Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Družba za seniorja

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
Scaredy Rat

Scaredy Rat


Število prispevkov : 96
Join date : 26/07/2009
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Družba za seniorja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Družba za seniorja   Družba za seniorja Icon_minitimeSre Okt 26, 2011 8:48 pm

Okej, banda forumaška. Bi rabla en vaš nasvet. Very Happy

Moj Marvin bo zdej kmalu dopolnil 2 leti in 3 mesece. Sicer je že približno leto in pol sam, ker se z Lokijem nista razumela in sem ju mela v ločenih kletkah. No, zdej sva z Marvinom ostala sama in vedno bolj razmišljam, da bi mu na stara leta lahko privoščila kaj družbe. Cimrov mu sicer ne bi predstavljala, bi pa njega in nove podgane spustila po prostoru, da se skupaj zlaufajo in znorijo.

No, moje vprašanje je sledeče: Kaj bi se vam zdela najboljša varianta za družbo? Js bi najraj dobila dve samički, ker obstaja največja verjetnost, da bosta lahko mirno sobivali (s samčki sm mela do zdej tako dobre kot slabe izkušnje; je treba priznat da so rizična skupina) in da se bosta dobro ujeli z Marvinom. No, pa po treh samčkih bi tud rada poskusila s samičkami, da vidim kakšne so razlike v vedenju in tako naprej Very Happy

Seveda pol nastopi problem sterilizacije oz. kastracije.. ker je Marvin že star, ga definitivno ne bi dajala skoz ta poseg. Mal mam pa tud pomisleke glede sterilizacije, prvič zato, ker se mi že tko smilijo živalce, ki morajo pod nož >.o (čeprov vem, da obstajajo tud zdravstvene koristi sterilizacije, npr. zmanjšana možnost nastanka raka) in drugič, Marvin je le v letih in se mi pojavlja vprašanje, če se splača sterilizirati dve punci samo zato, da se bosta lahko nekaj časa družili z mojim pobčkom. (Ok, čist lahko se to druženje razvleče še v eno leto *potrka na les* Very Happy ampak vseeno)

No, ena izmed opcij je seveda to, da najdem koga, ki že ima kakšno sterilizirano podganco, pa je iz bilokaterega razloga ne more obdržati. Če ma slučajno kdo takšnega prijatelja, se priporočam!

Me pa zanimajo izkušnje tistih, ki ste že dali sterilizirati podgance. Ali živalce ta poseg dobro prestanejo? Koliko časa po njem okrevajo? H kateremu veterinarju ste jih peljali na operacijo?

Upati na to, da je Marvin pri tej starosti že neploden, pa je verjetno precej... hm, optimistično? Very Happy (for lack of a better term)

Torej! S predlogi na plano! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Družba za seniorja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Družba za seniorja   Družba za seniorja Icon_minitimeSre Okt 26, 2011 9:16 pm

Jah, po mojih izkušnjah je najlažje združit dve mladi samički z odraslim samčkom, samo kot rečeno je tvoj mišek že malo star za kastracijo. Jaz sem poleti skupaj dala moje 3 mlade kastrirane samčke z dvema odraslima samičkama in enim kastriranim odraslim samčkom, pa je ena od samičk največ problemov delala, ampak dokler so bili na nevtralnem teritoriju, je šlo. Jaz se bojim, da (glede na to, da praviš, da se tvoj podganček z drugim ni dobro razumel... kateri pa je bolj probleme delal, on ali Loki?) zna bit problem, če ga probaš združit z odraslim samčkom in mu zna to predstavljat več stresa kot veselja.
Glede sterilizacije samičk nimam nobenih izkušenj, ampak je poseg baje precej bolj zakompliciran (in najbrž tudi dražji), kot pri samčkih. Ampak če se odločiš za to, bi ti svetovala veterinarsko fakulteto v Lj, ker imajo na tem področju po mojem še največ prakse. Se pa tukaj pojavi drug problem, namreč podgana mora biti za tak poseg dovolj stara.
Lahko pa vseeno probaš s čisto mladimi samčki? Če sta stara cca 1 mesec (se pravi praktično takoj, ko gresta od mame), načeloma ne bi smelo bit problemov ne z njune, ne z Marvinove strani, vsaj moj Boo ima rad mladičke in jih lepo sprejme Smile), ali pa s samičkami, pa jih imaš pač v ločenih kletkah.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Scaredy Rat

Scaredy Rat


Število prispevkov : 96
Join date : 26/07/2009
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Družba za seniorja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Družba za seniorja   Družba za seniorja Icon_minitimePet Okt 28, 2011 10:00 pm

Hvala, ker mi pomagaš reševati dilemo Smile

No, js sm v vsakem primeru (ko bi ostala brez podgan) nameravala nadaljevat z dvema samičkama. Zdj pa pač razmišljam o možnosti, da si ju omislim že prej, ker bi lahko bili dobra družba za Marvina. Sej pravim, v isto kletko jih ne bi dajala (že zarad starostne razlike bi se Marvinu strgal), bi se mel pa pomoje čist fino tist čas, ko bi prosto tekal po stanovanju.
Marvin je precej miroljuben, Loki je bil razgrajač Very Happy

Kar se sterilizacije tiče, sem na forumu našla podatek, da se jo lahko opravi, ko podgana dopolni 3 mesece. Najbrž bo nujna, če hočem, da se podgane različnih spolov družijo med sabo, tudi če ne bojo sobivale.

Noja, se mi pa pojavlja še eno vprašanje. Mogoče kdo ve, če je nekastriran samček tečna družba za samičke? Ker zna bit verjetno precej vsiljiv Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Družba za seniorja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Družba za seniorja   Družba za seniorja Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Družba za seniorja
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: