Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kihanje podgan

Go down 
+49
Nusa*
nelli.chio
Klarchy*
m4jz0r
Lee
Skinny
Pamy
pipsi
Puppy
lucija makari
milva
Muha
halibel
Grass
ines.
Blue
Megaschmts
choo
ZionRoad
mamaF
zverina
fate
ziuua_
sonja256
Juni
me&Pek
Rat
Nina15
mashikaa
Sonii
Cath
sismisek
Tahun
Sandrca
podgANA
lenka
Nes
Jasmina
Lilu.
bolha
sreda_
METALLKA
Olivija
AtLanT!da
Fiamma
Katarina
Eva
elanor
Piipsy
53 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AvtorSporočilo
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimeČet Jun 16, 2011 2:08 pm

Če samo kiha, bo dobila antibiotik. Pregled + antibiotik stane na VF cca 25€.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Pamy

Pamy


Število prispevkov : 94
Join date : 07/03/2011

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimeČet Jun 16, 2011 6:58 pm

Ja, samo kiha in njeno obnašanje je čist navadno, saj je zelo razigrana... Upam, da se ni prehladila, ko odpiram okna???


Nazadnje urejal/a Pamy Pet Jun 17, 2011 10:39 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimeČet Jun 16, 2011 7:08 pm

Lahko je od stresa, lahko je od prepiha, lahko je od bohved česa, ampak kihanje se pa lahko razvije v pljučnico, tisto zdravljenje je pa potem gotovo dražje in podganca ima manj šans, da preživi. Saj je dosti vseeno, od česa, kiha, k veterinarju bo pač treba, ne?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimePet Jun 17, 2011 5:18 am

Mojadva tudi kihata, pa je vet rekel, da naj še malo počakamo, pa da ju moreva opazovati, če se kaj poboljša... Samo me res že skrbi, ker imamo zeloo veliko težav s kihanjem Neutral
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimePet Jun 17, 2011 9:09 am

Kje si pa bila pri vetu? Meni so do zdaj vedno takoj dali zdravila :S

Čeprav imam pa tudi zdaj en manjši problem, ker je Pepsi res grdo kihal, na enroxyl se ni odzval in je potem cca 10 dni jemal sinulox. Ta je sicer pomagal, ampak mali še vedno kiha (čeprav bistveno manj, kot na začetku), pa mi je veterinar rekel, da naj zaenkrat pustimo tako, kot je, in da bomo naprej zdravili, če se stanje spet poslabša. Bom probala s "savno" v kopalnici, če mu bo kaj pomagalo, ampak so še kakšni drugi predlogi dobrodošli. Sicer pa je normalno, hiperaktiven je (preden je bil na antibiotikih, je pa bistveno več spal, kot druga 2 mladička), obnaša se normalno.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimePet Jun 17, 2011 10:26 am

Choo, iz okolice probaj izločiti vse kar bi lahko povzročalo težave- prah (seno ipd), vlaga (naj bo vsaj nad 50%), temperatura (huda nihanja temp....) in ja... prepih... Dodajaj vitamine v vodo... Pa sej je bilo že verjetno vse omenjeno Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Pamy

Pamy


Število prispevkov : 94
Join date : 07/03/2011

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimePet Jun 17, 2011 10:40 am

Zanima me, če je možno, da je še bolj občutljiva, ker je albino?
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimePet Jun 17, 2011 12:29 pm

Sigurno!
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimePet Jun 17, 2011 7:01 pm

choo je napisal/a:
Kje si pa bila pri vetu? Meni so do zdaj vedno takoj dali zdravila :S

Čeprav imam pa tudi zdaj en manjši problem, ker je Pepsi res grdo kihal, na enroxyl se ni odzval in je potem cca 10 dni jemal sinulox. Ta je sicer pomagal, ampak mali še vedno kiha (čeprav bistveno manj, kot na začetku), pa mi je veterinar rekel, da naj zaenkrat pustimo tako, kot je, in da bomo naprej zdravili, če se stanje spet poslabša. Bom probala s "savno" v kopalnici, če mu bo kaj pomagalo, ampak so še kakšni drugi predlogi dobrodošli. Sicer pa je normalno, hiperaktiven je (preden je bil na antibiotikih, je pa bistveno več spal, kot druga 2 mladička), obnaša se normalno.

Jaz hodim na VF. bom tudi jaz probala s savno. Jaz šem imela enroxyl, prvič je pomagalo, ko sta drugič začela kihat, jima ni prijel, zato jima je dal mislim da sinulox. Pa še kar kihata.

Mislim, da sem nekje na tem forumu prebrala, da je temna jedilna čokolada dobra za težave z dihali, seveda v majhnih kolučinah, vendar nisem sigurna...

Vsem gancam čim hitrejšo ozdravitev želim Wink
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimeSob Jun 18, 2011 9:13 pm

Glede čokolade pa res ne vem... Ampak naj bi bila pa enroxyl in sinulox edina antibiotika, ki ju poznajo in jih lahko podgance dobijo za jest. Moji so sicer še nek bisolvon dobivali na začetku, pa ne vem, a je to antibiotik al kaj... Zato so naslednji korak žal že kar injekcije oz. inhalacije, pa je vet rekel, da bi raje počakali, mogoče se pa izboljša stanje Smile Sicer je bil pa Pepsi včeraj v "savni", bova jutri spet ponovila, ker se mi zdi, da je res malo boljši Smile Držim pesti tudi za tvoje, da bosta čimprej ok!
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimeNed Jun 19, 2011 2:17 pm

Ja, tudi jaz sem imela na začetku bisolvon, je rekel da to povečuje imunost Smile Jaz tudi danes začnem s ''savno''.
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimePon Jul 04, 2011 10:28 am

Da povem, kako sta moja podgančka. V ponedeljek, en teden nazaj, je Pepiju tekla kri iz noska. Naslednji dan je pa še Bobiju začela. No, saj je možno, da je to porphyrin. Zato sem ju peljala na VF, na 24 ur sta dobivala injekcije, sem se zmenila, da bosta tistih par dni ostala tam, ker bi težko uredila prevoz. Vet ni povedal, kaj naj bo bilo to, ju pa gre oči danes iskat Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimePon Jul 04, 2011 4:32 pm

Revčka, upam, da bo zdaj ok. No, pri nas je pa zgleda savna delala, ker Pepsi ne kiha več Smile Včasih se kak kih iz kletke sliši, ampak ni nič kritičnega in se je zadeva lepo pozdravila veselje
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimePon Jul 04, 2011 7:24 pm

Super, da se je Pepsi pozdravil Smile
Bobi in Pepi sta danes prišla domov, je zdravilo na srečo pomagalo. Sta že navihana, mulca moja. Se je Pepi skril pod kavč, pa sem ga hotela s Kinder čokolado zvabit ven, pa jo je samo hitro vzel pa se šel skrit nazaj Mad In predvidevam, da je bajs mali celo pojedel Twisted Evil
( OT- a je fejst narobe, če bi celo pojedel? )
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimePon Jul 04, 2011 7:50 pm

Ja nekje piše, da je čokolada se mi zdi da celo strupena zanje..
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimePon Jul 04, 2011 8:12 pm

Ja, nekje je omenjeno, da ni dobro, ker se v prevelikih količinah lahko jeziček prilepi na nebo. Strupena? Ojoj.
no, čeprav je samo preliv iz čokolade. OT
Nazaj na vrh Go down
m4jz0r

m4jz0r


Število prispevkov : 24
Join date : 05/07/2011
Age : 31
Kraj : Domžale

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimeTor Jul 05, 2011 12:35 pm

Sama lahko potrdim, da je temna čokolada vredu za podgance. Moja je isto non stop kihala, pa sem ji tri dni zapored dajala čisto mičken košček jedilne čokolade in se ji je stanje izboljšalo... Smile Sedaj ji dam samo še cca. 1x na mesec majhen košček, kot priboljšek Smile
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimePon Jul 18, 2011 8:37 am

Ravnokar sem klicala na VF, ker še kar kihata. Pa sem tudi vprašala za temno jedilno čokolado in za savno, če kaj pomagata, pa je rekel, da savna eventuelno pomaga, temne jedilne čokolade jim pa NE dajati, ker vsebujejo snovi, ki za gloldalce niso dobre! Tako da bomo začeli s terapijo aka savna Razz
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimePon Jul 18, 2011 11:33 am

savna ne ozdravi kihanja. Samo sprosti jim nosek, da se ne matrajo toliko. Lažje dihajo, če para "zmehča" dihalne poti.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimePon Jul 18, 2011 1:20 pm

Aha. Smile
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimeTor Avg 30, 2011 8:37 pm

Da malo poročam, kako je sedaj veselje
Zadnje dni je Pepi zelo pogosto kihal, pa smo šli danes k vetu, pa je rekel, da je to kronično, da sta super, da so bili še slabši primeri. Tako da na srečo ni nič narobe Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimePet Nov 04, 2011 8:44 am

Mene pa zanima tole... V Soboto smo dobili podganico iz Zootica. Very Happy In že od samega začetka kiha na polno. Ampak ker je kapucasta podganica in ima glavico črno ne vem, če ima rdeč izcedek iz nosu. A ima kdo kakšen nasvet/idejo kako bi lahko to pogruntala ? Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimePet Nov 04, 2011 8:47 am

V hiško ji daj bele papirnate brisačke/robčke/toaltni papir.
Če bo naslednji dan poškrobljeno z rdečimi kapljicami, je to to.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimePet Nov 04, 2011 10:41 am

To že itak mam Wink Pa očitno ni to to. Morda je to le začasno.. Smile
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitimePet Nov 04, 2011 12:26 pm

Poglej na njene tačke. Če ima na notranji strani tačk rdečkast ali rjavkast flek, je to to - ker si, ko kihne, potem s tačkami obriše gobček.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kihanje podgan - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kihanje podgan   Kihanje podgan - Page 8 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kihanje podgan
Nazaj na vrh 
Stran 8 od 10Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Kihanje podgan
» oglašanje podgan
» Vzgoja podgan
» Vsejedost podgan
» Dom išče podgan'ca

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: