Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Uščipnjen rep

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
Misfit




Število prispevkov : 2
Join date : 04/12/2011

Uščipnjen rep Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Uščipnjen rep   Uščipnjen rep Icon_minitimeNed Dec 04, 2011 11:40 pm

Podganca se mi je skrila in sem jo iskala. Ko sem umaknila omaro, da pogledam če je za njo, sem ji stisnila rep. Rana je pri kraju repa, vidi se ji konček kosti. Ko sem klicala na dežurno, je reku da nej samo dam flajšter gor. Ampak ji visi preostali repek in bi verjetno ga trebalo dat stran, plus da niti približno ne pusti da ji dam flajšter gor. Obnaša se normalno, samo rane se ne smem dotikati, pa skoraj nič ne krvavi. A ma kdo kakšen nasvet za oskrbo? Naj grem vseeno zjutraj k veterinarju? Sad
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Uščipnjen rep Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uščipnjen rep   Uščipnjen rep Icon_minitimeNed Dec 04, 2011 11:53 pm

Pojdi k veterinarju prec zjutraj, ti bojo dali verjetno antibiotik in kaj proti bolečinam, vsaj tako je bilo, ko si je moja Cookie zlomila prstek. Operirat je meni niso hotli takoj, smo raje počakali pa se je lepo zacelilo. Probaj ji vsaj sprat rano s kako fiziološko raztopino pa zamenjaj steljo za kake stare cunje za čez noč, da ne bo svinjarija prišla v stik z rano potem. Se pa zna zgodit, da se bo repek posušil in bo ta ranjeni del odpadel, odvisno, kako huda je rana. V vsakem primeru bi pa šla jaz k vetu takoj zjutraj, ko odprejo.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Emchika

Emchika


Število prispevkov : 44
Join date : 06/11/2011
Age : 25

Uščipnjen rep Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uščipnjen rep   Uščipnjen rep Icon_minitimeNed Dec 11, 2011 6:42 pm

Emm, js imam podoben problem, saj sem, ko sem imela podgane spuščene ponesreči pokleknila na Coco-in rep =( zelo me skrbi, saj je izgledalo kot da ima majhne ranice in pa mi ni pustila da bi se dotikala njene koničke repa in takrat ko sem se dotaknila je poskočila. Kaj naj naredim? zmeda
Nazaj na vrh Go down
Misfit




Število prispevkov : 2
Join date : 04/12/2011

Uščipnjen rep Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uščipnjen rep   Uščipnjen rep Icon_minitimePon Dec 12, 2011 10:13 am

jaz sem še ist večer klicala veterinarja, ki je rekel, da če lahko naj dam majhen flajšter gor, drugače pa nič delat. Vseeno sem zjutri šla spet, pa ni mel kaj naresti. Če je na zadnji tretjini repa, jih menda nič ne boli. Moji je tist konček repa odpadu in se zdej počasi celi.
Nazaj na vrh Go down
Emchika

Emchika


Število prispevkov : 44
Join date : 06/11/2011
Age : 25

Uščipnjen rep Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uščipnjen rep   Uščipnjen rep Icon_minitimePon Dec 12, 2011 4:39 pm

Moja se danes sploh ne sekira več če se ji dotaknem repa ali ga malo in nežno stisnem. Mislim da bo vse vredu. veselje
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Uščipnjen rep Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Uščipnjen rep   Uščipnjen rep Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Uščipnjen rep
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: