraj : Domžale

Vztrajno grizenje podganice  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vztrajno grizenje podganice    Vztrajno grizenje podganice  Icon_minitimeSob Feb 23, 2013 6:13 am

Hrane in vode vedno v izobilju veselje

sem jima že probala dajat vsaki posebej hrano, pa se ni obneslo, jo je pa potem grizla v hiški, ko je šla nazaj, pa se je una umaknila pač v svoj spalni kotiček izven kletke in je šla za njo in jo vlekla za kožo.. včeraj je prišlo že tako daleč, da jo je hotla ugriznit v smrček in glavo, tko da sem jo mogla ločit, ker ta druga revica pa se itak ne brani, samo stoka!! sploh nevem kaj ji je.. :S

ne, bolna ni, zdrava ko dren, občasno kihne, ampak brez izločka. tud ta druga ni dišala po hrani, nikol tud ne packata tud z jogurtom al pa s čim takim podobnim ne, tko, da ni možno, da je zarad tega...

a je možno, da ji ne odgovarja več njena družba, al pa da je to zarad kašnega obdobja, nevem si želi meti leglo ali kaj podobnega (parila jih nisem še nikoli, tudi nisem mela v planu) ?? :S
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/chibirat
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Vztrajno grizenje podganice  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vztrajno grizenje podganice    Vztrajno grizenje podganice  Icon_minitimeSob Feb 23, 2013 5:43 pm

Mogoče ji kaj hormoni nagajajo... Načeloma pri podganah ni tako, da bi si ful nekej želele met mladičke. Pač gonijo se vsake 3-4 dni, ampak če to zaporedoma dela že 1 mesec, dvomim da je od tega. Poleg tega, če nimaš nobenega samčka doma, ne vidim razloga, da bi se punce teple med sabo (in ponavadi se itak samčki tepejo za samičke, ne obratno). Ta problem s hormoni je sicer bolj značilen za samčke, ampak možno je, da bi pri tem problemu sterilizacija kaj pomagala, ni pa nujno. Če ti ni prevelik strošek, ju daj sterilizirat (poleg tega ima to tudi zdravstveno ogromno plusov, ker zelo zmanjša možnost pojava raznih tumorjev, ki se pri samičkah skoraj sigurno pojavijo na stara leta. Pa še en kup drugih problemov odpravijo)
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Chibi_Rat

Chibi_Rat


Število prispevkov : 17
Join date : 13/07/2012
Age : 33
Kraj : Domžale

Vztrajno grizenje podganice  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vztrajno grizenje podganice    Vztrajno grizenje podganice  Icon_minitimeNed Feb 24, 2013 12:57 pm

hmmm, se bom še malo pozanimala naokol, po tujih straneh, da vidim, če kje kaj piše, če ne pa res ne ostane drugega kot sterilizacija...

hvala za pomoč veselje
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/chibirat
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Vztrajno grizenje podganice  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vztrajno grizenje podganice    Vztrajno grizenje podganice  Icon_minitimeTor Feb 26, 2013 8:06 pm

Pri vseh mojih treh samčkih je bilo isto, takoj ko so se začele bolezni.
In je trajalo več mesecev, preden so se pokazali klinični znaki bolezni, da sem jih lahko opazila. Meni so se zdeli čisto zdravi, samo čudno se mi je zdelo, zakaj se hočejo po dveh/treh letih skupnega življenja naenkrat poklat med sabo.

Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
niki

niki


Število prispevkov : 66
Join date : 07/06/2011
Age : 37
Kraj : ljubljana

Vztrajno grizenje podganice  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vztrajno grizenje podganice    Vztrajno grizenje podganice  Icon_minitimeNed Mar 03, 2013 11:16 am

Nes, kaj si pa potem naredila? A si jih ločila vsakega v svojo kletko, so se bolezni pozdravile pa je bilo spet vse vredu....?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Vztrajno grizenje podganice  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vztrajno grizenje podganice    Vztrajno grizenje podganice  Icon_minitimeNed Mar 03, 2013 2:30 pm

Ja, takoj sem jih ločila in je bil najstarejši do evtanazije sam v moji spalnici, ta mlada sta ostala skupaj.
Zdaj, odkar so problemi še z zadnjim parom, živita vsak v svoji kletki. En bo v prihodnjih dneh uspavam (tumor je zdaj že viden, velik, podganček pa star 3 leta jok ), tako da ti žal ne znam povedat, ali zdravljenje bolezni kaj reši.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sponsored content





Vztrajno grizenje podganice  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vztrajno grizenje podganice    Vztrajno grizenje podganice  Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Vztrajno grizenje podganice
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» strah in grizenje
» Grizenje brez razloga?
» Nenehno praskanje in grizenje
» Težava-grizenje očesa
» Podganice čez mesec dni

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: