Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Šibka, letargična podganica. Na pomoč!

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Šibka, letargična podganica. Na pomoč! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Šibka, letargična podganica. Na pomoč!   Šibka, letargična podganica. Na pomoč! Icon_minitimeNed Avg 12, 2012 2:11 am

Živjo!

Mislim, da objavljam prvič, ker tile forumi in tole se pri meni nikoli ne odnesejo Razz Sem ponosna lastnica 4 podganic (mama, dve hčerkici in kastriran ata), ki so na srečo zdrave in vesele (in predvsem izredno hiperaktivne). Kakorkoli, vseeno pa kličem na pomoč zaradi partnerjevega samčka.

Remington (na krajše Remy) je skoraj leto star samček, ki pa ima že več kot dva tedna hude težave. Je izredno šibak, letargičen, se slabo odziva. Mislim, saj se odzove, ampak dvigne glavico, mogoče pricaplja do tebe ... Ima izredno slabo orientacijo, predvsem spi in ždi. Ne more normalno stopiti ali skočiti iz roke, ampak samo čepi (tudi če želi dol) ali pa se nekako štorasto prevrne. Veliko škrta z zobki, čeprav po obisku veterinarja nekoliko manj. Težko hodi, počasi, se nekoliko plazi. Kroži po kletki, zunaj pa se bol malo sprehodi, ponavadi samo poišče skrivališče. Hrane si ni sposoben prijeti v tačke, tako da je zgolj iz roke ali tal. Prav tako se ne more dvigniti na zadnje tačke, skočiti, tekati in biti spreten kot vsaka zdrava podganica. Je tudi hudo shujšal (prej je bil praktično ogromen). Vidnih znakov ni, samo da se mi včasih zdi, da ''gleda kot Kitajec'' (se opravičujem, ampak ne znam drugače opisati). Sicer ima na hrbu ranico, ker ga je njegov povsem zdrav cimer mičkeno poškodoval pri igri (ali pa samo želi pokazati, da je sedaj on alfa), vendar sem jo parkrat razkužila z redčenim jodom in se lepo zdravi.

In sva ga peljala k veterinarju. In ker v okolici Celja ni veterinarjev z veliko izkušnjami o podganah, nisva izvedela nič. Mali nima vročine, koža je ok, zobki tudi. Je možnost, da se je pri padcu poškodoval in je v bolečinah, ampak mu ženska ni upala predpisati painkillerjev, ker nismo bili ziher glede ledvičk. Je pa svetovala vitaminčke, s katerimi ga vsak dan silim (ker očitno ne smrdijo grozno samo meni).

Ima kdo kakšno idejo? Sem prebrala en podoben post, pa potem zraven ni bilo nobenega odgovora. Na internetu najdem ogromno podatkov, a nič podobnega temu. Sumim na kakšno vnetje srednjega ušesa, kap, možganske poškodbe ... Ali pa samo starost. Res ne vem, kaj naj. Sicer kolebava, da bi šla v Lj na VF, ker se to res zdi edina izbira, čeprav me je pa tudi strah nekih norih stroškov, potem pa bo revež poginil. Ima slučajno kdo kakšno idejo ali pa nasvet, še bolje: iskušnje?

Najlepša hvala.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Šibka, letargična podganica. Na pomoč! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šibka, letargična podganica. Na pomoč!   Šibka, letargična podganica. Na pomoč! Icon_minitimeNed Avg 12, 2012 5:55 am

A glavo postrani nosi? Če jo, je najbrž vnetje srednjega ušesa, se mi zdi še najbolj verjetno. Sicer se je točno tako obnašal moj Boo, ko mu je šlo na slabše zaradi starosti, samo slabo leto je pa prezgodaj za starostne težave. Ste zatipali kako bulo, je mogoče tumor? Al pa kakršnikoli črni fleki po telesu, kaj kar bi na raka spominjalo? Ne vem, kako pogost je tumor hipofize pri samčkih (pri samičkah je kar precej), ampak če se ne motim, so simptomi podobni temu, kar opisuješ, tako da lahko bi bilo tudi to... Tako za kap kot za tumor se mi zdi malo zgodaj, ni pa nemogoče. Z zobki najbrž škrta, ker ga nekaj boli Sad
Če se ne motim, imajo na Bubi (kjer imajo veterinarja, ki se spozna na eksote) v Grosupljem tudi dežurstvo (na VF so ga žal ukinili), tako da je po mojem najbolje, da vsaj pokliče tja, pa bodo znali kaj povedat, upam.

Če tole karkoli pomaga - moja Nutella je bila pred kratkim operirana, ker je imela tumor. Dobila je antibiotik (synulox, 0,2ml na 12 ur) in painkiller Meloxidyl, 0,15ml na 24 ur (težka je pa cca 550g), jemala ga je pa 3 dni.
Sicer pa boš mogoče našla kakšno uporabno informacijo na strani ratfanclub.org, jo ima čez ena gospa, ki se res spozna na podgane. Lahko ji tudi mail pišeš, ti bo mogoče znala svetovat kaj v zvezi z zdravili, ampak ker je iz ZDA je vprašanje, kdaj bo odgovorila (ampak odgovorila pa bo, preverjeno Smile ).

Ne vem, če sem sploh kaj uporabnega napisala, ampak upam, da kakšna informacija prav pride. Držim pesti za Remyja.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Šibka, letargična podganica. Na pomoč! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šibka, letargična podganica. Na pomoč!   Šibka, letargična podganica. Na pomoč! Icon_minitimeNed Avg 12, 2012 1:36 pm

Namesto teh vitaminov bi predlagala, da se naredi hrana za podganje bolnike, je recept objavljen nekje na
podforumu Prehrana. Snet je z britanske strani Fancy Rats, članek z naslovom Feeding for Immune System ali nekaj podobnega. kaj

Glede LJ VF - pregledajo podgano in povejo, kakšno diagnostiko in zdravljenje bi zanj uporabili.
In povejo tudi ceno in tveganje, možnost preživtja ipd.
Predlagam, da se čimprej odpelje tja na pregled in če se bo zdravljenje zdelo predrago, ga pač ne zdravite in date uspavat.
In gotovo bodo znali predpisat pravo dozo analgetikov.

A ima kakšen smisel mučit podganico z opravičilom, kaj pa če pogine kljub zdravljenju.
Nekaj mora dobiti in to čimprej.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Šibka, letargična podganica. Na pomoč! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šibka, letargična podganica. Na pomoč!   Šibka, letargična podganica. Na pomoč! Icon_minitimeNed Avg 12, 2012 2:34 pm

Nope, glavice ne nosi postrani, drugače bi bila že 100%, da je vnetje. Prav tako ni vidnih znakov, tumorjev, drugačne kože ... Nič. Verjetno ga res nekaj boli, to so mi tudi rekli na veterinarski postaji ...

Hvala za vse nasvete.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Šibka, letargična podganica. Na pomoč! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Šibka, letargična podganica. Na pomoč!   Šibka, letargična podganica. Na pomoč! Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Šibka, letargična podganica. Na pomoč!
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: