Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Čudno obnašanje podgane

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
aliaž

aliaž


Število prispevkov : 7
Join date : 02/02/2011

Čudno obnašanje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Čudno obnašanje podgane   Čudno obnašanje podgane Icon_minitimeSob Dec 29, 2012 9:18 am

Danes zjutraj sem opazil,da se moja podganca čudno obnaša.
Prestavlja se iz mesta do mesta v kletki in leži pri miru.
Zdi se mi rahlo napihnjena.
Kaj naj naredim?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Čudno obnašanje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čudno obnašanje podgane   Čudno obnašanje podgane Icon_minitimeSob Dec 29, 2012 11:51 pm

Pa sicer lula, kaka in normalno je? Koliko je pa stara? Je pred kratkim kaj na tla padla z velike višine? Kako dolgo jo pa imaš?
Lahko bi bilo res karkoli. Vsekakor svetujem obisk veterinarja, ker bolje preventiva kot ne...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
aliaž

aliaž


Število prispevkov : 7
Join date : 02/02/2011

Čudno obnašanje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čudno obnašanje podgane   Čudno obnašanje podgane Icon_minitimeNed Dec 30, 2012 7:41 am

Danes sem opazil,da podgana ni več napihnjena.
Tudi vede se normalno. Nevem kaj je bilo včeraj narobe.
Medtem, ko sem jo zjutraj božal sem ugotovil,da ima nekakšen strdek v trebuhu.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Čudno obnašanje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čudno obnašanje podgane   Čudno obnašanje podgane Icon_minitimeNed Dec 30, 2012 11:05 am

Še vedno ne vem, koliko je stara?

"strdek" v trebuhu nikakor ni ok, pelji jo k veterinarju.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
aliaž

aliaž


Število prispevkov : 7
Join date : 02/02/2011

Čudno obnašanje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čudno obnašanje podgane   Čudno obnašanje podgane Icon_minitimeNed Dec 30, 2012 11:31 am

Stara je 2 leti.
Sicer prehranjuje se normalno in tudi vede se normalno.
Malo me skrbi strdek.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Čudno obnašanje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čudno obnašanje podgane   Čudno obnašanje podgane Icon_minitimeNed Dec 30, 2012 11:37 am

Aha, potem bi lahko bil tumor. No, kot rečeno - veterinar. Svetujem, da jo pelješ pokazat (se pa ne mudi zdej ne vem kako zelo, pač po praznikih si en dan čas vzemi, če si iz Ljubljane priporočam VF). Če gre res za tumor, ne bo nič narobe, če počakaš nekaj dni, je pa vseeno fajn, da jo veterinar pregleda in pove svoje mnenje. Najbrž se boste zmenili za operacijo in dokler je tumor še majhen, ni tak poseg nič strašnega. Nekaj dni bo na antibiotikih, pol bo pa kot nova Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
aliaž

aliaž


Število prispevkov : 7
Join date : 02/02/2011

Čudno obnašanje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čudno obnašanje podgane   Čudno obnašanje podgane Icon_minitimeNed Dec 30, 2012 1:08 pm

Nisem iz LJ,sem pa iz Velenja.
Zanima me, če je operacijo treba plačati in koliko to stane?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Čudno obnašanje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čudno obnašanje podgane   Čudno obnašanje podgane Icon_minitimeNed Dec 30, 2012 11:31 pm

Na veterinarski fakulteti v Lj sem jaz nazadnje plačala okrog 70 € za odstranitev tumorja. So pa tam res strokovnjaki za podgane in se mogoče splača malo več za pot plačat, kot pa peljat k nekomu, ki se na podgane ne spozna. Je pa najbolje, da jih prej pokličeš in se dogovoriš glede pregleda in cene.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
aliaž

aliaž


Število prispevkov : 7
Join date : 02/02/2011

Čudno obnašanje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čudno obnašanje podgane   Čudno obnašanje podgane Icon_minitimePon Dec 31, 2012 6:38 am

70 eur si dala za operacijo?
Zeloo drago!Ne morem verjet.
Jaz sem pričakoval največ 20 eur.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Čudno obnašanje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čudno obnašanje podgane   Čudno obnašanje podgane Icon_minitimePon Dec 31, 2012 11:27 am

V bistvu je to cena s popustom... Si že peljal kdaj kakšno žival k veterinarju? 20€ponavadi stane samo pregled. Mogoče lahko kje dobiš ceneje, tam nekje okrog 50€, ampak vprašanje, če tisti veterinar ve, kaj dela. Mogoče pokliči malo okrog v kake bližje ambulante, pa vprašaj, če se spoznajo na podgane in kakšna bi bila cena...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Čudno obnašanje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čudno obnašanje podgane   Čudno obnašanje podgane Icon_minitimePon Dec 31, 2012 6:32 pm

70€ je zelo ugodna cena! Če imaš žival, moraš bit tudi pripravljen poskrbet tudi za veterinarske storitve!
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
sashka

sashka


Število prispevkov : 50
Join date : 25/01/2012
Kraj : mb

Čudno obnašanje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čudno obnašanje podgane   Čudno obnašanje podgane Icon_minitimeTor Jan 01, 2013 5:03 pm

70€ je reeees ugodno! Jaz sem prvič dala čez 120€ s histološko preizkavo. Na VF se mi zdi, da je najceneje (od vseh teh, ki se dejansko spoznajo na podgane) in tudi največ izkušenj imajo! Je pa cena tudi odvisna od težavnosti operacije. Če sem si prav zapomnila imajo na VF 3 skupine, stopnje, kategorije al karkoli že in odstranitev tumorja spada pod kategorijo 1, torej okoli 70€. In definitivno ti priporočam, da jo pelješ tja, ker se zna zgodit, da ti bojo kje drugje rekli, da se spoznajo na podgane vbistvu se pa ne! Jaz sem iz radovesnosti poklicala ene par klinik, da vidim kaj mi bojo rekli in lahko samo rečem, da svoje živalce (vbsitvu nobene živalce) NIKOLI ne bi peljala tja, ker mi je že sam odnos dal vedet, da jih boli briga za živali in se jim gre samo za denar. Ponekod so mi pa sami od sebe svetovali, da naj raje pokličem dr. račnika na vf, ker je on strokovnjak za to.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Čudno obnašanje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čudno obnašanje podgane   Čudno obnašanje podgane Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Čudno obnašanje podgane
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Čudno obnašanje
» Čudno obnašanje
» Obnašanje v času gonitve/parjenja
» Čudno oglašanje
» Podganji tumorji.

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: