Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Naravni les :)

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Naravni les :) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Naravni les :)   Naravni les :) Icon_minitimePon Nov 14, 2011 6:08 pm

Pred nekaj dnevi sem po trgovinah za male živali zasledila, da prodavajo lesne palčke (od jabolk, kostanjev...) in me zanima, če je les iz narave, gozda primeren za njih, da bi ga glodale in ali se lahko okužijo z lesom iz narave ker nikoli ne veš kaj je prišlo na drevo? veselje
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Naravni les :) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravni les :)   Naravni les :) Icon_minitimePon Nov 14, 2011 7:23 pm

Mora bit obdelan da ni kakih parazitov in bohvedčesa še vsega not.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Naravni les :) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravni les :)   Naravni les :) Icon_minitimePon Nov 14, 2011 7:43 pm

Pravi čas si mi povedla.. Very Happy hvala Wink
Nazaj na vrh Go down
Jayni




Število prispevkov : 2
Join date : 14/03/2013

Naravni les :) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravni les :)   Naravni les :) Icon_minitimeČet Mar 14, 2013 3:38 pm

Pozdravljeni. Sem nova na forumu in sicer sem si ga že večino ogledala, vendar mislim, da še nisem zasledila tega, kar me zanima.
V kratkem bom dobila dve podganici (prvič, nisem jih še imela), pa sem jim mislila v kletko nastaviti lesene veje za plezanje. Hotela sem nabrati pač kakšne suhe veje v gozdu, pa me zanima če lahko in kako naj jih razkužim, da ne bodo mogle škoditi podgancam? Nekje sem prebrala, da jih je treba speči ali nekaj takega? Pa ne najdem informacij o tem...
Nazaj na vrh Go down
emaa




Število prispevkov : 18
Join date : 31/10/2012

Naravni les :) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravni les :)   Naravni les :) Icon_minitimeČet Mar 14, 2013 8:51 pm

sicer s tem nimam iskušenj ampah sem že slišala, da more bit les od sadnega drevesa... kok je res in ostalo (o razkuževanju) ti lahko povejo boljši spoznavalci blush veselje
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Naravni les :) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravni les :)   Naravni les :) Icon_minitimeČet Mar 14, 2013 9:39 pm

Les ne sme bit od iglavcev zaradi smole. Sicer pa mislim, da je že nekje pisalo nekaj na to temo, pa se tudi ne spomnim točno, kaj in kako... Mogoče če z vrelo vodo poliješ veje?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Jayni




Število prispevkov : 2
Join date : 14/03/2013

Naravni les :) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravni les :)   Naravni les :) Icon_minitimePet Mar 15, 2013 1:02 am

Ja, to sem prebrala, da ne sme biti od iglavcev. Ne vem, mislim da sem jaz to nekje drugje zasledila (ne na forumu) in da je pisalo, da se jim lahko da veje, da pa morajo biti pečene da se jih dezinficira. Ni pa pisalo nič natančnejšega. No saj če ne je dosti drugih plezal, ki jih lahko sama izdelam Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Naravni les :) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravni les :)   Naravni les :) Icon_minitimePet Mar 15, 2013 9:24 am

Tudi to je res Smile Moji imajo od vseh igrač in dodatkov, ki jih imajo v kletki, za plezanje še vedno najrajši rešetke xD
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Naravni les :) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravni les :)   Naravni les :) Icon_minitimeSre Mar 20, 2013 8:43 pm

Meni se zdi najbolj praktična rešitev, da jih namočiš v vodi z vinskim kisom in potem sušiš v pečici nad 100 stopinj in malo paziš, da ne zoglenijo.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sponsored content





Naravni les :) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravni les :)   Naravni les :) Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Naravni les :)
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Življenjsko okolje-
Pojdi na: