Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 prestrašena Nazz

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
nikc pikc

nikc pikc


Število prispevkov : 30
Join date : 08/01/2012
Age : 28
Kraj : Medvode

prestrašena Nazz Empty
ObjavljaNaslov sporočila: prestrašena Nazz   prestrašena Nazz Icon_minitimeNed Jan 08, 2012 1:28 pm

Imam en veliiiik problem in sicer v Zooticu sm kupila takrat skoraj 2mesečno podganco, ki je bila v prostoru sama brez ostale podganje družbe. Približno 2 meseca sem jo navajala na mojo starejšo podgano in ko mi je uspelo je Nazz popolnoma izgubila zaupanje, prej mi je še kdaj pa kdaj sama splezana na roko, zdej pa ko je v kletki če je v vreči ali hiški če se ji samo približam z roko ugrizne in to zelo močno, včeraj me je mislim da ugriznila do kosti saj je zaškrtal in isti dan (se pravi učeraj) je ugriznila tudi mojo sestro, ki jo ima sicer rajši in ji več pusti kot meni. Če jo hočem prijet se umika in beži. Če mi pa že rata jo ujet in vzet vn iz kletke se pa takoj in na veliko pokaka. In pa še starejšo podgano (one sta samički) konstantno naskakuje in jo grize v rep in uč (revčka ma čist pogriženga) in ji trga dlako iz hrbta in trebuščka tako da je že skoraj gola in je usa "poluknana".
Zanima je kaj nej naredim, saj če nebo boljše jo bom zaradi starejše podgane mogla dati stran, kar pa nočem.
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

prestrašena Nazz Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: prestrašena Nazz   prestrašena Nazz Icon_minitimeNed Jan 08, 2012 1:38 pm

Nisem te vredu razumela glede tega če se podgane tudi ne razumejo v redu.. o.O No.. ampak glede podganic: Daj vsako posebaj v svojo kletko in jih daj da se bojo kakšen teden vohali samo čez rešetke. Potem pa ju spusti po sobi in poglej kako se bodo obnašali. Glede "naskakovanja" pa imamo mi tudi podganico iz zootica in tudi skače na tavelike. Ampak za razliko od tvoje je naša veliiiiiiiiiiiiiko bolj družabna.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

prestrašena Nazz Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: prestrašena Nazz   prestrašena Nazz Icon_minitimeNed Jan 08, 2012 1:47 pm

Starejšo podgano naskakuje zato, da bi ji pokazala, da je glavna.
Če je grize v oko, rep in ji trga dlako to pomeni, da se NE razumeta. Starejša podgana lahko od poškodbe očesa oslepi (če ni že, kakor opisuješ situacijo?!), loči ju TAKOJ. Pa če znaš, oskrbi rane starejši podganici al pa jo pelji k veterinarju, preden se kaj zagnoji.
Sicer pa, koliko časa pa že imaš ta novo podgano?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
nikc pikc

nikc pikc


Število prispevkov : 30
Join date : 08/01/2012
Age : 28
Kraj : Medvode

prestrašena Nazz Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: prestrašena Nazz   prestrašena Nazz Icon_minitimeNed Jan 08, 2012 2:06 pm

v rep jo grize samo ko sem jst zraven, koker da bi mi govorila pejt stran, dj nama mir, glede učka pa nima velikih ran samo nad učkom za kakšen milimeter veliko ampak tudi v učka jo grize samo ko sem jst zraven. sicer pa spita spupaj, tudi glede hrane ni problema.
ta novo podganco imam 2meseca in pol, od sredine oktobra.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

prestrašena Nazz Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: prestrašena Nazz   prestrašena Nazz Icon_minitimeNed Jan 08, 2012 2:18 pm

Kaj pa dlaka?
Ne vem, jaz bi ju na tvojem mestu imela v ločenih kletkah, ampak skupaj spuščene čez dan, ko lahko nadzoruješ, kaj se dogaja. Tako lahko tudi ti lažje podganco nase navadiš.. Lepo počasi pa potrpežljivo, za kake nasvete si pa preberi tole temo: https://podgane.slovenianforum.com/t65-kako-se-obnasati-z-novo-podganco
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
nikc pikc

nikc pikc


Število prispevkov : 30
Join date : 08/01/2012
Age : 28
Kraj : Medvode

prestrašena Nazz Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: prestrašena Nazz   prestrašena Nazz Icon_minitimeNed Jan 08, 2012 3:26 pm

z dlako je tko d je polna luknic in razredčena, ampak ko Xeno(starejš) Nazz "napade" se Xena kr na hrbet vrže in pusti
hvala za link Smile
Nazaj na vrh Go down
nikc pikc

nikc pikc


Število prispevkov : 30
Join date : 08/01/2012
Age : 28
Kraj : Medvode

prestrašena Nazz Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: prestrašena Nazz   prestrašena Nazz Icon_minitimeSre Jan 11, 2012 7:20 pm

napredujemo! Nazz se že približa roki in gre s sprednima tačkama gor, pride po pribolšek in ne kaka več toliko kot je prej.
se kr ubrestuje 3x po 1uro na dan delat Smile
sta pa še vedno skupaj v kletki in koker sm gledala ima Xena uček uredu torej mislim da je to znak da jo ne grize več.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

prestrašena Nazz Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: prestrašena Nazz   prestrašena Nazz Icon_minitimeTor Jan 17, 2012 3:44 pm

Podganica kaka zato, ker je prestrašena. Počasi in previdno, pa ne je na silo lovit in prijemat.
Kar se pa starejše podganice tiče, mi pa izgleda, kot da si podgani dala v isto kletko, čeprav se očitno ne razumeta in bi bilo potrebnega še več postopnega spoznavanja. To ful ni v redu in nič čudnega ni, da Nazz grize Xeno. Če praviš da je zdaj vse v redu, naj ti bo, ampak pozorno opazuj podganici, če se bosta še kaj ravsali - če pride do tega, ju moraš nujno ločit, ker sicer boš imela več težav kot koristi.

Aja, pa Xena se Nazz pusti zato, ker upa, da jo bo ta čim prej pustila pri miru. To še ne pomeni, da Nazz ne more Xene resno poškodovati.
Nazaj na vrh Go down
nikc pikc

nikc pikc


Število prispevkov : 30
Join date : 08/01/2012
Age : 28
Kraj : Medvode

prestrašena Nazz Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: prestrašena Nazz   prestrašena Nazz Icon_minitimeTor Jan 17, 2012 6:51 pm

ja vem da ni uredu, sej zdej odkar se Nazz skoraj bolj posvečam kot Xeni se je stanje čisto spremenilo, jo pa Xeni skos čisti po kužuščku in jo vedno čist preliže Smile
me pa tut zanima a je možno da ma Nazz kakšne probleme z žiuci sej se ji na trenutke totalno "odtrga" in laufa po kletki in ukol koker da nima glih use puštiman
Nazaj na vrh Go down
niki

niki


Število prispevkov : 66
Join date : 07/06/2011
Age : 37
Kraj : ljubljana

prestrašena Nazz Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: prestrašena Nazz   prestrašena Nazz Icon_minitimeTor Jan 17, 2012 11:49 pm

Ne, to je normalo. to dela ker je mlada, zdrava in razigrana Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





prestrašena Nazz Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: prestrašena Nazz   prestrašena Nazz Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
prestrašena Nazz
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» mojidve: Xena in Nazz :)
» Nenadoma zelo prestrašena podgana

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: