Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Lou, Lou, Lou and Lou

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
moderndisbelief

moderndisbelief


Število prispevkov : 4
Join date : 15/10/2011

Lou, Lou, Lou and Lou Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Lou, Lou, Lou and Lou   Lou, Lou, Lou and Lou Icon_minitimePon Mar 12, 2012 8:11 pm

No začelo se je tako, da sem si zelo želela podgano. In končno sem jo dobila za rojstni dan mesec dni kasneje. Poimenovala sem ga Louie. Je belo beš barve s temno rjavo liso na hrbtu in star je 6 mesecev. Sprva je bil zelo plašen a sem mislila , da zato, ker se še ni navadil novega doma. Minila sta 2 meseca in še zmeraj se ni nič spremenilo. Poskusila sem že vse 'finte' s priboljški ampak se ni nič spremenilo. Na žalost ne poznam nobenega, ki se dobro spozna na podgane in ne vem kako naj ga še drugače probam navaditi nase. Vedno, ko ga poskusim prijeti me začne praskati, ko pa ga končno vzamem v naročje postane zelo nemiren in markira( včasih tudi malo pognoji Embarassed ). No odprla sem novo temo, ker bi rabila nasvete od izkušenih lastnikov podgan.

Hvala že vnaprej, Nialler<3
zmeda groom
P.S. zelo so mi všeč tile smeškoti cheer


Nazadnje urejal/a moderndisbelief Sre Sep 19, 2012 4:01 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Lou, Lou, Lou and Lou Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lou, Lou, Lou and Lou   Lou, Lou, Lou and Lou Icon_minitimePon Mar 12, 2012 8:56 pm

Sepravi ga oddajaš?
Najbolje, da daš ''oglas'' še na fb skupino Rat Lovers Slovenija, da bo podganca čimprej našla dom (:
https://www.facebook.com/groups/170983846325135/
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Lou, Lou, Lou and Lou Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lou, Lou, Lou and Lou   Lou, Lou, Lou and Lou Icon_minitimePon Mar 12, 2012 9:25 pm

Temo sem premaknila med oglase, ker če sem prav razumela, podgano oddajaš?

Sicer bi pa izpostavila samo to, da podgana rabi čas, da se navadi na človeka, in 2 meseca včasih ni dovolj, sploh, če je podgana stara že nekaj mesecev, ko jo dobiš. S potrpežljivostjo se pri podganah daleč pride, oddat jo samo zato, ker se te boji, se mi pa res ne zdi prava rešitev.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

Lou, Lou, Lou and Lou Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lou, Lou, Lou and Lou   Lou, Lou, Lou and Lou Icon_minitimePon Mar 12, 2012 9:52 pm

Strinjam se s choo!!!! Kaj če bi s tabo kdo delau kot s smetjo, če bi bila malo bol plašna??? Isto je tvojemu podgančku, če ga imaš res rada in je res tko srčkan potem bot usaj mal potrpežljiva in ga božaj v kletki dajaj mu jogurt iz svoje roke da se je ne bo več bal itd. use se da če se hoče. Tako hudo pa spet ne more bit. Drugače si pa ne umisli živali za katero je treba vložiti veliko dela in potrpežljivosti. Premisli malo kako bo šele potem s podgančkom, ko bo prišel v spet čisto novo okolje. In preberi malo forum in predvsem glede navajanja na novo okolje... Jaz sem imela isti problem na začetku, a sem pustila odprto kletko, da se je podgana sama spraula iz nje in začela raziskovati. Glede tega, da si poskusila že čisto use metode pa tudi nisem čisto prepričana pusti ga nekaj časa pri miru in se samo pogovarjaj z njim. V njegovi bližini začni delati nenavadne zvoke, da se jih bo s časoma privadil...

In res premisli, če res želiš, da podganček doživi še en šok, če ga boš oddala.
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Lou, Lou, Lou and Lou Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lou, Lou, Lou and Lou   Lou, Lou, Lou and Lou Icon_minitimeTor Mar 13, 2012 5:25 am

Čeprav je malo OT, bom napisala.
Tut za moja podgančka bi lahko rekla, da sta bila na začetku nesocializirana, nista bila nevem kako crtljiva, ob vsakem najmanjšem šumu sta se šla nekam skrit, večino časa, ko sta bila spuščena, sta bila pod deko, omaro... Pa bi ju lahko tudi jaz oddala, ker se me pač ''bojita''. Ampak ju nisem in sem raje delala na njuni vzgoji. Tko da ti priporočam, kot je bili že rečeno, da podgančku pustiš čas, da se navadi nate.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Lou, Lou, Lou and Lou Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lou, Lou, Lou and Lou   Lou, Lou, Lou and Lou Icon_minitimeTor Mar 13, 2012 12:16 pm

Problem je, da mu vsiljuješ stike s tabo, dobila pa si ga že skoraj odraslega. Ko se podgano spusti iz kletke, moraš pustit vsaj uro ali dve, da malo raziskuje in se utrudi.

Večina ljudi naredi napako, ko spusti podgane in kletke samo zato, da bi jih cartala.

naj se najprej ''zgoni'', potem pa ko nekje zadrema, poskusiš z božanjem in čohljanje za ušesi.
Ponavadi se pustijo.
In pa ne mečkaj, če mu ne paše. Najprej ga navadi, da ga za vsakič, ko ga daš V naročje, dobi priboljšek.
To je zelo pomembno zaporedje; dvigneš - priboljšek - takoj spustiš na tla, potem pa npr. čez 20 minut spet dvigneš - priboljšek - takoj spustiš na tal. To narediš tolikokrat, kot ti pač čas dopušča.

Po enem tednu boš videla, če bo kaj manj živčen okoli tebe. No, tu potem začneš k vaji dodajat še glajenje in božanje - priboljšek - spustiš na tla.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
moderndisbelief

moderndisbelief


Število prispevkov : 4
Join date : 15/10/2011

Lou, Lou, Lou and Lou Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lou, Lou, Lou and Lou   Lou, Lou, Lou and Lou Icon_minitimeTor Mar 13, 2012 1:28 pm

No sem premislila in ja strinjam se z vsemi stvarmi, ki ste jih zgoraj napisali. A problem je v tem, da zgrize vse kar mu pride pod roke.
Hvala za vse nasvete cheer


Nazadnje urejal/a moderndisbelief Sre Sep 19, 2012 4:00 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
moderndisbelief

moderndisbelief


Število prispevkov : 4
Join date : 15/10/2011

Lou, Lou, Lou and Lou Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lou, Lou, Lou and Lou   Lou, Lou, Lou and Lou Icon_minitimeTor Mar 13, 2012 1:32 pm

aw lupček na bušček


Nazadnje urejal/a moderndisbelief Sre Sep 19, 2012 4:00 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Lou, Lou, Lou and Lou Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lou, Lou, Lou and Lou   Lou, Lou, Lou and Lou Icon_minitimeTor Mar 13, 2012 2:19 pm

Neumna in bedna zagotovo ne, prej pa sebična in nepripravljena za tako obvezo kot je podgana.

Ah, ja, zgrizejo pa res vse. V kuhinji nimamo več nobenga roba sten, ki ne bi bil naglodan.
Uničeni so vsi par najljubših čevljev, zdaj sta se spravila na košaro od perila Sad
Ampak to je za pričakovat, že v imenu vidiš: glodavec> tisti, ki gloda. jezik

Ne moreš pomagat drgače, kot da pospraviš vseeee, kar bi lahko dosegel in nastaviš kako "vabo" iz mehkega lesa ali mehke plastike.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
moderndisbelief

moderndisbelief


Število prispevkov : 4
Join date : 15/10/2011

Lou, Lou, Lou and Lou Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lou, Lou, Lou and Lou   Lou, Lou, Lou and Lou Icon_minitimeTor Mar 13, 2012 2:32 pm

No kakršna koli sem že izpadla mi je žal, ker nisem tako mislila. Danes ga bom poskušala spustit iz kletke za kakšno uro, zdaj pa upajte da ne bo načel kakšnega kabla Smile

P.S. Sem pa že prej imela kar nekaj glodalcev, tako da nisem ravno čisto neizkušena, samo podgane pa še nisem imela boing
Nialler<3
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Lou, Lou, Lou and Lou Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lou, Lou, Lou and Lou   Lou, Lou, Lou and Lou Icon_minitimeTor Mar 13, 2012 2:44 pm

Nič hudega, razumemo zdaj, kaj te je skrbelo. Bomo temo premaknili nekam, samo še ne vem, kam.

Pač, za varnost poskrbi.
Pregriznjen kabel pomeni tudi smrt zaradi električnega toka.

Scvrta podgana pa najbrž smrdi, ne priporočam.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sponsored content





Lou, Lou, Lou and Lou Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lou, Lou, Lou and Lou   Lou, Lou, Lou and Lou Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Lou, Lou, Lou and Lou
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Arhiv & smetišče-
Pojdi na: