Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 podgano "nosi" v eno stran

Go down 
+14
Endy
Juni
zverina
Kalisto
Nes
fate
halibel
Olivija
petrca
Fiamma
Katarina
Eva
Barbara
mamaF
18 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2
AvtorSporočilo
Kalisto

Kalisto


Število prispevkov : 176
Join date : 05/04/2010

podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 16, 2010 2:57 pm

Hvala Nes, na pobrežju vem kje je klinika, bom šla tja...
Bom vidla kak se bo izteklo..

Aja Halibel, a tvoja prej ni jedla, pa mirna je bla? Ker moj se čisto normalno obnaša...
Nazaj na vrh Go down
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 16, 2010 3:07 pm

Kalisto je napisal/a:
Hvala Nes, na pobrežju vem kje je klinika, bom šla tja...
Bom vidla kak se bo izteklo..

Aja Halibel, a tvoja prej ni jedla, pa mirna je bla? Ker moj se čisto normalno obnaša...


Ne ne je bla normalna, samo zdej je pa prou hiperaktivna pa dosti bolj požrešna.. Nimam pojma zakaj tako
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 16, 2010 3:53 pm

Kalisto je napisal/a:

Ker moj se čisto normalno obnaša...


Če je tako, je potem to idealno, ker ga boste lahko pozdravili, še preden se okužba začne širiti naprej. Oz. verjetno je na začetku bolezni, čeprav vnetje notranjega ušesa ljudi zeeelo boli že tudi na začetku (se spomnem še, ko sem bila mala ).
Podganice tudi mora po moje bolet :/

Veterina je pa odprta do 7ih zvečer.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitimePon Maj 17, 2010 4:52 pm

Danes sem peljala Enkeli na pregled po 1 tednu... In sem opazila zjutraj da ima tudi rdečo sled okoli noska (najbrž prehlad), ampak problem je ker tej veterinarji se ne spoznajo na podgane čisto nič. Zato mi je pustil enake antibiotike še 1 teden...
Kaj mi zna kdo od vas svetovat a je tista rdeča slad prehlad? Al zna bit kaj drugega??
Sem se tudi odločila, da če ne bo vredu v 1 tednu jo peljem na kliniko v Postojno..
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitimePon Maj 17, 2010 4:57 pm

halibel je napisal/a:
Danes sem peljala Enkeli na pregled po 1 tednu... In sem opazila zjutraj da ima tudi rdečo sled okoli noska (najbrž prehlad), ampak problem je ker tej veterinarji se ne spoznajo na podgane čisto nič. Zato mi je pustil enake antibiotike še 1 teden...
Kaj mi zna kdo od vas svetovat a je tista rdeča slad prehlad? Al zna bit kaj drugega??
Sem se tudi odločila, da če ne bo vredu v 1 tednu jo peljem na kliniko v Postojno..

To je imel tudi moj in je strjena sluz iz nosa, vsaj tako sem slišala. To je lahko od stresa, ali zato, ker je prehlajen, nekatere podgance pa imajo to tudi zjutraj ko se zbudijo. Si to opazila že kdaj prej??? Question
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitimePon Maj 17, 2010 5:24 pm

halibel je napisal/a:
Danes sem peljala Enkeli na pregled po 1 tednu... In sem opazila zjutraj da ima tudi rdečo sled okoli noska (najbrž prehlad), ampak problem je ker tej veterinarji se ne spoznajo na podgane čisto nič. Zato mi je pustil enake antibiotike še 1 teden...
Kaj mi zna kdo od vas svetovat a je tista rdeča slad prehlad? Al zna bit kaj drugega??
Sem se tudi odločila, da če ne bo vredu v 1 tednu jo peljem na kliniko v Postojno..

ja verjetno je zato, ker je bolan pa mu je imunost padla in to. pač še en dodaten simptom zaradi trenutne bolezni.
Sej drugače pa se kihanje tako mora zdraviti z antibiotiki več kot dva tedna, tako da te zaenkrat naj to podaljšanje zdravljenja ne moti.
Upam, da bo kmalu boljše.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitimePon Maj 17, 2010 5:59 pm

mišo/miško je napisal/a:
halibel je napisal/a:
Danes sem peljala Enkeli na pregled po 1 tednu... In sem opazila zjutraj da ima tudi rdečo sled okoli noska (najbrž prehlad), ampak problem je ker tej veterinarji se ne spoznajo na podgane čisto nič. Zato mi je pustil enake antibiotike še 1 teden...
Kaj mi zna kdo od vas svetovat a je tista rdeča slad prehlad? Al zna bit kaj drugega??
Sem se tudi odločila, da če ne bo vredu v 1 tednu jo peljem na kliniko v Postojno..

To je imel tudi moj in je strjena sluz iz nosa, vsaj tako sem slišala. To je lahko od stresa, ali zato, ker je prehlajen, nekatere podgance pa imajo to tudi zjutraj ko se zbudijo. Si to opazila že kdaj prej??? Question

Ne to sm vidla komaj ko sem jo vzela iz transporterja pri veterinarju..
Nes hvala za odgovor.. Se pravi moram počakat še 1 teden...
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitimePon Maj 17, 2010 6:30 pm

halibel je napisal/a:
Se pravi moram počakat še 1 teden...

A kiha kaj?
Ker če je drugače zdaj že vse vredu in se je pozdravilo to vnetje ušesa in da je živalca spet normalna, potem najbrž ni prehlajen. Lahko bi ga samo bolezen zmatrala pa zdravila in mu zaradi tega iz smrčka teče. To je zdaj samo ugibanje glede na tvoj opis, za pravo diagnozo pa veš, da so pristojni samo special. vet.

ČE pa v naslednjih dneh opaziš karkoli sumljivega, se pa se rajši naroči.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitimePon Maj 17, 2010 7:30 pm

Ne nič ne kiha, sej zdej nima več tolko kot je mela popoldne, zdej je že skorej navaden smrček... Ja bom opazovala, pa bomo vidli.
Antibiotike pa more še 1 teden jemat ker jo še vedno zanaša, ne zaradi smrčka
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitimeTor Maj 18, 2010 10:29 am

Iz teme Kihanje podgan:

Juni je napisal/a:
Evo, Algernon zadnje čase nekaj kiha, zato sem se malo pozanimala na netu in se mi zdi, da to moram sem napisat:

če podgana kiha rdeče oz. ima rdeče zasušeno okoli smrčka/oči, to NI KRI (ker vidim, da je v celi temi polno govora o krvi pri kihanju). Gre za porphyrin (ne vem, kako se temu reče po slovensko), izloček, ki se zasuši tako, da izgleda kot kri. Izloča se predvsem pri takem ali drugačnem stresu, tako da pravzaprav zadeva sama po sebi ne nakazuje na nič resnega, samo stres ali pa morda tudi kako alergijo. Če se pa zraven pojavlja še piskanje iz pljuč ali kak drug znak bolezni, potem je pa treba k veterinarju.

Toliko o rdeči snovi okoli gobčka. Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitimeTor Maj 18, 2010 5:20 pm

halibel je napisal/a:
Ne nič ne kiha, sej zdej nima več tolko kot je mela popoldne, zdej je že skorej navaden smrček... Ja bom opazovala, pa bomo vidli.
Antibiotike pa more še 1 teden jemat ker jo še vedno zanaša, ne zaradi smrčka


Aha, potem je pa to verjetno res samo zaradi oslabljene imunosti.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Kalisto

Kalisto


Število prispevkov : 176
Join date : 05/04/2010

podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 19, 2010 7:01 am

mišo/miško je napisal/a:
Potem poročaj kako je bilo.

Evo, Lara poroča:

Z Gimlo sva včeraj bla pri vetu (doktor Iztok Valentinčič) in mu je pregledal očke in uhe pa je rekel da je vse čisto, da zgleda vse ok. Vseeno mi je dal nek antibiotik in to mu zdaj dam 5 dni 20ml za spit v vodo. Upam da je mel dohtar prav. Smile
Nazaj na vrh Go down
Endy




Število prispevkov : 4
Join date : 19/08/2010

podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Prehlad   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 29, 2010 6:21 pm

Vem, da ta tema ne paše sem vendar ne vem kje drugje bi lahko pisala. Moja Ozi ima zelo hladne tačke in je tudi malo prehlajena čiha tudi. Kako ji lahko pomagam in ali je normalno da ima hladne tačke ? Sad Sad
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 29, 2010 6:49 pm

Endy je napisal/a:
Vem, da ta tema ne paše sem vendar ne vem kje drugje bi lahko pisala. Moja Ozi ima zelo hladne tačke in je tudi malo prehlajena čiha tudi. Kako ji lahko pomagam in ali je normalno da ima hladne tačke ? Sad Sad

Pomoje da če ma hladne tačke je to dost normalno, če hodi po bolj hladnih površinah (recimo če ti hodiš bosa po parketu, maš tudi pol bolj hladne podplate), ampak kihanje pa ni ok. A samo včasih kihne, al fejst kiha? Če se ti zdi podganca bolna, svetujem čimprejšnji obisk veterinarja.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 29, 2010 6:56 pm

Če še nikoli nisi imel/a podgane jo pelji k veterinarju.
Če pa so ti že poznane podgane, potem tako veš, kakšni kiheci so normalni in kakšni.

Veterinarji se bolj spoznajo, pa tam ji posluša pljuča in vidi, če je res bolana ali ne.
Mi ti težko zagotovo kaj rečemo na podlagi 2 stavkov, veš. Sad
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Endy




Število prispevkov : 4
Join date : 19/08/2010

podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 29, 2010 9:08 pm

Bom še malo počakala saj ni tako zelo hudo drugače jo bom pa peljala k veterinarju. Hvala vseeno! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitimeČet Sep 02, 2010 11:56 pm

Hm, jaz sem pa včeraj opazila, da se Cookie "ziba", ko gleda okrog. Tako postavi se in je čisto pri miru, edino s sprednjim delom telesa se tko pozibava levo in desno. Mene spominja na kačo, ko se po konci postavi pa maje sem pa tja. Pri drugih dveh podganah tega nisem opazila. A je tako obnašanje normalno al bi me moralo kej skrbet? Drugače ni z njo nič narobe, šiba okrog, normalno je in pije, nima težav z ravnotežjem in sploh je živahna podganica Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Lilith

Lilith


Število prispevkov : 6
Join date : 19/06/2009
Kraj : Ljubljana

podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitimePet Sep 03, 2010 10:16 am

Mislim da ni nič narobe, ker moj dela isto, pa tudi drugače je z njim vse vredu Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitimePet Sep 03, 2010 10:56 am

A ima rdeče učke? Ker moj z rdečimi ukami to dela vedno, ko raziskuje.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitimePet Sep 03, 2010 11:39 am

Ma rdeče učke ja, ta druga dva pa ne. Zanimivo, je pol to neka posebnost rdečeokih podgan? Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitimePet Sep 03, 2010 12:12 pm

H&L tudi to delata hihi =D
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitimePet Sep 03, 2010 2:05 pm

choo je napisal/a:
Ma rdeče učke ja, ta druga dva pa ne. Zanimivo, je pol to neka posebnost rdečeokih podgan? Very Happy

Mhm, ker šeeeeee slabše vidijo od navadnih podgan.
Pa že navadne podgane so bolj slepe kot kure.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
ratmaster




Število prispevkov : 23
Join date : 03/03/2011

podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitimeSob Mar 12, 2011 11:13 am

se opravicujem ni se ni dalo brati vseh objav =)....ce je ima otrocicek res samo vneto uho je natresk dobra naravna resitev in raste tudi skoraj povsod....
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
podgano "nosi" v eno stran
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 2Pojdi na stran : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» otečena leva stran gobčka
» Podganico vleče v desno stran
» "pikice" na repu in usesih
» "Seminarske naloge"
» "Plantanje"- šepanje

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: