Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 težava z novo kletko

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
m0nte

m0nte


Število prispevkov : 3
Join date : 04/05/2012
Kraj : kranj

težava z novo kletko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: težava z novo kletko   težava z novo kletko Icon_minitimeTor Maj 08, 2012 1:58 pm

Lepo pozdravljeni!

Pred približno 14 dnevi sem domov pripeljala novo družinsko članico, malo podganco in ji začasno uredila manjšo kletko na katero se je navadila. Včeraj sem ji kupila drugo, večjo in zanjo bolj primerno kletko, ki pa je bila "kao" pred dvemi leti nazadnje rabljena (degu). Kletko sem opremila in mojo malo mishkico skupaj z njeno staro hiško dala vanjo. Tu je pa nastal problem, saj mala celo noč ni spala, samo stiskala se je v en kot, ni hotela ne jesti in ne piti. Kljub temu, da je navajena name, se mi ni pustila niti pobožati. Skratka, bila je čisto prestrašena. Ali se je komu kaj podobnega zgodilo? Ali je to normalna reakcija na novo okolje in ali se bo umirila in zaživela v novi kletki (stara je zanjo veliko premajhna in ji tega preprosto ne privoščim)? Kaj bi bilo lahko narobe in kako lahko nastali problem rešim? Please HELP!!! Crying or Very sad

Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

težava z novo kletko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: težava z novo kletko   težava z novo kletko Icon_minitimeTor Maj 08, 2012 2:12 pm

Verjetno je problem tako hitra menjava okolja, vonja in vsega. Ta novo kletko še enkrat dobro umij, razkuži in sploh sčisti, da grejo vsi stari vonji ven, potem dej pa podganci čimveč stvari iz prejšnje kletke not (če stelje iz stare kletke še nisi vrgla stran, jo daj v novo kletko) pa čimveč igrač oz. opreme, da bo nova kletka bolj zanimiva. Zna malo trajat, samo se bo že navadila
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
m0nte

m0nte


Število prispevkov : 3
Join date : 04/05/2012
Kraj : kranj

težava z novo kletko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: težava z novo kletko   težava z novo kletko Icon_minitimeTor Maj 08, 2012 2:30 pm

okej, na to sm tudi pomislila, bom uredila in sporočim kako bo, tko da zaenkrat hvala FUUUULL!!! Kolk časa pa to lahko traja, ker meni namreč res ni prijetno jo gledat čist nesrečno in prestrašeno..danes ponoči namreč nobena od naju ni spala Sad
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

težava z novo kletko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: težava z novo kletko   težava z novo kletko Icon_minitimeTor Maj 08, 2012 7:17 pm

Ne vem, moji nikoli niso meli težav z novo kletko... Mogoče jo daj pa samo po par ur na dan v novo kletko na začetku, pa naj bo sicer v ta stari, da se počasi navadi.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
m0nte

m0nte


Število prispevkov : 3
Join date : 04/05/2012
Kraj : kranj

težava z novo kletko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: težava z novo kletko   težava z novo kletko Icon_minitimeSob Maj 12, 2012 6:34 pm

evo, uspelo je...medtem ko je bila zunaj sem ji zamenjala spodnji del stare kletke z novo, tko da je šla kr sama notri..tudi kasneje ko sem kletko zaprla (dodala zgornji del) je šla sama v novo hiško, kljub temu, da je imela staro tudi notri..skratka, ima se lepo, tko da full hvala za nasvete Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





težava z novo kletko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: težava z novo kletko   težava z novo kletko Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
težava z novo kletko
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako prepričati starše za novo kletko ?
» Poličke za kletko
» Kako se obnašati z novo podganco?
» Srečno novo leto 2010!!
» novo leto in obanšanje podgan kaj storiti

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Življenjsko okolje-
Pojdi na: