Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kihanje podgan

Go down 
+49
Nusa*
nelli.chio
Klarchy*
m4jz0r
Lee
Skinny
Pamy
pipsi
Puppy
lucija makari
milva
Muha
halibel
Grass
ines.
Blue
Megaschmts
choo
ZionRoad
mamaF
zverina
fate
ziuua_
sonja256
Juni
me&Pek
Rat
Nina15
mashikaa
Sonii
Cath
sismisek
Tahun
Sandrca
podgANA
lenka
Nes
Jasmina
Lilu.
bolha
sreda_
METALLKA
Olivija
AtLanT!da
Fiamma
Katarina
Eva
elanor
Piipsy
53 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AvtorSporočilo
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimePet Nov 04, 2011 1:44 pm

Tega tudi nima.. Smile
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimePet Nov 04, 2011 4:10 pm

Moja pošast tudi od včeraj kiha in prav težko diha. Ji kar piska v pljučih - prepoznam ker se pri meni sliši isto. ;P
Je pa še vedno hiperaktivna, ne morem verjet. šok
Nazaj na vrh Go down
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimePet Nov 04, 2011 8:40 pm

če je res tako strašno jo raje pelji k veterinarju. kolk je pa stara tvoja ganca?
Nazaj na vrh Go down
Nusa*

Nusa*


Število prispevkov : 19
Join date : 08/09/2011
Age : 31

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimePet Nov 04, 2011 10:45 pm

No še moja izkušnja glede kihanja, ki se na žalost še ni končala.
Podganček je star tri mesece in kakšen mesec po tem, ko je prišel k meni je začel kihat, pojavil pa se je tudi rdeč izcedek iz oči in noska. Seveda sem ga takoj odpeljala k veterinarju. Dobila sva antibiotik Marbocyl in Bisoloun. No čez kakšen teden jemanja je kihanje popolnoma izginilo, še vedno pa je imel rdeč izcedek (videli so se zasušeni madeži na tačkah). Antibiotike je dobival do konca. Pribljižno en teden po prenehanju jemanja se je kihanje spet pojavilo, jaz pa sem spet klicala veterinarja. Najprej mi je bilo rečeno, da če ga slišim enkrat do trikrat na dan to še ni kritično. Čez dva dni je kihanje postalo zelo pogosto in vrnila sem se k veterinarju. Tokrat sva dobila Marbocyl in Sumamed. Glede na to da je Marbocyl prejšnjič zalegel, ampak ne za dolgo, upam da bo tokrat uspelo.
Sicer mi veterinar ni direktno povedal ampak po vsej verjetnosti ima podganček Mycoplazmo. Ali je kdo že imel izkušnje s tem? Kako dolgo je bilo zdravljenje? In še najpomembnejše, ali je bilo na koncu uspešno? Slišala sem da gre v bistu za kronično bolezen, vendar ne vem kako naj bi to izgledalo. Bo celo življenje kihal?
Drugače pa je moj mali izredno živahen, zelo požrešen in ne izgleda, da bi mu kaj manjkalo.

Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimeSob Nov 05, 2011 4:13 am

Sva se učeri javile pri vetu. Dobile 2 antibiotika za 14 dni in upamo da bo bolje in da ne bo kronično takole bolana.
Do 3h zjutraj ne morem zaspat ker tko grozno diha. =/
Zdej pa na šiht. Ubija me tamala angel
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimeSob Nov 05, 2011 4:14 am

nelli je napisal/a:
če je res tako strašno jo raje pelji k veterinarju. kolk je pa stara tvoja ganca?
Sva bile pri vetu včeraj ja.
Stara je pa 2 meseca. Mulec ;P
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimeSob Nov 05, 2011 6:28 am

Nusa*, vse podgane imajo mikoplazmo. Preberi vse strani te teme in boš našla vse odgovore.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Nusa*

Nusa*


Število prispevkov : 19
Join date : 08/09/2011
Age : 31

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimeSob Nov 05, 2011 3:13 pm

Sem prebrala vse strani te teme. No mogoče sem se malo narobe izrazila, ima preveč namnožene Myco bakterije. Sedaj bo dobival antibiotike tri tedne in držimo pesti, da bo vredu.
Nazaj na vrh Go down
hellcat666




Število prispevkov : 36
Join date : 12/09/2011
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimeSob Nov 05, 2011 3:36 pm

No, da še jz povem svojo izkušnjo. ko je bafi najprej pršla k men je kihala ko zmešana, non stop se je umivala - ampak to je bil samo stres. kihanje se je umirilo, nato pa je začela vedno bolj kihati in tudi čudno dihati, zato sva šli k vetu kjer sva dobile Marbocyl za 10 dni. stanje se je izboljšalo, nato pa sem 2 dni nazaj opazila, da ima rdeč smrček in ker je itak imela kontrolo sva šli spet k vetu. mi je reku, da je slišat ok in da je normalno če se sem in tja opazi rdeč smrček, mi je pa svetoval, naj en teden vsak dan sesam sobo, ker je možno, da je alergija na prah. in res, od četrtka naprej kiha samo še, če imam v kapuci preveč las Smile je pa res, da vsak dan dobiva neko mešanico vitaminov, ki ji jo je predpisal veterinar.
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/lucka.sincic
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimeSob Nov 05, 2011 5:51 pm

Hellcat666. H kateremu vetu pa hodiš?
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimeSob Nov 05, 2011 7:04 pm

@Nusa: če podgana malo kiha in ima izloček, to res še ni kritično. Jaz sem bila tudi ful prestrašena prvič, ko so mi začeli mišoni kihat, ampak potem sem hitro ugotovila, da se to včasih pač dogaja, sploh, če je npr. ravno sveža stelja, če je dosti prahu itd.
Sicer pa: mycoplasma = bakterija, mycoplasmosa = stanje, ko se bakterije mycoplasme preveč namnožijo Wink

Sicer pa jaz bom še enkrat rekla: pri mojih je antibiotik Enroxil delal čudeže. Druga stvar je pa to, da če antibiotik po treh dneh nič ne zaleže, da ga je dobro zamenjat. Ne vem, no, mi smo tudi imeli vse od Marbocyla do Sumameda, pa so se mi vedno pozdravili zelo počasi in ne čisto do konca, ko sem pa enkrat zanje dobila Enroxil, je bilo pa praktično takoj mimo in sem jim zadnjih par dni dajala samo preventivno.
Nazaj na vrh Go down
hellcat666




Število prispevkov : 36
Join date : 12/09/2011
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimeSob Nov 05, 2011 8:45 pm

am veterinarska postaja lj u btc-ju zraven trgovine Tukano. sta dva veterinarja, en tip pa ena ženska in sta oba super ok veselje
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/lucka.sincic
Nusa*

Nusa*


Število prispevkov : 19
Join date : 08/09/2011
Age : 31

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimeSob Nov 05, 2011 10:04 pm

A res? Jaz sem bila čisto prestrašena, ko je začel kihat in dobil izloček. Mogoče malo tudi zaradi tega, ker mi je prejšnja podganca kar naenkrat poginila in začelo se je prav s tem izločkom, potem pa je bilo vse slabše. No sedaj, ko imam antibiotik bom naredila terapijo do konca. Kihati je že nehal (so mimo trije dnevi), izločka pa tudi skoraj ni več.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimeNed Nov 06, 2011 12:26 am

Ma ja, saj če je izločka zelo veliko, če je kihanje zelo pogosto in/ali če se pojavi kakršen koli zvok pri dihanju, je treba stvar takoj zdraviti. Kar pa še ne pomeni, da je treba za vsak čihec k veterinarju. Smile
Nazaj na vrh Go down
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimePon Nov 07, 2011 4:01 pm

Sonii je napisal/a:
nelli je napisal/a:
če je res tako strašno jo raje pelji k veterinarju. kolk je pa stara tvoja ganca?
Sva bile pri vetu včeraj ja.
Stara je pa 2 meseca. Mulec ;P

uh mlada ganca:D ali jo imaš pri sebi od rojstva ali si jo kupila? Če si jo kupila je lahko tudi zaradi tega ker še ni navajena okolja. Pri meni je bilo isto. Sedaj je pa tak vragec mali haha:D
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimeTor Nov 08, 2011 5:21 pm

šele 2 tedna je pri meni tako da res možno da se ni navadila.
sem pa dobila antibiotike za 14 dni ampak so bile tako male doze da mi jih bo jutri zmanjkalo. naj kar pokličem nazaj? ker je rekel vet da po parih dneh pokličem da povem če je kaj bolje.
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimeTor Nov 08, 2011 5:40 pm

Ja, ti kar pokliči. Smile
Nazaj na vrh Go down
Nusa*

Nusa*


Število prispevkov : 19
Join date : 08/09/2011
Age : 31

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimeTor Nov 08, 2011 8:25 pm

Meni je nazadnje rekel, da je treba poklicati prej, preden ti jih zmanjka. Ni ravno najbolše, če zdravljenje prekineš sam. Tako, da pokličeš in se zmeniš kako je s podganco, on pa ti pove ali končaš z antibiotiki ali pa jih bo dobival še nekaj časa.
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimeTor Nov 08, 2011 8:30 pm

Podgane pa drugače kihajo, ko zamenjajo okolje in še niso dosti privajene Smile
Nazaj na vrh Go down
LadyCy

LadyCy


Število prispevkov : 209
Join date : 04/04/2010
Age : 31
Kraj : Ptuj

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimeSre Jan 25, 2012 8:42 am

Moja Šela pa bo ta teden šla spet k veterinarju.
Od njenega prihoda že kiha (4x zapored). Kupljena v Tukanu pred 1 letom.
Imeli smo jo vsak večer v parni kopalnici, pri veterinarju na antibiotikih... itd.. In še vedno je po 1 letu enako. Stene krvave, pojstla,.. skoraj vsepovsod. In nič ji nemorem pomagati.
Nikoli ni nehala biti živahna ali pa da nebi jedla, vse je odlično.
Zdaj pa k drugemu veterinarju v MB in da vidimo kaj bodo tam rekli... huh
Nazaj na vrh Go down
Nusa*

Nusa*


Število prispevkov : 19
Join date : 08/09/2011
Age : 31

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimeSre Jan 25, 2012 10:09 pm

No pa še jaz, ki se že dolgo nisem oglasila in povedala kakšno je stanje pri mojem.
Imam zelo podobno situacijo kot LadyCy. Odkar je pri meni (5 mesecev) že kiha in ima rdeč izloček. Pri veterinarju sem bila že tolikokrat, da sploh ne štejem več. Bil je na vseh možnih kombinacijah antibiotikov pa ni nič pomagalo. Ima tako rafalno kihanje (ko ga prime se skiha in potem je vredu) 2-3krat na dan, včasih tudi manj. Zaenkrat sem z veterinarjem dogovorjena, da če se bo stanje poslabšalo pokličem, drugače pa nič Neutral . Sem tudi že klicala v Bubo pa mi je tamkajšni veterinar rekel, da verjetno ne bi moral narest nič več kot so te v Mestnem logu.
Ga na vsake toliko tehtam in nič ne hujša, je zelo živahen in nasploh fajn podganček.

Ali je možno, da kihanje sploh ne bo izginilo? Meni je veterinar nekaj namigoval na to, da tudi če se pozdravi, ni nujno da se ne bo spet ponovilo. Ampak če se pozdravi ...
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 10:13 am

Ena možnost je, da naravno izloča toliko porfirina, da ga nekako mora izločit s kihanjem.
Druga bolj verjetna možnost je pa to, da so naše živalic že genetsko tako degeneriarne zaradi nepazljievega parjenja.

To j etudi končni rezultat pri kakšnemu podganarju, ki se mu ne zdi narobe parit podganico,
ki je nekoč pač malo kihcala, pa se je vse pozdravilo.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Nusa*

Nusa*


Število prispevkov : 19
Join date : 08/09/2011
Age : 31

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 10:33 am

Ja tvoja razlaga je čisto logična.
Še nekaj sem pozabila prej napisat. Pri mojem se kdaj sploh ne sliši tistega zvoka pri kihanju, ampak samo neko čudno klikanje. Ga je slišal tudi veterinar pa je rekel, da je možno, da je prišlo do kakšnih okvar na dihalih, ker že tako dolgo kiha. To klikanje se pojavlja zadnji mesec, prej ni bilo slišat nobenih čudnih zvokov.
Mene edino skrbi, da ga to kaj boli, čeprav če bi bilo zelo hudo bi se najbrž kje pokazalo. Ali pač?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 7:59 pm

Aja, potem pa je zelo verjetno dobil poškodbe na pljučih od prejšnjih infekcij.

Z vsako (nepozdravljeno) infekcijo se na pljučih naredijo brazgotine. Kako točno brazgotine škodijo zdravju, ti ne znam razložit, ampak mislim, da podganica težje diha (?). Med drugim to skrajša življensko dobo.
Kliki iz pljuč pa so znak hude respiratorne infekcije.

Boli pa tudi ne vem, če jih ne. Malo pogooglaj.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Nusa*

Nusa*


Število prispevkov : 19
Join date : 08/09/2011
Age : 31

Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 9:58 pm

Sem malo gledala pa zaenkrat še nisem zasledila ničesar o bolečini.
Kaj naj torej naredim? Naj ga vseeno peljem še v Bubo? Ker tu v Mestnem logu se mi zdi, da jim je zmanjkalo idej.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kihanje podgan - Page 9 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 9 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kihanje podgan
Nazaj na vrh 
Stran 9 od 10Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Kihanje podgan
» oglašanje podgan
» Vzgoja podgan
» Vsejedost podgan
» Dom išče podgan'ca

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: