Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 trzanje podganice

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
hidden




Število prispevkov : 10
Join date : 09/02/2013

trzanje podganice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: trzanje podganice   trzanje podganice Icon_minitimeSob Feb 09, 2013 7:23 pm

živjo, imam problem,
moja podganica, stara približno pol leta, kupljena v trgovini, skoraj vsak dan začne trzati. igleda kot bi trzale vse mišice v njenem teleščku. vse skupaj traja kakšno minuto, med tem pa je kot bi bila okamenela in globoko diha. prosim za pomoč.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

trzanje podganice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: trzanje podganice   trzanje podganice Icon_minitimeNed Feb 10, 2013 9:54 am

Najbolje, da pelješ k veterinarju, lahko da ma kake težave z dihanjem.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
hidden




Število prispevkov : 10
Join date : 09/02/2013

trzanje podganice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: trzanje podganice   trzanje podganice Icon_minitimeNed Feb 10, 2013 12:18 pm

sem jo že peljala pred nekaj meseci, ker je imela krvavo okoli smrčka, pa veliko je kihala in sem veterinarki povedala tudi za trzanje, ampak mi ni nič odgovorila zakaj do tega pride in temu ni posvečala nobene pozornosti... res me je groza ko vidim podganico tako, ker tko zgleda kot da bi dobila kakšen napad Crying or Very sad
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

trzanje podganice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: trzanje podganice   trzanje podganice Icon_minitimeNed Feb 10, 2013 12:22 pm

Kam si jo pa peljala in od kod si?
Moji sicer včasih tudi to počnejo, ampak nikoli ne traja dolgo in ne zgleda, da bi kaj težko dihali takrat... Kot rečeno, lahko gre za kako bolezen dihal, lahko, da se ji samo kolca (čeprav dvomim, da bi se potem to dogajalo vsak dan). Pri mojih sem to opazila ponavadi samo bolj na začetku, ko so bile na novo pri meni in še malo prestrašene, kasneje pa niti ne več...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
hidden




Število prispevkov : 10
Join date : 09/02/2013

trzanje podganice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: trzanje podganice   trzanje podganice Icon_minitimeNed Feb 10, 2013 12:31 pm

peljala sem jo v kliniko Loka. pri moji tega na začetku nisem nič opazila, kolikor vem se ji je to začelo dogajati kakšen mesec po tem ko sem jo kupila.
sicer je pa po tem ko "napad" preneha, takšna kot po navadi, zelo živahna.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

trzanje podganice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: trzanje podganice   trzanje podganice Icon_minitimeNed Feb 10, 2013 3:03 pm

Hm, ne vem, mogoče vseeno še enkrat magari samo pokliči veterinarko, če ti lahko svetuje. A če se podgance med tem trzanjem dotakneš, neha? Pa sicer, a kaj kiha?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
hidden




Število prispevkov : 10
Join date : 09/02/2013

trzanje podganice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: trzanje podganice   trzanje podganice Icon_minitimeNed Feb 10, 2013 3:51 pm

nič ne pomaga... med tem ko trza je kot bi bila okamenela in ta čas nič drugega ne more Sad npr. ce ji k ustkom nastavim kksn pribolsek, pa ga sploh ne vzame... vzame ga sele po tem, ko neha trzat
kihne sedaj zelo zelo redko, ker je zaradi tega že bila pri veterinarju...
bom jutri poklicala, upam da bodo vedl kaj je to
hvala za pomoc, choo
Nazaj na vrh Go down
cordelia




Število prispevkov : 1
Join date : 30/10/2014

trzanje podganice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: trzanje podganice   trzanje podganice Icon_minitimeTor Nov 18, 2014 3:36 pm

hidden je napisal/a:
nič ne pomaga... med tem ko trza je kot bi bila okamenela in ta čas nič drugega ne more Sad npr. ce ji k ustkom nastavim kksn pribolsek, pa ga sploh ne vzame... vzame ga sele po tem, ko neha trzat
kihne sedaj zelo zelo redko, ker je zaradi tega že bila pri veterinarju...
bom jutri poklicala, upam da bodo vedl kaj je to
hvala za pomoc, choo
Hey!vem da je že stara tema, ampak moji se tudi to dogaja, podobno je kolcanju, pa me zanima kaj ste izvedeli?lp
Nazaj na vrh Go down
hidden




Število prispevkov : 10
Join date : 09/02/2013

trzanje podganice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: trzanje podganice   trzanje podganice Icon_minitimeSre Nov 19, 2014 8:12 am

cordelia je napisal/a:
hidden je napisal/a:
nič ne pomaga... med tem ko trza je kot bi bila okamenela in ta čas nič drugega ne more Sad npr. ce ji k ustkom nastavim kksn pribolsek, pa ga sploh ne vzame... vzame ga sele po tem, ko neha trzat
kihne sedaj zelo zelo redko, ker je zaradi tega že bila pri veterinarju...
bom jutri poklicala, upam da bodo vedl kaj je to
hvala za pomoc, choo
Hey!vem da je že stara tema, ampak moji se tudi to dogaja, podobno je kolcanju, pa me zanima kaj ste izvedeli?lp

Živjo, žal še vedno nič ne vem. Moram pa reči, da se je stanje od takrat močno izboljšalo, saj se ji to zdaj zgodi zelo redko (max. nekajkrat na mesec) pa tudi manj grozno zgleda vse skupaj. Smile
Nazaj na vrh Go down
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

trzanje podganice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: trzanje podganice   trzanje podganice Icon_minitimeČet Nov 27, 2014 8:57 pm

Hm, pri nas imamo tudi napade. Poppy je kot majhna resda samo takole trzala, potem pa so se napadi sprevrgli v frčanje po kletki. Po napadu težko diha, navadno leži in je neodzivna. Napad traja nekaj sekun, pol minute, okrevanje po njem pa nekaj minut. Pri veterinarju (Ambulanta za ptice, plazilce in male živali v Lj, ki dela v sklopu VF) so predpisali antibiotik (Veraflox) in pa kortikosteroide (Medrol) in je ful pomagalo. Ko sem zdravila ukinila, so se sicer ponovili, ampak smo zdaj že nekaj mesecev čisto brez napadov.
Resda ne vem, kaj je bil vzrok za te napade (pred njimi je imela vnetje ušesa - kar je veterinarja najbolj zanimalo in je čisto možno, da je bilo krivo to), je pa možno, da gre pri vas za epilepsijo. Svetujem, da se čimprej zapeljete do Mestnega loga 47, delajo od ponedeljka do petka od 8. do 15.
Veliko sreče!
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





trzanje podganice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: trzanje podganice   trzanje podganice Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
trzanje podganice
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Podganice čez mesec dni
» Podganice čez mesec dni
» 'Debele' mlade podganice
» Vztrajno grizenje podganice
» Mlade podganice za oddajo po 10.avgustu :)

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: