Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Razklano uho

Go down 
+5
dejvid
choo
Neska**
Puppy
Klarchy*
9 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 10:57 am

Danes zjutraj sem prišla do kletke in videla na hišici nekaj kapljic krvi. Ko sem pogledla podganice sem videla, da ima tamala skoraj do sluhovoda razklano uhico. Uhico včina časa drži nazaj. Razklano pa je od malo za začetkom ušesa in kot sem rekla skoraj do sluhovoda. Mi lahko nekdo svetuje kaj naj naredim, ker na šivanje to nebi rada peljala. Je kakšno zdravilo ali kaj takšnega za to, da je ne bi bolelo ?
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 11:08 am

vse skupaj pa izgleda takole:
Razklano uho Pc295725
Razklano uho Pc295726
Razklano uho Pc295729
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 11:31 am

Na srečo se s tem jaz še nisem srečala, bi pa v tvojem primeru poklicala veta. Te nič ne stane, ti bo vsaj povedal, kako in kaj narediti.

Upam, da ni nič hudega. Držim pesti Razklano uho 475817
Nazaj na vrh Go down
Neska**




Število prispevkov : 12
Join date : 10/11/2011
Age : 29

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 12:12 pm

Ful je hudo..
Sm že klicala veterinarja, pa je reko, da bi dali na šivanje..
Samo pol so pa tu starši problem, ko nebi dali tega denarja ne..
Jaz sem mami rekla, da bi mi2 s sestro (Klarchy* je moja sestra) plačale, pa ne pusti..
Niti do veterinarja naju nebi zapeljala.. :/
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 12:18 pm

A imata daleč do veta?
Če ne je pa še ena možnost, da gresta z avtobusom...
Nazaj na vrh Go down
Neska**




Število prispevkov : 12
Join date : 10/11/2011
Age : 29

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 12:34 pm

Daleč je ja.. -.-
Boma vidle, kak bo kaj..
Takaltak, boma pišle nekak do tja..
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 1:12 pm

Kaj jo je druga podganca ugriznila? Meni so se moje enkrat nekaj steple, ko me ni bilo doma, pa je en drugega ugriznil v uho. Ko sem prišla nazaj (ni me bilo 2 dni), sem hotla naslednje jutro k veterinarju, pa je ta ugriznjen del kar sam od sebe stran padel in je zdaj vse ok. Samo ni pa bilo pol tako grdo kot tole, ker je imel ugriznjen res samo konec uhlja...
Sicer se mi zdijo tele poškodbe ušes kar pogoste pri podganah, pa se načeloma lepo same zacelijo. Če res nimaš možnosti it k veterinarju, probaj vsaj sprat s kako fiziološko raztopino ali čim podobnim (recimo namoči palčko za ušesa ali kaj podobnega v fiziološko, pa probaj nežno malo očistit) pa opazuj, če se celi. Probaj pa vseeno starše še malo za veterinarja prepričevat, sploh če se ne bo lepo celilo samo od sebe.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Neska**




Število prispevkov : 12
Join date : 10/11/2011
Age : 29

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 3:09 pm

se.. Samo fora je v tem, da ona uhico, zaradi boleččin drži nazaj, in se ji nebo lepo pocelilo, ker nima tistih dveh delov skupaj..
za vedno ji bo stalo takle narazen, če nebo šivano..
Drugače pa je blo tole ponoči tak, da ne vemo, kaj se je pravzaprav zgodilo.
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 8:05 pm

Danes sem bila v mariboru in sem v zooticu kupila robčke PetSafe Rabbit&Small Animal Hygene Wipes na katerih piše, da vsebuje protibakterijske vsebine, ki čistijo dele, na katerih bi lahko prišlo do okužbe in vzdržuje zdravo okolje. Bi lahko z tem malo uhico "obrisala" ?

Zgleda pa takole samo, da je pač pokrovček rdeč:
Razklano uho 10petlovewipes
Nazaj na vrh Go down
dejvid




Število prispevkov : 16
Join date : 16/06/2011

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 8:50 pm

Glej, dokler se ne vname ali zagnoji se jaz nebi nekaj sekiral pa okrog veterinarja skako. Prepričan sem, da je ta poškodba nebo ubila. Take in še hujše zadeve se zacelijo. Pač bo imela mogoče malo deformirano uho, ampak to nebi smelo imet kakršnega koli v pliva na kvaliteto življenja.

Glede teh robčkov ne vem kaj dosti, jaz bi ji mogoče malo namazal rano z jodom, samo tolko preventivno, da se razkuži da ne pride do kake infekcije.

Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 9:07 pm

Pa je nebi to kakorkoli peklo, če bi z jodom namazala ?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 9:32 pm

Ja poglej sestavine teh robčkov, če imajo eterična olja ali pa alkohol notri, je ne s tem brisat.
Pravzaprav, sploh ji ne po raztrganini s tem brisat.

Še zmeraj je najbolj varen kamilični čaj z malo soli.
Jod je tudi varen, moj ni nič kompliciral, ko smo spirali zagnojeno lojnico.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
nikiica

nikiica


Število prispevkov : 47
Join date : 24/06/2011
Age : 37

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 10:51 pm

Jod naj ne bi nič pekel. Mi ga poleti uporabljamo za našega psa,ko se mu naredijo 'hot spots'. In je verjetno največja mevža med psmi (čeprav je malamut) doh , pa glede tega nič ne stoka, tako da verjetno res nič ne peče.

Zna pa biti problem, da si ga bo nekako zlizal dol, ker je slan in ga radi ližejo - vsaj psi! Smile
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimePet Dec 30, 2011 12:28 pm

Nove novice: Nič ji nisem namazala uho. Danes se že umiva po ušesku čeprav bolj na rahlo. Zjutraj jo je že držala koliko toliko naprej in videla sem, da se ji dela krastica. Zarastlo se ji ne bo, ker se tista dela ne držita skupaj, niti dotikata se ne. Jé in pije normalno.. Dirka po stanovanju in je čisto normalna - kot vedno polna energije. Mislim, da je to ne bo oviralo. Edino me skrbi, ker uhica ni do konca preklana ampak je še koža na koncu kakšna 2mm skupaj zato me skrbi, da si bi uho kam zahaklala in bi se ji še enkrat preklalo do konca. Drugače pa je vse OK cheers
Nazaj na vrh Go down
dejvid




Število prispevkov : 16
Join date : 16/06/2011

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimePet Dec 30, 2011 1:27 pm

no saj hujšega jaz niti nebi pričakoval!

Citiram :
uhica ni do konca preklana ampak je še koža na koncu kakšna 2mm skupaj
zaj ji lahko daš uhan not! rofl
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimePet Dec 30, 2011 1:30 pm

haha :'D ja vežda.. Razz
Nazaj na vrh Go down
majus




Število prispevkov : 2
Join date : 30/01/2012
Age : 32

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimePon Feb 06, 2012 8:38 pm

Zdravo. Imam podganico, ki je stara dve leti in ima že par mesecev na ušesku nek izrastek. Sicer nima nobenih motenj, je normalno in še vedno je zelo aktivna kot je bila pred tem. Me pa samo zanima kaj bi to lahko bilo? Prilagam fotografijo...

Razklano uho Hc5-DSC020_thumb
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimeTor Feb 07, 2012 2:14 pm

ojoj.. Surprised Tega pa še nisem vidla.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimeTor Feb 07, 2012 5:25 pm

Zunanji zajedavci.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimeTor Feb 07, 2012 6:55 pm

A to je potem treba k vetu it, ane?
(samo informativno me zanima :] )
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimeTor Feb 07, 2012 10:04 pm

Ja, čimprej.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 8:52 am

Je že kar kritično stanje pri tem ušesku, ja.
Ni za odlašat z zdravljenjem.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
majus




Število prispevkov : 2
Join date : 30/01/2012
Age : 32

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 10:09 am

Ja mislila sem da je samo kej malega, kšna žilca in da bo zginilo. šok Tako da bova šle k veterinarju. Hvala vam! wink
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimeTor Mar 20, 2012 7:50 pm

No.. Da malo osvežim temo: Miški se je že zacelilo, nismo šli nič k vetu ampak smo vse skupaj pustili. Ima še vedno ogromno luknjo v ušesu, ampak smo se že navadili na to. Drugim je malo čudno ko pridejo k nam in vidijo uho. Ampak vse je OK.

Malo spomladanskega Razz
Razklano uho P3207009

Trobentice, lalalalala :Đ
Razklano uho P3207015

Takle pa zgleda na pogled vse tole:
Razklano uho P2116512
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitimeTor Mar 20, 2012 11:45 pm

No, super da je vse ok, ampak drugič mogoče veterinar ne bi škodil, ker najbrž proces nastajanja tele luknje ni bil najbolj prijeten, al kaj.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sponsored content





Razklano uho Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razklano uho   Razklano uho Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Razklano uho
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: